HTML pridėjimas prie „WordPress“: vadovas, kaip tai veikia, pradedantiesiems
Vienas iš geriausių „WordPress“ dalykų yra tai, kaip lengva juo naudotis, net pradedantiesiems. Iš esmės galite sukurti veikiančią svetainę be jokių techninių žinių. Tačiau susipažinus su platforma, HTML pridėjimas prie „WordPress“ yra puikus būdas labiau kontroliuoti savo svetainę.
HTML yra vienas iš pagrindinių elementų, kuriais remiasi visos „WordPress“ svetainės. Turėdami net pagrindinį HTML supratimą, galite atlikti įvairius puslapių išvaizdos ir veikimo patarimus. Be to, net jei niekada anksčiau nebuvote palietę kodo eilutės, šią kalbą yra gana paprasta pasiimti ir naudoti.
Contents
Kas yra HTML (ir kodėl tai svarbu)
Net jei nesate žiniatinklio kūrėjas, bent jau esate girdėję apie HTML – tai sinonimas svetainių kūrimui. Tačiau HTML nėra programavimo kalba, tokia kaip „JavaScript“ ar „Python“. Šios kodavimo priemonės yra naudojamos programoms kurti nuo pat pradžių ir yra sudėtingesnės. Vietoj to, HTML yra vadinama „žymėjimo kalba“.
Trumpai tariant, jis skirtas paveikti turinį, pvz., Tekstą ir vaizdus. Jis naudojamas komentuoti (arba žymėti) turinį pridedant instrukcijas, kaip jis turėtų būti rodomas. Dėl šios priežasties HTML yra lengviau naudojamas ir suprantamas.
Jei norite pamatyti, kaip HTML iš tikrųjų atrodo, jums tereikia atidaryti „WordPress“ įrašą ar puslapį. Tada perjunkite į Tekstas skirtukas redaktorius:
Iš pradžių tai gali atrodyti niūriai. Tačiau žiūrėkite atidžiai ir pamatysite, kad visas jūsų turinys vis dar yra. Tekstas yra parašytas toks, koks yra, bet visa kita yra HTML, kuris kontroliuoja jūsų turinio formatavimą, išvaizdą, išdėstymą ir dar daugiau.
Kaip veikia HTML pridėjimas prie „WordPress“ (keli pagrindiniai pavyzdžiai)
Šiuo metu jūs tikriausiai esate pasirengęs pamatyti, kaip praktiškai atrodo HTML pridėjimas prie „WordPress“. Pažvelkime į keletą pagrindinių pavyzdžių, kad galėtumėte pasidomėti, kaip ši žymėjimo kalba iš tikrųjų veikia.
Tarkime, kad jūs rašote tinklaraščio įrašą savo „WordPress“ svetainėje ir kalbame apie jūsų penkias mėgstamiausias šunų veisles. Todėl jūs norite pristatyti kiekvieną veislę kaip naują skyrių, kurio antraštė išsiskirtų iš likusio teksto.
Kaip galbūt žinote, tai galite padaryti naudodamiesi „WordPress“ pasirinkdami vieną iš parinkčių antraštės išskleidžiamajame meniu:
Tačiau tai galite padaryti ir naudodami HTML. Viduje konors Tekstas skirtuke raskite tekstą, kurį norite paversti antrašte. Tada tiesiog pridėkite antraštės žymas prie pradžios ir pabaigos, pavyzdžiui:
Šie
žymės nurodo „WordPress“ paversti įterptą tekstą į „1 lygio“ antraštę. Antroje etiketėje pasviręs brūkšnys rodo, kur turėtų būti antraštė. Taip pat galite pakeisti 1 su kitu numeriu, kad būtų galima pritaikyti, koks antraštės lygis naudojamas.Kiti HTML naudojimo formatavimo būdai
Yra panašios pagrindinės žymės visiems įprastiems (ir daugeliui neįprastų) formatų tipams, kuriuos galbūt norėsite pritaikyti savo tekstui. Pvz., Tarkime, kad norėjote paslėpti žodį „geriausias“ kitame sakinyje:
Mano nuomone, pilkaplaukiai yra geriausia šuns rūšis.
Norėdami tai padaryti, turėtumėte naudoti paryškinimą () žymės:
Mano nuomone, kurtu yra geriausia rūšies šuo.
Jei norėtumėte žodį paryškinti, naudokite žymės:
Mano nuomone, kurtu yra geriausia rūšies šuo.
Žinoma, jei norite, taip pat galite derinti HTML žymas. Pavyzdžiui, jei norėjai duoti žodį partijos Jei norite paryškinti, paryškindami kursyvu, galite naudoti šį formatą:
Mano nuomone, kurtu yra geriausia rūšies šuo.
