וורדפרס לעומת ג’ומלה: איזה CMS לבחור עבור אתר האינטרנט שלך?

בחירת מערכת ניהול תוכן (CMS) היא החלטה חשובה שיכולה להיות לה השלכות עצומות עבור אתר האינטרנט שלך. יש מספר זמין, שלכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלהם, ומעריצים קנאים מושכים לפלטפורמה שנבחרה. עם זאת, ישנן שתי פלטפורמות הבולטות בין החבילה שניתן להשוות ישירות: וורדפרס לעומת ג’ומלה.

שתי הפלטפורמות ידועות בזכות קלות השימוש שלהן, הזדמנויות התאמה אישית נרחבות וקהילות פעילות. וורדפרס וג’ומלה הם בעלי היתרונות והחסרונות שלהם, אך ניתן להשתמש בשניהם לבניית אתרים מודרניים ומלאי תכונות – אז איך אתה אמור לבחור מי מתאים לך?

אל תדאג! אנו כאן כדי לעזור לך על ידי השוואה בין שתי הפלטפורמות בארבעה סבבים מלאים באדרנלין (יתכן שאנחנו מגזים מעט כאן) כדי לקבוע איזו מהן שולטת ביותר. בלי להוסיף, בואו נתחיל עם וורדפרס לעומת ג’ומלה!

וורדפרס לעומת ג’ומלה: השוואה בין 4 סיבובים

ההבדל הבסיסי בין וורדפרס לג’ומלה הוא שג’ומלה החלה כ- CMS שנועדה לשרת אתרים דמויי פורטל, בעוד שוורדפרס במקור הייתה פלטפורמה ממוקדת בלוגים. אולם בימינו, גם וורדפרס וגם ג’ומלה מסוגלים להפעלת כל סוג של אתר.

מבחינה טכנית, וורדפרס וגם ג’ומלה אינם חלקי תוכנה עצמאיים – הם פועלים רק כאשר הם מותקנים בשרת אינטרנט. לרוב זהו שרת אינטרנט שמקבלים מחברת צד ג ‘, וכאן אנו ממליצים על Bluehost.

אם אתה רוצה לבנות אתר, ההיבט העיקרי שצריך לחשוב עליו הוא כמה אתה מרגיש בנוח עם תצורת תוכנת אינטרנט, עבודה עם שרתים והתמודדות עם היבטים טכניים של התהליך באופן כללי.

באופן מסורתי, ג’ומלה מכוונת יותר למפתחים שלא חוששים “ללכלך את הידיים” בעבודה עם שרתים. וורדפרס, לעומת זאת, ידידותית למתחילים יותר וקל להתחלה.

לדוגמה, הנתיב הנפוץ לפתיחת אתר באמצעות וורדפרס הוא כדלקמן:

  1. בחר מארח אתרים לאתר שלך והירשם לחשבון
  2. במהלך תהליך ההרשמה, בחר באפשרות להתקין אוטומטית את WordPress בחשבון האירוח שלך (כן, אינך צריך להתקין את WordPress לבד)
  3. השלם את הגדרת האירוח והתחבר ללוח המחוונים של וורדפרס
  4. קבע את תצורת האתר שלך, התקן ערכת נושא וכמה תוספים נחוצים

(להלן מדריך מעמיק כיצד ליצור אתר באמצעות WordPress.)

ג’ומלה, לעומת זאת, לא נותנת לך סוג כזה של גישה ללא ידיים. המארחים שמאפשרים לג’ומלה בדרך כלל אינם כוללים תהליכי התקנה מותאמים אישית, כלומר תצטרך לעשות את רוב הדברים לבד..

עדיין לא בטוחים מה עדיף עבורך בין וורדפרס לעומת ג’ומלה? הנה השוואה מפורטת:

1. אופטימיזציה למנועי חיפוש

אם נשווה בין היכולות של אופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) של שתי הפלטפורמות מחוץ לתיבה, ג’ומלה עושה יתרון קל מכיוון שמאפשר למשתמשים שלה לקבוע תיאורי מטה ומילות מפתח למאמרים חדשים, כך:

צילום מסך של הגדרות המטא של ג'ומלה.

