GravityView Eklentisi ile WordPress Sitenizdeki Kullanıcı Girişlerini Görüntüleme

Gravity Forms oldukça iyi bilinen bir çözümdür. Aslında, kitlenizden bazı bilgiler toplamanız ve bunu kolay anlaşılır bir şekilde yapmanız gerekiyorsa, muhtemelen en iyi çözümdür.


Ama sonra ne olacak? Tüm bu verileri alıp sitenizde bir şekilde sergilemek istiyorsanız ne olur? Şanssız. Yerçekimi Formlarında böyle bir şey yok.

En azından bugüne kadar. GravityView eklentisi burada devreye giriyor.

Kısacası, bu WordPress eklentisi gerçekten basit bir iş akışı vaat ediyor: Gravity Forms’dan bilgi toplayın, GravityView kullanarak mükemmel içerik düzeninizi yapılandırın ve sonra WordPress sitenizde her şeyin güzel görünmesini sağlayın.

Tüm bunların pratikte nasıl oynandığını görelim. GravityView eklentisi hakkındaki yorumumuz:

GravityView Nedir

Tamam, ilk önce Yerçekimi Formları nedir ve GravityView’den farkı nedir??

Gravity Forms, WordPress siteniz için gelişmiş formlar oluşturmak için en popüler ve muhtemelen en iyi eklentilerden biridir. Güzel yapılandırılabilir, güçlü ve kullanımı oldukça kolaydır.

Ancak bununla ilgili bir sorun var. Yerçekimi Formları yalnızca her şeyin arka tarafına bakar. Yani, sadece formları ayarlamanıza ve ardından verileri toplamanıza yardımcı olur. Ancak, bu verileri web sitenizde görüntülemenize yardımcı olacak hiçbir şey yapmaz (örneğin, bir gönderide / sayfada).

Burası tam olarak GravityView’un boşluğu doldurduğu yerdir. Topladığı verilerle bütünleşen Yerçekimi Formlarının bir uzantısıdır.

Kısacası GravityView ile Gravity Forms verilerinizi alıp önceden tanımlı şablonlardan birini kullanarak sitenizde görüntüleyebilirsiniz. Bu şablonlar, bu verileri personel profilleri, özgeçmişler, iş panosu, etkinlik listeleri ve daha pek çok şeye dönüştürmenize olanak tanır..

Ayrıca, tüm işlemi sizin için daha hızlı hale getirmek için (hem veri toplama işlemi hem de verilerin görüntülenmesi), Gravity Forms aracılığıyla bir form oluşturmanız bile gerekmez. GravityView bunu sizin için de yapar.

GravityView Özellikleri

Şimdi GravityView’in ana özelliklerine bir göz atalım:

 • “Girişi Onayla.” Herhangi bir gönderimin otomatik olarak onaylanmasını istemiyorsanız, sizin için tüm girişleri görüntülemek ve denetlemek için Girişi Onayla’yı kullanabilirsiniz..
 • En son ve en popüler girişleri vurgulayın. İlk olarak hangi girişlerin görüntüleneceğini seçebilirsiniz: en popüler, en yeni veya düşündüğünüz her şey sitenize değer katar. Ayrıca, kullanıcıların kategorilere göre filtrelemelerine de izin verebilirsiniz.
 • Girişler için yorumlar ve derecelendirmeler. Kullanıcılarınız derecelendirmeleri ekleyebilir ve her girişi ne kadar beğendiklerine göre inceleyebilir.
 • Gelişmiş arama seçenekleri. Ziyaretçileriniz, gelişmiş bir arama / filtre seçeneğini (ad, tarih aralıkları, girişi oluşturan, “herhangi biriyle eşleştir” veya “tümünü eşleştir”) ve tabloları kendileri sıralayarak ilgilendiklerini kolayca bulabilirler.
 • Görünümlerinize resim ve video ekleme. Kullanıcıların yakınlaştırma seçenekleri, videolar ve ses içeren fotoğraf galerilerinden yararlanmalarını sağlayarak Görünümlerinizi daha da etkileşimli hale getirin.
 • Hazır ayar şablonları. GravityView, çeşitli formlar için birçok hazır ayar ile birlikte gelir, bu nedenle bunları sıfırdan oluşturmanız gerekmez. Ayrıca, her hazır ayarın üç düzeni vardır: liste, tablo ve veri tabloları.
 • Kolay özelleştirme. Gönderiyi arka uçta kolayca düzenleyebilir, aynı zamanda kullanıcılarınızın kendi girişlerini doğrudan ön uçtan düzenlemelerine izin verebilirsiniz.
 • Uzantıları. Ana özelliklerin yanı sıra, eklenti dahil olan premium uzantıları sağlar. Bununla birlikte, sadece ikinci plandan başlayarak kullanılabilirler.

