2020 İçin En İyi 8 WordPress Sohbet Eklentisi

Web sitenize bazı WordPress canlı sohbet işlevleri eklemek mi istiyorsunuz? Ardından, mevcut en iyi WordPress sohbet eklentisi seçeneklerinden bazılarına baktığımız için okuyun (veya atlamak için burayı tıklayın) …

İnternete göz atmak oldukça kişisel değildir, değil mi? Bu izolasyon hissiyle mücadele etmek için web sitenize çok sayıda kişisel dokunuş eklemeyi deneyin ve ödülleri toplayın – başlangıç ​​için daha sağlıklı dönüşüm oranlarının tadını çıkaracaksınız.

Blogcuların çoğu kişisel yaklaşımı benimsemenin yararlarını bilir. Ne demek istediğimi görmek için bir dakikanızı ayırın. En azından, bir iletişim formu, e-posta adresi ve sosyal medya profil bağlantıları içerdiğinden eminim, haklı mıyım?

Ancak, kişisel bir çentik dokunuşunu krank etmek istiyorsanız, hiçbir şey canlı sohbeti yenemez.

Canlı sohbet, müşteri sorunlarını anında çözerek olağanüstü müşteri hizmetleri sunmanızı sağlar. Satış sorgularına gerçek zamanlı olarak yanıt verebileceğiniz, alıcı sürtünmesini ortadan kaldırabileceğiniz ve müşteriler cüzdanlarını çıkarmaya hazır olana kadar güven verici bir insan varlığı sağlayabileceğiniz için daha fazla dönüşüm sağlayabilir..

WordPress için En İyi 8 Canlı Sohbet Eklentisi

Bir WordPress web sitesine nasıl canlı sohbet ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, okumaya devam edin. Bugün, sizi tanıtacağım WordPress için en iyi canlı sohbet eklentilerinden sekizi. Zevk almak!

1. LiveChatInc

Canlı sohbet

LiveChat çok kullanışlı canlı sohbet çözümü – adından da anlaşılacağı gibi – resimdeki herkese kullanımı gerçekten kolay bir şey sağlamaya yöneliktir. Bu, hem web sitenizin ziyaretçileri / müşterileri hem de siz (aracılarınız) için geçerlidir.

Müşteri tarafında, LiveChat, kullanıcıları sayfanın alt kısmında hoş bir sohbet kutusuyla karşılıyor. Bu kutu her zaman görünür durumdadır ve yalnızca tek bir tıklama ile erişilebilir. Daha sonra, görüşme bittikten sonra, müşterileriniz geri bildirim bırakabilir ve temsilcinizle olan deneyimlerini derecelendirebilir. Ayrıca, sohbet kutusunun içine yerleştirilmiş paylaşım düğmeleri aracılığıyla size sosyal medyada bir konuşma yapabilirler.

İçin en iyisi: özelleştirilebilir sohbet kutuları, temsilci derecelendirmeleri, güzel ve işlevsel kontrol paneli.
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: EVET
Aylık ücretsiz görüşme: yok (premium çözüm)
Fiyat: Premium planlar tek bir kullanıcı için aylık 16 ABD dolarından başlar ve % 30 indirim ilk ödemeniz için.

Ancak, LiveChat’ın gerçekten parladığı yer, size ve destek temsilcilerinize verdiği harika özelliklerin miktarıdır.

 • Örneğin, müşterilerle doğrudan bağlantı kurabilirsiniz (sizinle iletişim kurmalarını beklemek yerine). Bir sohbete doğru ilk adımı atarak, müşterinin olumlu bir deneyim ile çıkma olasılığını artırmış olursunuz.
 • Sohbet penceresini özelleştirebilirsiniz.
 • Birden fazla sitede LiveChat ayarlamış olsanız bile tüm konuşmaları tek bir kontrol panelinden kontrol edebilirsiniz.
 • Her müşteri etkileşimi, kişinin ne kadar süre beklediğini gösteren renkli dairelerle işaretlenir (bu, daha hızlı tepki vermenizi sağlar).
 • Önceki sohbetlerin tam geçmişini alırsınız.
 • Her yeni kullanıcı için 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyorlar, ancak 30 günlük özel bir uzantı edinin LiveChat’e buradan kaydolursanız.

LiveChat’in WordPress eklentisi, sitenizi çözümleriyle kolayca entegre etmenizi sağlar. Sohbet penceresi de samimi ve basit. Ancak, fiyatlandırmanın ekibinizdeki temsilci sayısına göre değişebileceğini bilin.

