Czy warto kupować wtyczki premium? Kiedy należy otworzyć portfel

Dzięki ponad 55 000 darmowych wtyczek na WordPress.org, nic dziwnego, że wielu użytkowników WordPress zastanawia się, czy są to wtyczki premium, które warto kupić?


W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, omawiając różne opcje cenowe, z których korzysta większość programistów wtyczek, a następnie zadając kilka pytań, które pomogą Ci zdecydować, czy powinieneś otworzyć portfel i zacząć szukać wtyczki premium.

Wprowadzenie do opcji cenowych wtyczek WordPress

Istnieją trzy główne opcje cenowe wtyczek:

 • Wolny
 • Premia
 • „Freemium”

Główną zaletą darmowych wtyczek jest ich nazwa – nic Cię nie kosztują.

Z drugiej strony wtyczki premium, będzie kosztować opłatę za korzystanie. Zapewnia to jednak zakres oferowania dedykowanych opcji wsparcia. Ponadto często zapewniają bardziej ukierunkowaną, niszową funkcjonalność niż bezpłatne wtyczki (ponieważ ładowanie za darmo pozwala im kierować reklamy na mniejszy rynek). Wtyczki można znaleźć w wielu miejscach online, takich jak CodeCanyon i nasz własny katalog.

Wtyczka Premium Product Review WP.

Przegląd produktu WP jest przykładem wtyczki premium, która oferuje wiele ukierunkowanych funkcji.

Wreszcie, wtyczki freemium oferują wersję bezpłatną, a następnie:

 • Sprzedaj jedną wersję pro
 • Sprzedawaj wiele „dodatków” z określonymi funkcjami premium

Bezpłatna warstwa będzie zawierała podstawowe funkcje i będzie wystarczająca dla wielu witryn. Z kolei wersja premium będzie zawierać dodatkowe funkcje i dodatkowe wsparcie.

Często napotykasz wtyczki bezpłatne i premium (lub freemium), które robią te same rzeczy. Jeśli na przykład szukasz wtyczki do tworzenia kopii zapasowej witryny, możesz skorzystać z UpdraftPlus lub Duplicator, które są bezpłatne w katalogu wtyczek WordPress. Alternatywnie możesz kupić BackupBuddy, który kosztuje 80 USD rocznie.

Czy warto kupować wtyczki premium? Teraz, gdy rozumiesz, jakie są dostępne opcje, przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo odpowiedzi na to pytanie.

Czy warto kupować wtyczki premium? Odpowiedz na 5 kluczowych pytań

Decyzja o tym, czy wtyczka premium jest warta kosztu, nie zawsze jest prosta. Aby ci pomóc, oto pięć kluczowych pytań, które należy rozważyć, zanim zdecydujesz się na wtyczkę do swojej witryny.

1. Jak elastyczny jest twój budżet?

Pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest najbardziej podstawowa różnica między darmowymi i premium wtyczkami – koszt. Jeśli masz ograniczony budżet, warto spróbować znaleźć sposób, aby bezpłatne wtyczki działały w Twojej witrynie.

To moc nie zawsze jest idealny, ale nawet jeśli nie możesz znaleźć bezpłatnej opcji, która robi dokładnie to, co chcesz, zwykle możesz znaleźć taką, która dostaje blisko. A jeśli pieniądze są napięte, może to wystarczyć … przynajmniej na początek.

2. Czy szukasz konkretnych lub niszowych funkcji??

Po sprawdzeniu budżetu nadszedł czas, aby zastanowić się, czego tak naprawdę szukasz. Chociaż najłatwiej jest po prostu zacząć przeszukiwać różne dostępne opcje wtyczek, mądrzej jest wcześniej zrobić „listę zakupów”. Innymi słowy, zdecyduj, jakich dokładnie funkcji potrzebujesz, następnie szukaj narzędzi, które wykonają zadanie.

Takie podejście może znacznie uprościć Twój ostateczny wybór. Czasami znajdziesz zarówno wtyczki bezpłatne, jak i premium, które oferują wszystkie funkcje na liście. W tym scenariuszu darmowa wtyczka będzie miała przewagę. Jednak nie zawsze tak będzie. Kiedy więc warto kupić wtyczki premium??

Chociaż nie są to absolutne, bezpłatne wtyczki koncentrują się na bardziej ogólnej funkcjonalności – podstawowych funkcjach potrzebnych większości stron, takich jak poprawione bezpieczeństwo i optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO). Z drugiej strony, jeśli szukasz więcej niszowych funkcji, bezpłatne wtyczki mogą być krótkie. Oznacza to, że jeśli Twoja witryna jest nieco na uboczu lub potrzebujesz bardzo specyficznej funkcjonalności, możesz znaleźć to, czego potrzebujesz w wtyczkach premium.

