האם אוכל לזכות בזכויות יוצרים על האתר שלי? למדו כיצד לזכות על לוגו ועל כל רכיבי האתר

השקעת עבודה רבה ביצירת אתר האינטרנט שלך, כך שזה בהחלט הגיוני שתרצה להגן עליו מפני גנבי תוכן ומכפילים. יתכן שדחף זה הניע אותך לתהות, “איך אני מגנה זכויות יוצרים באתר שלי?” ומה עם כל האלמנטים האישיים באתר? בהחלט יהיה זה הגיוני לדעת כיצד להגן על זכויות יוצרים של לוגו או פוסט בבלוג.


אם אי פעם חשבתם על השאלה הזו, הפוסט הזה הוא בשבילכם. בו נדון בשני מונחי קניין רוחני – זכויות יוצרים ו סימן מסחרי. לאחר מכן, נסקור כיצד תוכל להחיל תנאים אלו בפועל באתר שלך (ואיזה חלק מהאתר שלך חל על כל מונח), כולל מדריכים צעד אחר צעד לגבי הגשת תביעת זכויות יוצרים או סימן מסחרי בארצות הברית.

שימו לב – זו אינה ייעוץ משפטי. זה נועד להיות מבוא כללי לנושא הסימנים המסחריים וזכויות היוצרים עבור משתמשי וורדפרס. אם יש לך שאלות ספציפיות, אנו ממליצים מאוד להתייעץ עם עורך דין.

ההבדלים בין סימנים מסחריים וזכויות יוצרים

אנשים משתמשים לעתים קרובות בזכויות יוצרים ובסימנים מסחריים זה בזה. אך בעוד שניהם עוסקים בקניין רוחני, שני מונחים חלים על דברים שונים:

זכויות יוצרים (לדוגמה, כיצד לוגו מוגן בזכויות יוצרים)

זכויות יוצרים חלות על יצירות מקוריות הכוללות יצירות ספרותיות, דרמטיות, מוזיקליות, אמנותיות וסגולות אחרות “..

אם אתה רוצה להגן פוסט בבלוג שלם או א תמונה שצילמת (AKA יצירה יצירתית), אתה משתמש בזכויות יוצרים:

 • כל התוכן המקורי שנוצר באתר שלך מאובטח על ידי חוק זכויות היוצרים.
 • זה כולל עבודות יצירה כמו צילומים, עיצובים, מאמרים כתובים ועוד.
 • ברגע שיצירת היצירה הופכת להיות מוחשית (כלומר פרסום), חוק זכויות היוצרים נכנס לתוקף.
 • אמנם היצירה המקורית שלך מוגנת בזכויות יוצרים כברירת מחדל, קל יותר לקבל פיצויים ולהגן על התוכן שלך בזכויות יוצרים רשומות.
 • יש משהו שנקרא עיקרון “שימוש הוגן”, שפירושו שחלקם, או כולם, מהיצירות המוגנות בזכויות יוצרים שלך, עשויים להיות לפעמים זמינים לציבור.

סימני מסחר

סימני מסחר חלים על “מילים, שמות, סמלים, צלילים או צבעים המבדילים סחורות ושירותים מאלו המיוצרים או הנמכרים על ידי אחרים וכדי לציין את מקור הסחורה.”

אם אתה רוצה להגן על שם האתר שלך או שלך לוגו, אתה משתמש בסימן מסחרי.

 • לעולם אין להשתמש בסימני מסחר רשומים ללא אישור. לכן, אתה מגן על החלקים החשובים ביותר של המותג שלך באמצעות סימנים מסחריים.
 • סימני מסחר כוללים כל פריט שמבדיל בין הטובין והשירותים שנמכרים על ידי החברה שלך.
 • לדוגמא, סימנים מסחריים מכסים סמלים, צבעים, ג’ינגלים, סימני מילים, שמות של חברות ועוד.
 • לא ניתן לסמל שמות אישיים אלא אם כן הם זוכים להכרה וייחודיות רחבה, כמו של קבלה או פורד.

מדוע עלי זכויות יוצרים באתר שלי?

זכויות יוצרים וסימני מסחר עוזרים לאחר שיצרתם הבאים ויצרתם עסק עם ערך. בדרך זו אף אחד לא מנסה ליצור ישות כפולה עם שמך ולוגו – או משהו שנראה או נשמע דומה.

זה לא הכרח מוחלט את כל אתרים, והרבה בלוגרים לא טורחים את זה. אבל אם אתה רציני בבלוג שלך כעסק, רישום של זכויות יוצרים וסימני מסחר נאותים יכול להציע לך הגנה נוספת מפני קופיקטים.

כיצד אוכל לזכות בזכויות יוצרים באתר שלי ולקבל את הסימנים המסחריים שלי?

בארצות הברית, יצירות יצירה מוגנות על ידי חוק זכויות היוצרים כברירת מחדל. כן, אתה עדיין מוגן טכנית גם אם אתה לא רושם באופן יזום את זכויות היוצרים.