Ayrıca, eklentinin içindekilere (evet, bir şarkı) daha iyi bir genel bakış sunan resmi GravityView şarkısı:

Fiyatlandırma

GravityView üç çeşittir:

 • Sol – 69 $ ilk yıl, sonra 41,40 $ – 1 site
 • yıldızlar arası – 149 $ ilk yıl, sonra 89,40 $ – 3 site
 • Galaktik – 299 $ ilk yıl, sonra 179,40 $ – 100 site

GravityView nasıl edinilir

Eklentiyi satın almak için fiyatlandırma sayfasına gidin, ihtiyacınız olanı seçin ve kasaya devam edin.

Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, eklentinin dosyalarının bulunduğu ZIP dosyasını alırsınız. Yapmanız gereken tek şey WP kontrol panelinizden yüklemek: Eklentiler / Yeni Ekle / Eklenti Yükle.

(Bir WordPress eklentisi yüklemek için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, işte size derinlemesine eğitimimiz.)

Eklenti Nasıl Çalışır??

Eklentiyle muhtemelen yapmak isteyeceğiniz ilk şey “Görünümler” e (gösterge tablonuzda) gidin ve “Yeni Görünüm” ü tıklayın. Orada, mevcut bir formu özelleştirmeye devam edebilirsiniz (daha önce Gravity Forms ile oluşturduğunuz form) veya tamamen yeni bir form oluşturabilirsiniz. “Yeni Başla” yı tıklayalım ve eklentiyle harika bir özel form oluşturmanın ne kadar kolay olduğunu görelim.

İlk olarak, form türünü seçmeniz gerekir. Eklentide sağlanan birçok seçenek var:

görünüm düzenleri

Bu görünümlerin her biri, form türünüze uyacak şekilde önceden hazırlanmış bir düzen ile gelir. Bu eklentinin çalışma şekli hakkında daha fazla ayrıntı göstermek için “Kişi Profilleri” ni kullanacağım.

Kişi Profilleri formunda, ad, fotoğraf, biyografi, ilgi alanları, kişi gibi birini tanımlamak için normal profil kutusunun içerdiği önceden hazırlanmış alanlar bulunur. Tabii ki, varsayılan alanlara bağlı kalmak zorunda değilsiniz, formun stilinize daha benzemesini sağlamak için bunları ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

yeni görüntülenme

Ayrıca, formu oluşturduktan sonra, eklenti size iki seçenek daha sunar: liste veya tablo olarak görüntülemek. Başlamak için “Görünüm Türünü Değiştir” i tıklayın:

görünüm türünü değiştir

Bu noktada, aşağıda iki düzen seçeneği görünecektir:

görünüm türleri

Tek bir formda çok sayıda girişiniz varsa, “Birden Çok Giriş” sekmesini seçebilir ve sayfalandırma, arama çubuğu, sayfa bağlantıları vb. Ekleyebilirsiniz – içeriğinizin kullanıcılar için mükemmel bir şekilde organize edilmesi ve pürüzsüz olması için ihtiyacınız olan her şey.

