Przewodnik po menu rozwijanym WordPress: jak go utworzyć [dla początkujących]

Chcesz dowiedzieć się, jak skonfigurować menu rozwijane WordPress?


W tym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez tworzenie menu rozwijanego za pomocą zrzutów ekranu!

Możesz zrobić wszystko dzięki podstawowej funkcjonalności WordPress – nie potrzebujesz wtyczki innej firmy. Zanurzmy się w …

Jak stworzyć menu rozwijane WordPress z podstawową funkcjonalnością

Pierwszym krokiem powinno być potwierdzenie, że Twój motyw obsługuje menu rozwijane. Niestety nie wszystkie motywy oferują obsługę menu rozwijanego. Na przykład motyw Hestia zawiera wbudowane funkcje do tworzenia zarówno menu rozwijanych, jak i mega menu.

Jeśli nie masz pewności, sprawdź dokumentację motywu, aby sprawdzić, czy menu rozwijane są obsługiwane.

Jeśli tak, możesz skorzystać z najpopularniejszego sposobu tworzenia menu rozwijanego WordPress (i jednego z najłatwiejszych).

Nawet lepiej? Jeśli zdecydujesz się utworzyć menu rozwijane w WordPress za pomocą domyślnej opcji menu, nie musisz się martwić, że menu znikną po zmianie motywu lub dodaniu nowych wtyczek!

Aby rozpocząć, przejdź do pulpitu WordPress i kliknij Wygląd> Menu.

Menu rozwijane WordPress

Jeśli zobaczysz monit o utworzenie menu, musisz, jak mówi monit, utworzyć menu, aby rozpocząć. Pokażę Ci to w kroku 1. Jeśli jednak masz już menu z kilkoma linkami, możesz przejść bezpośrednio do kroku 2.

Krok 1: Utwórz menu (w razie potrzeby)

Jeśli nie masz jeszcze menu, wpisz nazwę w polu Nazwa menu a następnie kliknij Utwórz menu przycisk. Rzeczywista nazwa nie jest ważna – po prostu pamiętaj:

Menu tytułu

Krok 2: Dodaj linki do menu

Po utworzeniu menu czas dodać linki.

dodaj stronę do menu

Aby dodać linki do treści, użyj paska bocznego, aby sprawdzić, które strony lub posty chcesz wyświetlać w menu. Po wybraniu treści, którą chcesz dodać, kliknij Dodaj do menu przycisk.

Możesz także uzyskać większą kreatywność i uwzględnić niestandardowe linki w menu rozwijanych. Aby dowiedzieć się więcej o nich, przeczytaj ten post.

Krok 3: Rozmieść elementy menu za pomocą przeciągania i upuszczania

Teraz powinieneś mieć listę wszystkich pozycji menu. Aby utworzyć menu rozwijane, możesz przeciągnąć i upuścić elementy, które chcesz wyświetlić w menu rozwijanym. Element „nadrzędny” pojawi się w menu głównym. A elementy menu pod elementem nadrzędnym pojawią się w menu, gdy użytkownik najedzie myszką na element nadrzędny:

Gdy będziesz zadowolony z organizacji, kliknij Zapisz menu.

Krok 4: Wybierz lokalizację menu

Gdy to zrobisz, musisz dowiedzieć się, gdzie chcesz, aby Twoje menu wyświetlało się w Twojej witrynie. Nagłówek jest zwykle najlepszym wyborem (nikt nie chce przewijać do dołu strony głównej, aby znaleźć stronę „Kontakt” lub „Informacje”!).

Możesz wybrać, gdzie chcesz go wyświetlić w Ustawienia menu powierzchnia:

Lokalizacja menu

Należy tu zwrócić uwagę na dwie rzeczy:

 1. Możesz zobaczyć inaczej Wyświetl lokalizacje ponieważ rzeczywiste nazwy są różne dla każdego motywu. Zazwyczaj chcesz wybrać coś takiego jak „Menu główne”, „Menu główne”, „Główne” itp., Jeśli chcesz, aby Twoje menu pojawiało się w nagłówku.
 2. Jeśli zaznaczysz Automatycznie dodaj nowe strony najwyższego poziomu do tego menu spowoduje dodanie do menu nowych stron, które utworzysz. Może to być szybko zagracone i nie jest zalecane!

Po zapisaniu zmian gotowe!

Bardziej wizualny sposób zarządzania menu rozwijanymi

Alternatywą dla powyższej metody jest również zarządzanie menu przy użyciu „podglądu na żywo”.

Zarządzaj z podglądem na żywo

Kliknięcie tego przycisku spowoduje przejście do dostosowywania WordPress.

Skonfiguruj menu wizualnie

Chociaż interfejs wygląda nieco inaczej, obowiązują te same zasady. Nadal będziesz w stanie:

 • Przeciągnij i upuść elementy menu, aby utworzyć menu rozwijane
 • Zmień lokalizacje menu
 • Itp.

Korzyścią jest to, że będziesz mógł zobaczyć podgląd na żywo menu rozwijanego WordPress w czasie rzeczywistym.

3 szybkie porady dotyczące korzystania z menu rozwijanych

Teraz, gdy wiesz, jak prawidłowo skonfigurować menu rozwijane WordPress, chcieliśmy dać ci 3 krótkie wskazówki, o których warto pamiętać:

 • Korzystając z domyślnej opcji menu rozwijanego WordPress, możesz ustalić, gdzie chcesz umieścić swoje podmenu. Na przykład, jeśli twoje menu nosi tytuł „Jedzenie” i chcesz, aby „Śniadanie” pojawiało się przed „Kolacją”, po prostu przeciągnij i upuść śniadanie na górę!
 • Podczas tworzenia menu odpowiednio je nadaj! Na przykład, jeśli masz menu zatytułowane „Informacje”, nie chcesz, aby w menu rozwijanym znajdowały się Twoje „Kontakt” i „FAQ”. W tej notatce sugerujemy, aby „Kontakt”, „FAQ” i „Informacje” były osobnymi opcjami menu.
 • Zasadniczo nie należy wkładać wszystkich jajek do jednego koszyka. W takim przypadku nie twórz jednego menu i nie wrzucaj do niego wszystkich podmenu.

Tak długo, jak będziesz pamiętać o tych 3 wskazówkach podczas tworzenia menu rozwijanych WordPress, możesz zacząć!

Końcowe przemyślenia

Jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami, które udostępniliśmy, możesz łatwo utworzyć menu rozwijane WordPress w ciągu zaledwie kilku minut.

WordPress pozwala dostosować prawie wszystko w Twojej witrynie, więc nie ma powodu, dla którego nie powinieneś tworzyć przyjaznych dla użytkownika podmenu. Zwłaszcza, że ​​pomagają klientom poruszać się po Twojej witrynie.

Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące tworzenia menu rozwijanego WordPress? Zostaw komentarz, a my postaramy się pomóc!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map