המשמעות היא שבכל פעם שאתה יוצר משהו ייחודי, כמו פוסט בבלוג, הוא בבעלותך באופן אוטומטי. עם זאת, זה לא אומר בדיוק שיש לך מנוף משפטי אם מישהו מחליט לגנוב את המאמרים או הלוגו שלך.

למעשה, כל מה שאתה יכול לעשות בלי זכויות יוצרים רשומות זה לשלוח מכתב להפסיק ולהפסיק. אבל אם אתה לומד כיצד להגן על זכויות יוצרים על לוגו ועל כל שאר האלמנטים באתר שלך, הרבה יותר קל לך לגבות פיצויים.

בקיצור, זכויות היוצרים משמשות בצורה הטובה ביותר לשמירה על הבלוג והמאמרים שלך. כך גם בתצלומים. כשמדובר בהגבלת אנשים אחרים להשתמש בשם החברה והלוגו שלך, שם נכנסים סימני מסחר להגנה נוספת.

כיצד לרשום זכויות יוצרים

כדי להירשם לזכויות יוצרים, עבור לפורטל רישום זכויות יוצרים. כאן אתה משלם סכום נמוך (מ- $ 35 ל- $ 55 בזמן מאמר זה) ומגיש את המאמרים והתכנים האחרים שאתה רוצה שיגנו עליהם. בלוגרים רבים משלימים תהליך זה פעם או פעמיים בשנה, מכיוון שאתה יכול להגיש קבוצות גדולות של מאמרים ורכוש אחר עם כל הגשה.

זכויות יוצרים באתר שלי באינטרנט

זה נחמד מכיוון שבאתר ישנם סוגים שונים של תוכן המסווגים עבורך כדי ללמוד עוד על כל אחד מהם. כפי שאתה יכול לראות, בלוגים ואתרי אינטרנט ממוקמים תחת האזור “תוכן דיגיטלי אחר”.

להרשמה, לחץ על הכפתור שעליו כתוב “היכנס למשרד רישום זכויות יוצרים אלקטרוני.”

התחברות

לחץ על הכפתור למשתמשים חדשים.

משתמש חדש

לאחר מכן, עבר את תהליך הגשת התוכן שאתה רוצה להגן על פי חוק זכויות היוצרים. כאמור, אולי תרצה לשקול להגיש כל דבר בקבוצה אחת, כמו אתר האינטרנט שלך, כל התמונות, המאמרים, הסרטונים, הגרפיקה העדכניים והמוצרים הנוכחיים..

מידע אישי - כיצד זכויות יוצרים על לוגו ועל אלמנטים אחרים

לאחר זכויות היוצרים באתר שלי, כיצד אוכל לקבל סימנים מסחריים?

עכשיו הגיע הזמן להבין כיצד זכויות יוצרים על לוגו ושם אתר.

התחל על ידי מעבר לאתר האינטרנט של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארצות הברית. בדף סימני מסחר תראה מספר כפתורים ללימוד סימני מסחר, יישום וחיפוש אחריהם.

עמוד סימן מסחרי

כלי אחד שיש לקחת בחשבון הוא חפש בסיס נתונים של סימנים מסחריים כפתור. אתה יכול לחפש במערכת החיפוש האלקטרוני של סימן מסחרי מילים מסוימות המופיעות בשם או בלוגו של החברה שלך. בשילוב עם חיפוש העיצוב, זה נותן לך כלי טוב לפני שתחליט על יישום. לדוגמה, ייתכן שתשנה את שם הבלוג החדש שלך לאחר שתבין שהוא כבר נלקח.

חיפוש מילה

כדי להגיש בקשה לחזור לדף הראשי ולחץ על הגש בקשה מקוונת כפתור.

הגש בקשה מקוונת

שלוש טפסים זמינים בהתאם למה שאתה מגיש בקשה. אם אתה בכלל מבולבל באשר לטופס לבחור ואיך למלא אותו, אנו ממליצים לך לדבר עם עורך דין כיצד לוגו של זכויות יוצרים ולקבל מידע מקצועי יותר בנושא ההגנה על האתר שלך..

האם האתר שלך מוגן? האם אתה יודע כיצד להגן על זכויות יוצרים על לוגו ועל אלמנטים אחרים באתר?

אם אי פעם שאלת את השאלה, “האם אני זקוק לזכויות יוצרים באתר שלי”, התשובה היא כזו: אם אתה מתכנן להרוויח כסף מהאתר שלך, סימני מסחר וזכויות יוצרים מציעים הגנה רבה יותר. אם זה רק תחביב או יומן, אין ממש טעם.

לכן, וודא שאתה קורא ביסודיות את המדריך הזה כדי לוודא שאתה יודע איך לוגו, האתר שלך, שם הבלוג שלך, וחלקים קטנים יותר כמו פוסטים ותמונות, זכויות יוצרים. אה כן, ואל תשכחו להגן על כל עיצובים או מוצרים מקוריים שאתה מוכר.

שוב, הדבר הטוב ביותר הוא לקחת עצה זו ולהשתמש בה תוך כדי שיחה עם עורך דין. אם יש לך שאלות בסיסיות בנושא זכויות יוצרים או סימנים מסחריים באתרך, הודע לנו בתגובות שלהלן.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map