Kaip sukurti intranete naudojant „WordPress“ (ir kodėl jūs to norite)

Kuo didesnė jūsų įmonė, tuo daugiau reikės investuoti į būdus, kaip viską sutvarkyti. Turėsite nustatyti protokolus, apibrėžti komandas, nusistatyti taikinius ir dar daugiau. Yra daugybė metodų, kaip organizuoti visą tą informaciją, ir išmokti sukurti intraneto yra puikus.


Trumpai tariant, intranete yra privatūs tinklai, kuriuos naudoja tik jūsų organizacijos nariai (ir prijungtas prie jūsų tinklo) gali prieiti. Galite naudoti juos kaip būdą sutvarkyti visą informaciją ir failus, reikalingus jūsų bendradarbiams, kad viskas būtų padaryta ir apriboti prieigą prie jūsų tinklo.

Šiame straipsnyje mes šiek tiek plačiau pakalbėsime apie tai, kas yra vidiniai tinklai ir kodėl jums jų reikia jūsų verslui. Tada aptarsime, kaip sukurti intranetą naudojant „WordPress“ ir kokius elementus jis turėtų įtraukti. Pradėkime dirbti!

Kas yra intranete (ir kodėl jūsų verslui to reikia)

Intraneto pavyzdys.

Vidiniai tinklai yra fantastiški įrankiai, padedantys didelėms įmonėms ir organizacijoms būti sinchroniškai.

Intranetas yra privatus tinklas, kurį turėtų pasiekti tik jūsų organizacijos vartotojai. Tačiau šis terminas taip pat vartojamas nuorodoms į svetaines viduje tą privatų tinklą, kurio negali pasiekti žmonės, esantys už jo ribų.

Pvz., Jei norite sukurti vidinę savo verslo bendruomenę ar svetainę, tai būtų puikus intraneto pavyzdys. Svetainės, kuri nėra atvira visuomenei, koncepcija gali atrodyti šiek tiek keista, tačiau štai kodėl turėtumėte ją apsvarstyti:

 • Galite naudoti jį kaip privatų naujienų kanalą. Vidinė svetainė yra ideali dalytis su darbuotojais susijusiomis su įmone susijusiomis naujienomis ir patarimais.
 • Tai gali padėti puoselėti komandą. Kai kurie vidiniai tinklai veikia kaip bendruomenės svetainės, nes juose yra profilio ir pranešimų lentos funkcijos, kurios gali padėti žmonėms geriau susipažinti.
 • Tai suteikia galimybę nustatyti vidines žinių bazes. Intranetas yra puiki vieta laikyti jūsų įmonės vidaus dokumentus ir net privačius failus.

Atminkite, kad intraneto nustatymas yra prasmingiausias vidutinėms ir didelėms įmonėms. Pvz., Jei vykdote dviejų žmonių operaciją, intraneto sukūrimas gali būti šiek tiek nereikalingas. Jei dirbate keliolika žmonių, tačiau tai reiškia daugiau prasmės. Vidiniai tinklai taip pat idealiai tinka įmonėms, kurios pasikliauja dideliu bendradarbiavimu, kai daugybei skirtingų žmonių reikia prieigos prie tos pačios informacijos ir išteklių.

Kaip sukurti intranete naudojant WordPress

Kaip jau minėjome anksčiau, intranetai yra skirti tik vidiniam naudojimui. Tai reiškia, kad jums nereikia prieglobos, norint jį nustatyti, o tik tam skirtą kompiuterį, kurį galite naudoti kaip serverį ir kuris gali išlikti visą parą (arba bent jau darbo valandomis).

Kai tai turėsite, jums tereikės nustatyti vietinę „WordPress“ svetainę, kuri bus naudojama kaip jūsų intraneto pagrindas. Anksčiau mes apžvelgėme daugybę būdų, kaip nustatyti vietines svetaines, įskaitant tokias aplinkas kaip XAMPP, ir tokius įrankius, kaip „DesktopServer“ ir „Local by Flywheel“..

Daugeliu atvejų mes palaikome pastarąsias parinktis, nes jos yra patogesnės vartotojui. Tačiau jie nėra skirti paleisti svetaines, kurių visada reikia. Norėdami naudoti šį metodą, rekomenduojame naudoti „XAMPP“, palaikančią „Linux“, „OS X“ ir „Windows“ kompiuterius:

kaip sukurti intranete naudojant „WordPress“ XAMPP

Laimei, gana paprasta įdiegti „XAMPP“ ir paleisti „WordPress“. Kai svetainė bus sukurta, visi jūsų tinklo nariai turėtų turėti galimybę prieiti prie jos naudodami savo LAN IP adresą, kuris atrodys taip:

http://192.168.1.100:100

Čia yra keletas instrukcijų, kaip rasti jūsų LAN IP adresą įvairioms operacinėms sistemoms:

 • „Windows 10“
 • „Mac OS“
 • Dauguma „Linux“ sukurtų

Pvz., Jei jūsų „XAMPP“ kompiuterio vidinis IP adresas yra 192.168.1.167:

kaip rasti vietinį IP adresą

O jūsų XAMPP serveris naudoja uostas 80:

kaip rasti xampp prievado numerį

Tada galėjote pasiekti savo intranete iš bet kuris kompiuteris, prijungtas prie to paties tinklo einant į 192.168.1.167:80

Jei dirbantys žmonės negali pasiekti jūsų sąrankos, turėtumėte įsitikinti, kad visi jie yra to paties tinklo nariai. Galiausiai, galbūt norėsite perdaryti savo vietinio LAN adresą į URL, kurį žmonės atsimins, arba tiesiog liepkite jiems jį pažymėti!