Verta paminėti, kad užsakymas čia nesvarbus – žymės gali būti išorėje, ir jūs gausite tą patį efektą:
Per šiuos paprastų pavyzdžių tipus galite pradėti žiūrėti, kaip veikia HTML. Jūs naudojate įžanginę žymą norėdami pasakyti „WordPress“ (ar bet kurią jūsų naudojamą platformą), ką norite padaryti. Tada pabaigoje pridedate uždarymo žymą, kad praneštumėte, kada sustoti. Daugelis žymų yra gana paprastos ir lengvai suprantamos, nors jas galima derinti įvairiais būdais.
Žinoma, visas tas pačias užduotis galite atlikti Vaizdinis „WordPress“ redaktoriaus skirtukas. Tačiau pridėję HTML prie „WordPress“ galite įtraukti formatą, kurį pagal numatytuosius nustatymus nėra lengva pridėti, pvz., Paryškinti tekstą naudojant žymės ar lentelių kūrimas. Kai HTML yra jūsų įrankio juostoje, jūsų turinio tinkinimo parinktys yra beveik begalinės, be to, galite įtraukti tam tikrus formatavimus į valdiklius ir kitas sritis, esančias ne „WordPress“ redaktoriuje.
Kitos sritys, kuriose naudinga įtraukti HTML į „WordPress“
Naudodami ne tik HTML, kad galėtumėte manipuliuoti formatavimu, taip pat galite naudoti jį norėdami valdyti, kaip veikia tam tikros jūsų turinio dalys. Pvz., Vienas įprastų veiksmų, kuriuos galite atlikti, yra nuorodų „nofollow“ pridėjimas. Skirtingai nuo pavyzdžių, kuriuos jums rodėme aukščiau, redaktoriuje tai padaryti nėra galimybių.
Vietoj to turėsite rankiniu būdu pridėti rel = "nofollow"
pažymėkite savo nuorodą naudodami HTML. Pavyzdžiui:
inkaro tekstas
Tampa:
inkaro tekstas
Įpratę prie HTML, rasite ir kitų sričių, kuriose HTML leidžia peržengti įprastą „WordPress“ redaktorių.
Kaip sužinoti daugiau apie HTML
Jei sekėte kartu, jau išmokote keletą pagrindinių HTML veikimo pagrindų. Galite nueiti gana toli tiesiog atlikdami keletą „Google“ paieškų, kad rastumėte jums reikalingas žymas, ir pridėdami HTML pagal „WordPress“ turinį.
Tačiau šioje žymėjimo kalboje yra daug daugiau nei akivaizdu. Jei tikrai norite išmokti HTML, verta praleisti šiek tiek laiko išmokti visų jo aspektų.
Čia yra keletas patikimų vietų, kur galima pradėti mokytis daugiau:
- „W3Schools“: Jei esate praktinio tipo, šis HTML5 vadovėlis gali būti tik tai, ko jums reikia. Tai padės jums sužinoti apie viską, ką turite žinoti apie naujausią HTML versiją, leisdamas jums praktiškai naudoti žymas kiekviename žingsnyje.
- Kodekademija: Jei norite išsamesnio, į kursus panašaus požiūrio į HTML mokymąsi, „Codecademy“ siūlo labai išsamią programą. Jūs netgi užbaigsite du struktūrizuotus projektus, kad suteiktumėte praktinį kalbos pojūtį.
- Udemy: Ši svetainė siūlo daugybę HTML kursų, todėl galite pasirinkti geriausiai jūsų poreikius ir įgūdžių lygį atitinkantį kursą. Norėdami pradėti, mes rekomenduojame peržvelgti Įvadas į pagrindinį HTML ir CSS „WordPress“ vartotojams.
Kaip ir bet kurie techniniai įgūdžiai, geriausias būdas kruopščiai išmokti HTML yra praktika dažnai jį naudojant. Panaudoję jį keliems naujiems įrašams ir puslapiams sudėti, turėtumėte pastebėti, kad HTML pridėjimas prie „WordPress“ tampa antra prigimtimi.
Išvada
Gali būti lengva manyti, kad tokia kalba kaip HTML yra painiava ir sudėtinga – suprantama tik patyrusiems programuotojams. Tačiau, kaip matėme, ši žymėjimo kalba yra nepaprastai paprasta ir draugiška naujokams.
HTML supratimas reiškia, kad reikia suprasti žymų sąvoką ir tai, kaip jos naudojamos apsupti tas jūsų turinio dalis, kurias norite paveikti. Tai supratę, galite pradėti mokytis daugiau žymų ir eksperimentuoti pridėdami HTML į „WordPress“. Naudodamiesi praktiniais vadovėliais ir specialiaisiais kursais, jūs greitai įvaldysite HTML žinias.