10 asja, mida peate tegema kohe pärast WordPressi saidi käivitamist

“Olen just käivitanud oma uue saidi WordPress … Mis nüüd saab?” – sa mõtled.


Nii et teie sait on lõpuks maailmale saadaval ja see on tore! Võite hakata seda kasutama oma eesmärkide saavutamiseks ja lõpuks oma ajaveebi / äri / portfelli või mis iganes muud teie soovi kasvatada.

Kuid on veel käputäis asju, mida peaksite tegema kohe pärast WordPressi saidi käivitamist, et ennast edu saavutamiseks seada:

1. Veenduge, et olete otsingumootoritele nähtav

Esimene asi, mida peate tegema, on lubada Google’il teie WordPressi saiti indekseerida.

Ehkki enamasti seab WordPress selle installimise ajal õigesti, ei saa asjade korrasoleku kontrollimine kunagi haiget teha.

Siis minge lihtsalt oma wp-adminni Seadistused / lugemine.

Otsige jaotist „Otsingumootori nähtavus” ja veenduge, et märkeruut sildiks „Eemalda otsingumootoreid seda saiti indekseerimast” jääb märkimata:

seo nähtavus

2. Integreerige oma sait Google Analyticsiga

Google Analytics on jälgimis- ja turundusriist, mida iga veebisaidi omanik peaks kasutama.

See jälgib teie vaatajaskonda ja nende tegevust teie saidil. See sisaldab üksikasjalikku teavet kõige kohta, mis on seotud teie saidi sisu ja külastajatega, näiteks enim vaadatud lehed, konversioonimäärad, külastuste arv päevas, põhjalikud kasutajaprofiilid, põrkemäär ja palju muud olulist statistikat.

Tööriist on tasuta ja seda saab Google Wordi manustatud koodi abil hõlpsasti oma WordPressi saidiga integreerida. Võite kasutada ka pistikprogrammi, näiteks MonsterInsightsi Google Analyticsit.

3. Aktiveerige vahemällu salvestamine

Kiirus on üks võtmetest, kuidas oma külastajaid saidil hoida. Kellele meeldib oodata lehe laadimist, eks? Mitte keegi!

Tegelikult, kui lehe laadimiseks kulub rohkem kui 3 sekundit, loobub Kissmetrics andmetest 40% inimestest.

Kuidas seda vältida?

Üks lahendus on vahemällu pistikprogrammi installimine – lehe üldise laadimisaja vähendamiseks. Seal on tasuta vahemällu pistikprogrammid, näiteks W3 kogu vahemälu või WP Super vahemälu.

w3 kogu vahemälu

Puhverdamine on üsna keeruline protsess, kuid selle natuke lihtsustamiseks seisneb WordPressi saidi dünaamilise väljundi toomine, vahemällu salvestamine ja seejärel selle vahemälu iga uue külastaja teenindamine, selle asemel, et WordPressil seda genereerida uuesti. Sel viisil tegemine võtab palju vähem aega.

4. Hankige endale CDN

Teine soovitatav samm on siduda oma sait CDN-teenusega (sisu edastamise võrk). CDN on lahendus, mis võtab teie saidilt sisu vastu ja salvestab selle serverite võrku kogu maailmas. Siis, kui külastaja jõuab teie saidile, pakutakse talle teenust temale lähimast kohast. Seega näevad nad teie saiti palju kiiremini, kui nad muidu näeksid.

Mõned populaarsemad CDN-id hõlmavad järgmist: MaxCDN, CloudFlare, Amazon CloudFront. (Kui soovite midagi tasuta, on see CloudFlare.)

5. Installige varunduspistikprogramm

Varundamispistikprogrammid hoiavad teie saidi sisu turvalises kohas juhuks, kui juhtub midagi halba ja peate oma saidi taastama varem töökorras olekus.

Ma tõesti ei suuda seda piisavalt rõhutada. Varundamispistikprogrammid on tõeliselt hindamatud!

Üks paremaid ja eriti taskukohaseid lahendusi on praegu Jetpacki pistikprogrammi isiklik tellimus. Madala hinnaga 3,50 dollarit kuus saate iga päev varukoopiaid, taastamine ühe klõpsuga, rämpsposti filtreerimine ja 30-päevane varundusarhiiv.

6. Parandage oma saidi turvalisust

WordPressi saidiga võib juhtuda palju halba … häkkerirünnakud, õelvara, viirused jne. Oma veebisaidi kaitsmine kõige selle eest mingisuguse tulemüüriga on alati hea mõte.