3. Czy potrzebujesz więcej funkcjonalności niż mogą zapewnić bezpłatne wersje wtyczek freemium?

Do tej pory koncentrowaliśmy się głównie na darmowych i premium wtyczkach. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o trzeciej strukturze cen. Wiele najlepszych wtyczek WordPress działa na modelu freemium i można je łatwo znaleźć tak samo, jak narzędzia całkowicie bezpłatne i premium. Wiele z nich znajduje się w katalogu wtyczek WordPress, wraz z opisami różnic między ich różnymi poziomami:

Czy warto kupować wtyczki premium? Spójrz na listę funkcji

Wybór wtyczki freemium może być bardzo mądrą decyzją. Możesz poczuć, jak to działa, wypróbowując najpierw darmową wersję, zamiast płacić za wtyczkę premium, której tak naprawdę nie potrzebujesz. Co więcej, szybko okaże się, czy funkcje oferowane przez darmową wersję są wystarczające. Jeśli ty zrobić zdecydujesz, że potrzebujesz bardziej kompleksowej lub ukierunkowanej funkcjonalności, możesz natychmiast uaktualnić do jednej z warstw premium wtyczki bez żadnych niedogodności lub utraty danych.

4. Czy opcje premium mają lepsze oceny i recenzje?

Można łatwo założyć, że wtyczki premium są z natury „lepsze” niż darmowe wtyczki. W rzeczywistości jest to jednak dalekie od prawdy. Możesz znaleźć wiele bezpłatnych wtyczek, które są dobrze sprawdzone, bezpieczne i niezawodne. Podobnie to, że wtyczka kosztuje pieniądze, nie gwarantuje, że jest to oferta wysokiej jakości.

Jednocześnie oceny i recenzje mogą być pomocnym sposobem wyboru najlepszego narzędzia dla Twojej witryny. Jeśli znalazłeś wtyczki bezpłatne i premium, które robią to, czego potrzebujesz, sprawdź, jak dobrze inni użytkownicy je ocenili, jak są popularne i jak niedawno zostały zaktualizowane. Możesz także przeczytać recenzje i sprawdzić, czy twórca każdej wtyczki ma doskonałą reputację.

Jeśli wyniki tych badań są podobne dla każdej klasy wtyczki, możesz bezpiecznie trzymać się darmowego rozwiązania. Jeśli opcja premium ma lepsze recenzje i pochodzi z bardziej renomowanego źródła, może być jednak warta poniesionych kosztów.

5. Czy szukasz dostępu do wsparcia 24/7?

Często zdarza się, że darmowe i premium wtyczki mają zasadniczo te same funkcje i są równie dobrze oceniane. Może to prowadzić do zastanowienia: kiedy warto kupić wtyczki premium, czy możesz uzyskać tę samą funkcjonalność za darmo?

Często odpowiedź sprowadza się do wsparcia. Chociaż wiele bezpłatnych wtyczek ma dedykowane fora i społeczności, uzyskanie wsparcia bezpośrednio od programistów może być trudne. Jednym z głównych atutów wtyczek premium jest to, że prawie zawsze są one dostarczane w pakiecie z rocznym wsparciem. Zazwyczaj oznacza to, że możesz uzyskać głębsze i bardziej responsywne wsparcie. Możesz także uzyskać dostęp do forum tylko dla członków, czatu na żywo lub innych ekskluzywnych zasobów.

Dlatego wtyczki premium mogą być inteligentnymi inwestycjami, jeśli chcesz mieć pewność, że zawsze możesz uzyskać pomoc, gdy jej potrzebujesz. Jest to szczególnie istotne, gdy interesująca Cię wtyczka zawiera wiele złożonych funkcji lub gdy witryna będzie w dużym stopniu polegać na jej funkcjach. Pamiętaj, że w większości przypadków musisz co roku odnawiać licencję, aby zachować dostęp do pomocy technicznej.

Wniosek

Czy warto kupować wtyczki premium? W końcu wydaje się marnotrawstwem płacenie za coś, co można dostać za darmo. Z drugiej strony możesz się zastanawiać, czy darmowe wtyczki naprawdę mogą zrobić wszystko, co mogą zrobić ich odpowiedniki premium. Prawda jest taka, że ​​oba typy wtyczek mają swoje miejsce i są warte rozważenia.

Podsumowując, oto niektóre pytania, które musisz sobie zadać, wybierając między darmowymi a premium wtyczkami:

 1. Czy w twoim budżecie jest miejsce na rozwiązanie premium?
 2. Szukasz konkretnych lub niszowych funkcji??
 3. Czy potrzebujesz więcej funkcjonalności niż mogą zapewnić darmowe wersje wtyczek freemium?
 4. Czy opcje premium mają lepsze oceny i recenzje?
 5. Szukasz dostępu do wsparcia 24/7?
Co myślisz: czy warto kupować wtyczki premium? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map