2. Sendinblue

Sendinblue

Bu son çözüm, kendi başına bir WordPress canlı sohbet eklentisi değildir, ancak yine de sitenize entegre etmek çok daha kolaydır. Temel olarak sitenizin altbilgisine koyabileceğiniz basit bir gömme kodu alırsınız (WordPress Customizer ile yapılabilir).

Sendinblue’yu buraya dahil etmemizin ana nedeni, sadece canlı sohbetten daha fazlasını ele alacak çok amaçlı bir araç arayan site sahipleri için ilginç bir alternatif olmasıdır..

İçin en iyisi: birden fazla kanal üzerinden müşteri iletişimi için hepsi bir arada çözüm; canlı sohbet dahil
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: gizli
Aylık ücretsiz görüşme: gizli
Fiyat: sohbet özellikli planlar ayda 66 ABD dolarından başlar

Sendinblue, piyasadaki devlerle eşit olan e-posta pazarlama araçlarıyla bilinir. Ama belki de ana gücü, Sendinblue’yu bir avuç diğer araçları değiştirmek için kullanabilmenizdir..

Sendinblue size şunları sağlar:

 • E-posta bültenleri ve yayınları gönderin
 • E-posta pazarlama otomasyonunu ayarlama
 • Sendinblue’nun SMTP’si ile e-posta gönderin
 • Facebook reklamları oluşturma ve yönetme
 • Açılış sayfaları oluşturma
 • SMS mesajları gönderme
 • Ve evet, tahmin ettiniz, canlı sohbeti kullanın

Sendinblue, yukarıdakilerin tümünü işlemek için araçlar almaları gerekeceğini bilenler için harika bir çözümdür, bu yüzden neden sadece tek bir araçla birden fazla araç kullanmak yerine bunu yapmıyorsunuz??

Yukarıdaki özelliklerin tümüne erişmenizi sağlayan Sendinblue sürümü ayda 66 ABD dolarından başlar ve ayda 120.000 e-posta gönderebilirsiniz..

3. Olark

olark

Olark, tam özellikli bir canlı sohbet çözümüdür. WordPress canlı sohbet eklentilerinin ideal bir örneği olmasa da, kullanışlı bir widget ile WordPress web sitenize kolayca entegre edilebilir.

Temel olarak, doğrudan Olark’tan bir kod parçası alırsınız, daha sonra istediğiniz yere gömebilirsiniz. Basit şeyler.

İçin en iyisi: CRM, yardım masası ve hatta satış gibi işletmenizin diğer unsurlarıyla entegre olan gelişmiş canlı sohbet çözümü
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: EVET
Aylık ücretsiz görüşme: 20
Fiyat: Premium planlar ayda 19 $ ‘dan başlıyor

Daha da önemlisi, Olark gerçekten çok şey sunuyor… birçok özellik oldukça gelişmiş:

 • Öncelikle sohbet raporları alırsınız; sohbet sıklığını, operatörün yanıt verebilirliğini ve müşteri memnuniyetini izleyebilirsiniz.
 • Salesforce, Highrise, Nutshell ve daha birçok CRM ile CRM Entegrasyonu var.
 • Sohbet kutusunu gizlemek ve göstermek, otomatik olarak mesaj göndermek ve belirli bölümlere sohbetler atamak için kurallar ayarlayabilirsiniz.
 • Yardım Masası entegrasyonu – Groove, Desk.com, Zendesk ve daha fazlası ile.
 • Operatörlerinizi satış ekibi ve destek ekibi gibi ekibe göre gruplandırabilirsiniz.
 • Sohbet geçmişi ve görüşmelerin ayrıntılı transkriptleri arasında arama yapabilirsiniz.
 • Daha bilinçli yanıtlar vermek ve satışları daha hızlı yapmak için ziyaretçilerin alışveriş sepetlerinde neler olduğunu görün.
 • Beyaz etiket özelliği – Olark’ın markasını kaldırın.

Her sohbet konuşma kutusu, kişinin sitenizdeki (müşterinizin) etkinliğinin ayrıntılı bir dökümünü alır. Hangi sayfalarda bulunduklarını ve bu sayfalarda ne yaptıklarını görebilirsiniz. Ve konuşma bittiğinde, müşteri geri bildirimlerini ve derecelendirmelerini bırakabilir. Ancak bu, buzdağının sadece görünen kısmı, çünkü Olark’ın sunabileceği çok şey var ve özellikle canlı sohbet ihtiyaçlarınız biraz daha gelişmişse,.