Bu formun tüm alanlarını kaydettikten sonra “Yayınla” yı tıkladığınızda form neredeyse tamamlanır. Yayınlanması ve tamamlanması için Gravity Forms’a (menüdeki “Forms” öğesi olarak adlandırılır) geri dönün ve GravityView ile oluşturduğunuz formu seçin (benim durumumda GravityView – Profiller olarak adlandırılır), bir kez daha özelleştirin (eğer değiştirmek veya eklemek istediğiniz başka bir şey var (alanların sırası gibi).

Nihai projeyi (formu) kaydettikten sonra, yerleştirmek istediğiniz gönderiye / sayfaya gidin ve orada “Form Ekle” düğmesini bulacaksınız:

form1 ekle

Ön uçta, form şöyle görünecektir:

demo göster

Ama bu sadece insanların doldurabileceği form. Şimdi, sundukları girişlerin neler olduğunu görelim.

Kullanıcıların yaptığı gönderileri görüntülemek için, Görünümler / Tüm Görünümler / Girişler’e gidebilirsiniz:

girdileri

Kurallarınıza uymuyorsa girişleri onaylama veya reddetme hakkına sahipsiniz. Onları onayladıktan sonra, sitede gösterme zamanı.

Bir gönderimi sitede canlı hale getirmek için girişlerin görüneceği sayfaya gidin (henüz bu sayfanız yoksa yeni bir tane oluşturun) ve düzenleyici çubuğundaki “Görünüm Ekle” düğmesini tıklayın:

görünüm ekle

Oluşturduğunuz Görünümü seçin ve isterseniz bazı ayrıntıları ayarlayın. Bu noktada, görünümünüzü görüntülemeyle ilgilenecek bir kısa kod alacaksınız.

Aşağıda, kullanıcı profillerinin görüntülendiğinde nasıl göründüğüne bir örnek verilmiştir (elbette özelleştirilebilir her şey):

canlı girişler

Kimler GravityView?

Tahmin edebileceğiniz gibi, böyle bir eklentinin birçok olası uygulaması ve kullanımı vardır. Genel olarak, bunun sizin için doğru çözüm olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, tek yapmanız gereken eklentinin Görünüm şablonları kümesine ve hoş olabileceği veri türlerine bir göz atmak olduğunu söyleyebilirim. kullanıcı dostu sunumlar.

Başka bir deyişle, WordPress web sitenizde aşağıdakilerden herhangi birini görüntülemek istiyorsanız bu eklentiyi kullanmayı düşünün:

düzenleri

GravityView İnceleme: Özetle

Artıları
 • Modern, basit ve sezgisel bir arayüze sahiptir.
 • Yöneticilere ve kullanıcılara sayfalarını daha iyi yönetebilmeleri için çok fazla özgürlük sağlar. Ayrıca, site ziyaretçileri en iyi girişleri oylayabilir ve derecelendirebilir.
 • En popüler form türleri için önceden hazırlanmış düzenler sağlar, bu nedenle eklentiyi yükleyin ve formları hızlı bir şekilde yayınlayın.
 • Belirli bir formun özelleştirilmesi söz konusu olduğunda toplam esneklikle birlikte gelir. İstediğiniz herhangi bir şeyi eklemek / kaldırmak tamamen size kalmış.
EKSİLERİ
 • Yalnızca Gravity Forms eklentisiyle birlikte çalışır, bu nedenle bir yerine iki eklenti satın almanız gerekir.

Bu GravityView incelemesini, formları test etmeyi ve oluşturmayı birkaç gün sonra GravityView’un çalışma şekline ve getirdiği özelliklere biraz aşık olduğumu söylemeliyim. Yani, kişisel profiller, iş profilleri, veritabanları, iş duyuruları, özgeçmişler vb.Gibi bir çeşit kullanıcı girişini / bilgisini sergileyen bir siteniz varsa, bu eklenti hayatınızı çok daha kolaylaştıracak ve kesinlikle yatırıma değer.

Bunun hakkında ne düşünüyorsun? GravityView eklentisini henüz test ettiniz mi??

* Bu sponsorlu bir gönderi. Ve her zaman olduğu gibi, sponsor olsun ya da olmasın, sunulan görüşler hala bizim ve% 100 dürüst.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map