Kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą, siekiant geresnio SEO

Jei norite sužinoti, kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą, kad galėtumėte patobulinti SEO, atėjote į reikiamą vietą.

Šiame trumpame vadove paaiškinsiu, kas yra robots.txt failas, kodėl svarbu patobulinti paieškos reitingą ir kaip jį redaguoti bei pateikti „Google“.

Pasinerkime!

Kas yra „WordPress“ robots.txt failas ir ar dėl to turėčiau jaudintis?

„Robots.txt“ failas yra jūsų svetainės failas, leidžiantis neleisti paieškos varikliams pasiekti tam tikrus failus ir aplankus. Galite naudoti ją, kad užblokuotumėte „Google“ (ir kitų paieškos sistemų) robotus, kad jie nerastų tam tikrų jūsų svetainės puslapių. Štai failo pavyzdys:

optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą: failo pavyzdys

Taigi, kaip atsisakyti galimybės naudotis paieškos sistemomis iš tikrųjų pagerina jūsų SEO? Panašu, kad neintuityvu…

Tai veikia taip: kuo daugiau jūsų svetainės puslapių, tuo daugiau puslapių „Google“ turi nuskaityti.

Pvz., Jei savo tinklaraštyje turite daug kategorijų ir žymų puslapių, šie puslapiai yra žemos kokybės ir jų nereikia tikrinti paieškos sistemose; jie tiesiog sunaudoja jūsų svetainės tikrinimo biudžetą (visas nurodytų puslapių skaičius, kurį „Google“ bet kuriuo metu tikrins jūsų svetainėje).

Tikrinimo biudžetas yra svarbus, nes jis nustato, kaip greitai „Google“ atsižvelgia į jūsų svetainės pokyčius, taigi ir kaip greitai esate reitinguojamas. Tai ypač gali padėti el. Prekybos SEO srityje!

Tiesiog būkite atsargūs, kad tai padarytumėte teisingai, nes blogai atlikus tai gali pakenkti jūsų SEO. Norėdami gauti daugiau informacijos apie tai, kaip tinkamai neindeksuoti reikiamų puslapių, skaitykite šiame „DeepCrawl“ vadove.

Taigi, ar jums reikia netvarka su savo „WordPress“ robots.txt failu?

Tikriausiai, jei esate labai konkurencingoje nišoje su didele svetaine. Tačiau, jei tik pradedate savo internetinį dienoraštį, svarbesni prioritetai yra kurti nuorodas į savo turinį ir kurti daug aukštos kokybės straipsnių.

Kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą siekiant geresnio SEO

Dabar aptarsime, kaip iš tikrųjų patekti į (arba sukurti) ir optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą.

Robots.txt paprastai yra jūsų svetainės šakniniame aplanke. Norėdami peržiūrėti, turėsite prisijungti prie savo svetainės naudodami FTP klientą arba naudodami „cPanel“ failų tvarkyklę. Tai tiesiog paprastas tekstinis failas, kurį galite atidaryti naudodami užrašinę.

Jei savo šakniniame kataloge neturite robots.txt failo, galite jį sukurti. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai sukurti naują teksto failą kompiuteryje ir išsaugoti jį kaip robots.txt. Tada tiesiog įkelkite jį į savo svetainės šakninį aplanką.

Kaip atrodo idealus robots.txt failas?

Robots.txt failo formatas yra tikrai paprastas. Pirmoje eilutėje paprastai nurodomas vartotojo agentas. Vartotojo agentas yra paieškos roboto, su kuriuo bandote susisiekti, vardas. Pavyzdžiui, „Googlebot“ arba Bingbotas. Galite naudoti žvaigždutę * pavesti visus robotus.

Kita eilutė eina su Leisti arba Neleisti instrukcijas paieškos varikliams, kad jie žinotų, kurias dalis norite indeksuoti, o kurias nenorite indeksuoti.

Štai pavyzdys:

Vartotojo atstovas: *
Leisti: /? Ekranas = platus
Leisti: / wp-content / įkėlimai /
Neleisti: /readme.html
Neleisti: / kreiptis /

Svetainės schema: http://www.codeinwp.com/post-sitemap.xml
Svetainės schema: http://www.codeinwp.com/page-sitemap.xml
Svetainės schema: http://www.codeinwp.com/deals-sitemap.xml
Svetainės schema: http://www.codeinwp.com/hosting-sitemap.xml

Atminkite, kad jei naudojate papildinį, pvz., „Yoast“ arba „Viskas viename“ SEO, gali reikėti nepridėti svetainės schemos skyriaus, nes jie bando tai padaryti automatiškai. Jei nepavyksta, galite pridėti rankiniu būdu, kaip aukščiau pateiktame pavyzdyje.

Ką turėčiau neleisti ar apie indeksą?

„Google“ žiniatinklio valdytojų gairėse jie pataria žiniatinklio valdytojams nenaudoti savo robots.txt failo žemos kokybės turiniui slėpti.. Taigi naudoti robots.txt failą, kad „Google“ neindeksuotų jūsų kategorijos, datos ir kitų archyvų puslapių, gali būti netinkamas pasirinkimas.

Atminkite, kad robots.txt tikslas yra nurodyti robotams, ką daryti su turiniu, kurį jie tikrina jūsų svetainėje. Tai netrukdo jiems nuskaityti jūsų svetainės.

Taip pat nereikia pridėti savo „WordPress“ prisijungimo puslapio, administratoriaus katalogo ar registracijos puslapio prie robots.txt, nes prisijungimo ir registracijos puslapiuose „noindex“ žymą automatiškai prideda „WordPress“.

Vis dėlto rekomenduoju jums neleisti readme.html failo robots.txt faile. Šį readme failą gali naudoti tas, kuris bando išsiaiškinti, kurią „WordPress“ versiją naudojate. Jei tai asmuo, jie gali lengvai pasiekti failą, tiesiog naršydami. Be to, uždraudus žymą galima užkirsti kelią kenkėjiškoms atakoms.

Kaip pateikti „WordPress“ robots.txt failą „Google“?

Atnaujinę ar sukūrę robots.txt failą, galite jį pateikti „Google“ naudodami „Google Search Console“.

Tačiau pirmiausia rekomenduoju tai išbandyti naudodamas „Google“ robots.txt testavimo įrankį.

„Robots.txt“ testerio pavyzdys

Jei nematote čia sukurtos versijos, turėsite iš naujo įkelti savo sukurtą failą robots.txt į savo „WordPress“ svetainę. Tai galite padaryti naudodamiesi Yoast SEO.

Išvada

Dabar jūs žinote, kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą, kad būtų geriau SEO.

Nepamirškite būti atsargūs atlikdami bet kokius svarbius savo svetainės pakeitimus naudodami robots.txt. Šie pakeitimai gali pagerinti jūsų paieškos srautą, tačiau jei nesate atsargūs, jie taip pat gali padaryti daugiau žalos nei naudos.

Ir jei jūs svajojate daugiau mokytis, peržiūrėkite mūsų „WordPress“ vadovėlių apžvalgą!

Praneškite mums komentaruose; Ar turite klausimų, kaip optimizuoti „WordPress“ robots.txt failą? Kokį poveikį jūsų rūpinimosi reitingams padarė rūpinimasis ja?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me