4. Zendesk Sohbet (eski adıyla Zopim Canlı Sohbet)

Zendesk Chat, WordPress kullanıcıları için mevcut en popüler canlı sohbet servislerinden biridir. Resmi depodan ücretsiz olarak temin edilebilen özel bir WordPress eklentisi sayesinde kolayca yüklenir. Zopim’in sohbet kutuları, güzel, özelleştirilebilir düzenler ve temalarla bulabileceğiniz en şıklar arasında.

Ziyaretçi mesajlarına yanıt vermek için harici Zopim Panosuna erişin – hareket halindeyken sohbetlere erişmek istiyorsanız, özel bir Android veya iPhone uygulaması da yükleyebilirsiniz. Gösterge panosu, sohbet performanslarını gözden geçirmenize, sohbet geçmişini izlemenize ve gerçek zamanlı olarak ziyaretçileriniz hakkında bilgi edinmenize olanak tanıyan hayati metriklerle doludur..

İçin en iyisi: ücretsiz kullanıcılar için minimum kısıtlamaya sahip muhteşem, profesyonel görünümlü sohbet kutuları
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: Ücretsiz planlarla 14 gün; premium planlar için sınırsız
Aylık ücretsiz görüşme: sınırsız
Fiyat: prim planları aylık $ 14’dan başlar

Zendesk Chat ile ücretsiz abonelik, bir sohbet temsilcisinin bir seferde biriyle sınırlı olsa da sınırsız sohbet gerçekleştirmesine olanak tanır. Web siteniz küçükse, bu canlı sohbet eklentisi yeterli olabilir.

Ancak, yeni sürüme geçmek istiyorsanız premium erişim ayda 14 ABD dolarından başlar. Bu ayrıca sohbet tetikleyicileri gibi havalı ek özelliklerin kilidini açar – sohbet tetikleyicileri, sohbet kutusunun otomatik olarak başlatılması için, örneğin bir ziyaretçinin bir sayfada bir dakikadan fazla sıkışmış olması gibi belirli koşulları belirtmenize olanak tanır.

5. Tidio Canlı Sohbet

Tidio Live Chat, çalışmaya başlamak için en kolay canlı sohbet eklentilerinden biridir; eklentiyi etkinleştirmeniz yeterlidir, artık hazırsınız. Sohbet kutuları, markanıza uyacak şekilde tamamen renklendirilebilen üç tasarıma sahiptir.

Sohbetler bir Tidio Sohbet doğrudan WordPress kontrol panelinizden erişilir. Sohbetleri özel bir masaüstü, iOS veya Android uygulaması yükleyerek de yönetebilirsiniz.

İçin en iyisi: tek tıklamayla yükleme ve çevrimdışı sohbet kullanıcılarına gönderilen doğrudan e-postalar
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: sınırsız
Aylık ücretsiz görüşme: sınırsız
Fiyat: prim planları ayda 15 ABD dolarından başlar

Herhangi bir nedenle sohbet edemiyorsanız, çevrimdışı mesajlar doğrudan gelen kutunuza gönderilir. Benzer şekilde, bir ziyaretçi sohbetten ayrılırsa, sohbete e-posta yoluyla devam edebilirsiniz.

Tidio’nun ücretsiz sürümü, başka bir kısıtlama olmaksızın bir ajanın ve bir sohbetin açık olmasını sağlar. Ek ajanlar sınırsız eşzamanlı sohbet ve otomatik mesajlaşmayı mümkün kılan 16.80 $ / ay’dan eklenir.

6. Canlı Sohbet Sınırsız

canlı sohbet sınırsız

Canlı sohbet eklentileri ile aylık ücretler bulursanız, Canlı Sohbet Sınırsız’dan başka bir yere bakmayın. CodeCanyon’dan 75 $ karşılığında kullanılabilir.

Sohbetler tamamen WordPress kontrol panelinden yapılır – günün çoğunu oturum açarak geçirirseniz idealdir. Sohbet kutuları basit ama etkilidir, özelleştirmeniz için iki renk vardır.