עם זאת, יכולות ה- SEO האמיתיות של אחת מהפלטפורמות אינן ניכרות בקלות אלא אם נסתכל על התוספים או התוספים הזמינים למשימה. בצד וורדפרס, יש לנו את התוסף הפופולרי להפליא של Yoast SEO – הוא חזק, מציע הרבה תכונות, והכי טוב שכל אחד יכול להתמודד עם זה תוך דקות.

יואסט מסווג את ציון ה- SEO שלך באזורים שונים באמצעות מערכת רמזור של צבעים אדומים, צהובים או ירוקים. יתר על כן, התוסף אומר לך בדיוק כיצד לשפר את הניקוד שלך בכל אזור – ואם זה לא הספיק, הוא גם מדרג את הקריאות של הפוסט שלך.

במהלך הבדיקה שלנו מצאנו כי Easy Frontend SEO (EFSEO) הוא הג’ומלה המקבילה הטובה ביותר ליוסט. זה מאפשר לך לבצע הרבה מאותן משימות – כמו עריכת מידע המטא שלך – ישירות בקצה הקדמי של האתר שלך, וכולל גם מצב אוטומטי שימושי להפקת נתונים אלה ללא כניסתך.

צילום מסך של הכותרת Easy Frontend SEO.

עם זאת, ברור שכך כמו EFSEO זה לא תואם את יוסט. בשל כך, סיבוב אחד של WordPress לעומת Joomla הולך ל- WordPress.

2. אבטחה

כשמדובר באבטחה, כל מערכת חזקה רק כמו הקישור החלש ביותר שלה – ולכן השאלה היא: איזו פלטפורמה בטוחה יותר מחוץ לקופסה?

בגלל הפופולריות שלה, ל- WordPress יש יעד ענק בגב בכל הנוגע לפגיעויות אבטחה. כל התקנת וורדפרס ייחודית הודות לאלפי התוספים (יש תוסף לכל דבר, החל מהיצירת תרשימים ועד שימוש בלטינית חזיר) ונושאים זמינים ל- CMS.

אמנם זה חיובי מובהק, אבל זה גם סיוט מבחינה ביטחונית – אי אפשר לוודא שכל תוסף מעסיק תקני בטיחות נאותים, ונשאר תואם לגרסאות חדשות יותר של הפלטפורמה..

יתר על כן, וורדפרס אינה כוללת תכונות בסיסיות כמו אילוץ חיבור Secure Socket Layer (SSL) בלוח המחוונים שלה – עליך לשנות את קבצי הליבה שלה כדי לאפשר זאת – או אימות דו-גורמי (2FA). למעשה, רוב תכונות האבטחה המתקדמות שלה מסתמכות לחלוטין על תוספים.

מצד שני, ג’ומלה אוניות עם שניהם אפשרות לכפות חיבורים על SSL ואחת נוספת ל- 2FA. בנוסף, היא מציעה מערכת תוספי אבטחה משלה, והמפתחים שלה מנהלים רשימה של תוספים עם פגיעויות ידועות.

צילום מסך של האפשרות Force HTTPS של ג'ומלה.

סיבוב שני של וורדפרס לעומת ג’ומלה הולך לג’ומלה.

3. פוטנציאל התאמה אישית

כבר כיסינו מעט קרקע בכל הנוגע לתוספי וורדפרס ותוספות ג’ומלה. לשני ה- CMS יש רשימת תוספים משלהם למקרי השימוש שניתן להעלות על הדעת ביותר – אם כי וורדפרס מנצחת את הידיים בגלל המספר העצום..

עם זאת, כאשר בוחנים את התוספים המובילים בכל CMS בהתאמה, אנו חשים כי ההצעות של וורדפרס הן בעלות ‘פוליש’ סובייקטיבי יותר. אינכם צריכים לקחת את המילה שלנו על כך – השוואה פשוטה זו לצד זו של שני כלים שכבר הזכרנו, Yoast SEO ו- EFSEO (מוצג בסדר הזה), משקפת את הדברים:

השוואה של SEO לעומת EFSEO ביוסט.