Trys elementai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas intranete (ir kaip juos nustatyti)

Dabar, kai jūs žinote, kaip sukurti intranete naudojant „WordPress“, atėjo laikas įgyvendinti kai kurias pagrindines funkcijas. Pradėkime nuo trijų svarbiausių elementų.

1. Pagrindinės bendruomenės ypatybės

Idealiu atveju norėtumėte, kad jūsų intranete būtų keletas esminių bendruomenės funkcijų, tokių kaip vartotojo profiliai, pranešimų lentos ir kiti būdai, kaip žmonės galėtų bendrauti ir dalytis naujienomis. Štai kodėl taip svarbu:

 • Bendruomenės bruožai gali skatinti ryšį tarp grupių. Kuo daugiau jūsų verslo žmonių bendraus, tuo geresnius pasirodymus turėtumėte pamatyti.
 • Tai puikus būdas padaryti jūsų intranetu draugiškesnę vietą. Jei nebus bendruomenės funkcijų, jūsų vartotojai gali būti nepakankamai suinteresuoti, kad grįžtų taip dažnai, kaip jums norėtųsi.

Kaip jau galbūt žinote, „WordPress“ siūlo tik keletą bendravimo funkcijų. Tai puikus sprendimas, jei norite, kad žmonės tik komentuotų jūsų įrašus, tačiau jis nėra toks tinkamas norint įkurti internetinę bendruomenę. Štai kur įsijungia papildiniai, tokie kaip „BuddyPress“, nes jie suteikia galimybę į savo svetainę įtraukti šias funkcijas:

„BuddyPress“ leidžia jūsų vartotojams kurti profilius, prisijungti prie diskusijų ir siųsti žinutes vieni kitiems. Trumpai tariant, jame pateikiamos visos funkcijos, apie kurias iki šiol diskutavome, ir dar daugiau.

2. Vidinė žinių bazė

Organizacijos žinių dokumentavimas yra puikus būdas padėti ir dabartiniams darbuotojams, ir bet kokiems potencialiems naujiems darbuotojams. Užuot turėję gaišti laiką klausdami klausimų, žmonės gali kreiptis į jūsų vidinių žinių bazę ir rasti svarbios informacijos.

Norėdami nustatyti savo žinių bazę, galite naudoti nemokamą „WP Knowledgebase“ papildinį. Arba, norėdami daugiau valdyti, galite įsigyti aukščiausios kokybės papildinį, pvz., „Heroic Knowledge Base“.

3. Vidinė failų saugykla

Dauguma verslo atstovų naudoja slaptą informaciją, įskaitant duomenis apie klientus, privačių įmonių vadovus ir dar daugiau. Natūralu, kad nenorite, kad ta informacija patektų į netinkamas rankas, o jūsų intranetas yra puiki vieta ją saugoti. Štai kodėl taip yra:

 • Jis jau yra apsaugotas nuo išorės. Pagal savo esmę intranetu gali naudotis tik jūsų įmonės žmonės.
 • Galite apriboti prieigą prie konkrečių vartotojų. Jei naudojate tinkamą įrankį, prieigą prie tam tikrų failų galite apriboti tik tiems vartotojams, kuriems jo reikia.

„WordPress“ jau įgalina įkelti bet kurį norimą failą į savo svetainę. Tačiau čia nėra galimybės apriboti prieigą prie konkrečių vartotojų, būtent čia įsijungia „WP Private Content Plus“:

Šis papildinys leidžia kurti privačius puslapius tam tikriems vartotojams ir įkelti failus į juos. Arba galite tinkinti prieigą prie visų grupių, jei jums reikia bendrinti failus visoje komandoje.

Išvada

Vidiniai tinklai suteikia puikų būdą sutvarkyti visą informaciją, kurios reikia, kad jūsų verslas vyktų sklandžiai. Tai apima klientų failus, informaciją apie tai, su kuo susisiekti konkrečiose situacijose, ir dar daugiau. Geriausia yra tai, kad išsiaiškinti, kaip sukurti intranetą naudojant „WordPress“, yra paprasta, todėl jums nereikia kurti brangaus sprendimo nuo nulio.

Prieš mums einant, peržvelkime tris pagrindinius elementus, kuriuos turėtų įtraukti kiekvienas „WordPress“ intranete, ir kodėl:

 1. Jūsų komandos narių vartotojo profiliai ir pagrindinės bendruomenės savybės, skatinančios komandos formavimą.
 2. Vidinė žinių bazė keistis ir kaupti informaciją.
 3. Vidinė failų saugykla, kurioje jūsų bendradarbiai gali lengvai pasiekti visus reikalingus failus.
Ar turite klausimų apie tai, kaip sukurti intranetą naudojant „WordPress“? Klauskite toliau komentarų skiltyje!
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map