İçin en iyisi: aylık ücret yok ve WordPress kontrol panelinden yapılan sohbetler
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: sınırsız
Aylık ücretsiz görüşme: yok (premium eklenti)
Fiyat: bir kerelik 75 $ ücret

Herhangi bir zamanda sınırsız sayıda konuşmayı gerçekleştirebilirsiniz, ayrıca birden çok operatör aynı sorguyu yanıtlayabilir. Tüm operatörler çevrimdışıysa, ziyaretçilerin sorularını doğrudan e-postayla gönderebilmeleri için sohbet kutusunun yerini bir iletişim formu alır..

7. Formilla Canlı Sohbet

Formilla mükemmel bir freemium canlı sohbet çözümüdür. Web sitenizde mütevazı trafik rakamları varsa, Formilla’yı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz – ücretsiz paket, tümü Formilla’n ısmarlama arayüzüyle ele alınan bir aracıya, bir eşzamanlı sohbete ve ayda toplam 30 sohbete izin verir.

Birimi işleyebilecek canlı sohbet eklentileri arayanlar için ayda 30 sohbet herkes için yeterli olmayacak, bu nedenle çoğunuzun yükseltilmesi gerekecek. Sınırsız sohbeti yöneten bir temsilci için aylık 11,99 ABD doları tutarında bir ücret ödemeniz gerekir.

İçin en iyisi: proaktif sohbet dahil ücretsiz kullanıcılar için iyi özellik seti
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: sadece premium
Sohbet geçmişi: sınırsız
Aylık ücretsiz görüşme: 30
Fiyat: Premium planlar ayda 19.99 dolardan başlıyor

Premium kullanıcılar, Formilla arayüzünün yanı sıra Android veya iOS uygulamaları üzerinden sohbetlere erişebilir. Premium kullanıcılar ayrıca özelleştirilebilir sohbet kutularından ve gerçek zamanlı ziyaretçi izlemeden yararlanabilir.

Diğer etkileyici özellikler arasında proaktif sohbet, çevrimdışı e-posta formları ve operatörlerin diğer sorguları işlemekle meşgul olduğu zamanlar için sohbet kuyrukları bulunur.

8. Saf Sohbet

Pure Chat, oluşturduğu güzel sohbet kutuları nedeniyle en sevdiğim canlı sohbet eklentilerinden biridir. Sohbet kutusunun herhangi bir bölümü sınırsız renk, göz alıcı animasyonlar ve mevcut özel görüntülerle özelleştirilebilir.

Göz şekerlemesinin ötesinde, Saf Sohbet de çok yetenekli bir canlı sohbet aracıdır. İşlevsellik güçlü analitik, çoklu sohbet yönetimi ve proaktif sohbet tetikleyicilerini içerir.

İçin en iyisi: göz alıcı sohbet kutuları ve güçlü gerçek zamanlı ziyaretçi takibi
Özelleştirilebilir sohbet kutusu: EVET
Sohbet geçmişi: Ücretsiz planlarla 30 gün; prim planları 90 gün ile başlar
Aylık ücretsiz görüşme: 15
Fiyat: prim planları ayda 39 ABD dolarından başlar

Canlı sohbet işlevinin ne zaman çevrimiçi olduğunu ve çevrimdışı olduğunda, canlı sohbet kutunuzun herhangi bir MailChimp e-posta listesi için bir tercih formuna dönüştürülmesini de planlayabilirsiniz..

Pure Chat’in ücretsiz sürümü ayda 15 sohbete kadar izin verir. Bundan daha fazlasını istiyorsanız, planlar dört kullanıcı ve sınırsız sohbet içeren aylık 39 ABD dolarından başlar. Sohbetler, Saf Sohbet panosu veya mobil uygulamalar aracılığıyla yönetilir.

WordPress Canlı Sohbeti Hakkında Son Düşünceler

Bu, WordPress için en iyi canlı sohbet eklentilerinden sekiz tanesini tamamlıyor. Ve öne çıkan canlı sohbet eklentilerinin çoğu bir tür ücretsiz plan içerdiğinden, denememek için hiçbir bahaneniz yok!

Farklı bir canlı sohbet çözümü mü kullanıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

* Bu yayın bağlı kuruluş bağlantıları içeriyor, yani ürün bağlantılarından birini tıklayıp ürünü satın alırsanız küçük bir ücret alırız. Endişelenmenize gerek yok, yine de standart tutarı ödeyeceksiniz, bu yüzden sizin açınızdan maliyet yok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me