בעוד שהאחרון מציע תכונות רבות באותה מידה כמו המקביל לוורדפרס, הקודם מספק חוויה טובה יותר בסך הכל.

ממשיכים הלאה, כשמדובר בהתאמה אישית של סגנון האתר שלך ישנם נושאים של וורדפרס מצד אחד ותבניות ג’ומלה מצד שני, ואותו סיפור חוזר על עצמו כאן כמו עם תוספים. לא רק שקל יותר למצוא נושאי וורדפרס באיכות גבוהה, אלא שהם מציעים לרוב תמיכה גבוהה יותר וחוויה טובה יותר בעיקר.

סבב שלישי עובר ל- WordPress.

4. ניהול תוכן ופוטנציאל

גם וורדפרס וגם ג’ומלה הם CMSs מורכבים, המאפשרים למשתמשים ליצור ולנהל כמעט כל סוג של אתר. למרות שלעתים קרובות וורדפרס משויכת לבלוגים פשוטים, זה גם פיתרון נהדר לדפי נחיתה ואתרים מורכבים עוד יותר.

מצד שני, ג’ומלה ידועה במורכבותה – אם כי היא מציעה תיעוד נפלא. אתר שנבנה עם ג’ומלה יכול להתפתח לכל דבר שהוא רוצה, אך עקומת הלמידה הרבה יותר תלולה למשתמשים ללא ניסיון בפיתוח אתרים.

למרות היותו שוויוני בכל הקשור לפוטנציאל העצום, הוגן לומר כי וורדפרס מאפשרת למשתמשים שלה לנהל את התוכן שלהם בקלות יחסית. כל אחד יכול להתקין את הפלטפורמה ולאסוף כיצד ליצור פוסטים, דפים או סוגי פוסטים מותאמים אישית תוך דקות, ואילו ג’ומלה פחות סולחת.

אם לוקחים בחשבון את כל זה, עלינו להעניק את הסבב האחרון של וורדפרס לעומת ג’ומלה לראשון, המעניק את התחרות הכוללת לוורדפרס.!

סיכום

במובנים מסוימים ג’ומלה גמישה יותר מ- WordPress. היא מציעה מערכת להתאמה אישית להפליא שיכולה ללבוש כמעט כל צורה שתרצה, והיא מאפשרת לך ליישם המון התאמות אישיות מבלי להסתמך על הרחבות. עם זאת, בין וורדפרס לעומת ג’ומלה יכול להיות רק מנצח אחד, והכתר צריך לעבור לוורדפרס.

הלוגו של וורדפרס.

זה מכה את ג’ומלה בכל הקשור לקידום אתרים, אפשרויות התאמה אישית וניהול תוכן – כך שהבחירה ברורה. יתר על כן, וורדפרס פשוט פשוט יותר לאיסוף למשתמשים חדשים, והפופולריות שלה מעניקה לו את היתרון הנוסף לספק למשתמשים מבנה תמיכה טוב יותר – זהו הדובדבן שמעל סנדה וורדפרס..

  • שוב, אם ברצונך ללמוד כיצד לבנות אתר בוורדפרס שלב אחר שלב, הנה המדריך שלנו.
  • אם אתה מחפש מארח וורדפרס בר השגה עם תכונות להפעלה קלה, בדוק את Bluehost.

האם אתה מסכים עם הערכתנו בוויכוח וורדפרס לעומת ג’ומלה? שתף אותנו במחשבות שלך בפרק התגובות למטה!

* פוסט זה מכיל קישורי שותפים, מה שאומר שאם תלחץ על אחד מקישורי המוצר ואז תרכוש את המוצר, נקבל עמלה קטנה. עם זאת, אל תדאגי, עדיין תשלם את הסכום הסטנדרטי כך שאין עלות מצידך.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me