Sucuri on siin üks parimaid WordPressi turvateenuseid. See pakub pahavara tuvastamist ja puhastamist, jälgib teie saiti häkkide osas, leevendab DDoS-i rünnakuid ja palju muud.

sukuri

Tasuta lahenduse saamiseks vaadake Wordfence Security või iThemes Security. Mõlemad teevad hästi.

Siin saate kasutada ka ülalmainitud Jetpacki pistikprogrammi. Kui valite redelist kõrgema plaani – 9 dollarit kuus -, saate iga päev skaneerida õelvara ja ohte käsitsi eraldamise abil.

7. Seadistage Google’i otsingukonsool

google'i tööriistad

Google’i otsingukonsool (GSC) peaks olema teie loendis kohustuslik element. See aitab teil oma saiti SEO-põhiselt optimeerida ja osutab mõnele teie saidi struktuuriga seotud probleemile, millele peaksite tähelepanu pöörama – et muuta nii teie külastajad kui ka Google rõõmsaks.

Täpsemalt saate GSC-ga õppida järgmistest asjadest: sisemise lingi struktuuri tervis, saidile viitavad välised lingid, saidiplaani probleemid, populaarsed märksõnad, saidi indekseerimise olek, indekseerimise statistika ja vead, turvaküsimused ja palju muud. Tõeline kuldmiin.

8. Muutke sisselogimisi

Lihtsaim viis oma WordPressi saidile tungida on lihtsalt oma sisselogimise ja parooli ära arvamine. Nii abstraktselt kui see ka kõlab, on see tõesti nii. Seal on tarkvaraskriptid ja robotid, mis läbivad sadu tuhandeid paroole ja proovivad igaühega õnne.

Sellepärast peate veenduma, et teie sisselogimisandmed on piisavalt tugevad.

Mõned asjad, mida saate teha:

 • Kõigil redigeerimise eesmärkidel looge uus kasutajaprofiil – redigeerija roll. Seda saate teha wp-admin’is, Kasutajad / Lisa uus.
 • Enne saidi lukustamist piirake lubatud sisselogimiskatseid. Saate seda teha pistikprogrammiga, näiteks WP-limiidi sisselogimise katsed.
 • Kasutage ainult turvalisi paroole.
 • Salvestage oma parooliandmed rakenduses LastPass.

9. Muutke oma saidi põhiteavet

Kohandage oma saidi pealkirja, sildiliini, ajavööndit ja faviconi. Identiteedi olemasolu on väga oluline, Google hindab seda.

Selleks minge oma WordPressi juhtpaneelile ja seejärel saidile Seadistused / Üldine.

pealkiri

Muutke ka oma püsilinki struktuuri. Kasutage midagi sellist, mis on sõbralik ja kirjeldab iga üksiku lehe sisu.

Püsilinkide struktuuri muutmiseks minge lehele Seadistused uuesti ja siis klõpsake nuppu Permalinkid. Näete seal paar võimalust. Parim võimalus on kasutada oma postinimed URL-ides:

permalinkid

10. Looge sitemap.xml fail

Saidikaart.xml on fail, mis loetleb kõik teie veebisaidi URL-id. Google kasutab seda faili, et mõista, kuidas teie sait on korraldatud ja millist teavet seal on. Selle tulemusel on Google’il lihtsam kõike indekseerida.

Saidikaardi loomiseks peate installima ainult pistikprogrammi nimega Google XML Sitemaps. Ainult mõni klõps ja teil on hea minna.

Järeldus

See võtab kokku meie kümme parimat soovitust uutele WordPressi saitidele.

Tõsi, on veel palju asju, mida saaksite teha, ja hulgaliselt pistikprogramme, mida saaksite oma saidil uute ja põnevate funktsioonide lubamiseks. Kuid ole lihtsalt ettevaatlik … mitte kõik pistikprogrammid pole ohutud ja optimeeritud. Hea rusikareegel on kinni pidada asjadest, mida te tegelikult vajate ja mis tõesti muudavad teie WordPressi saidi pikas perspektiivis paremaks.

* See postitus sisaldab sidusettevõtte linke, mis tähendab, et kui klõpsate mõnel tootelingil ja ostate toote, maksame selle eest väikest tasu. Ärge muretsege, maksate ikkagi standardsumma, nii et teie kulutused ei ole tasulised.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map