Özelleştirme

Zelle Pro, WordPress’in Özelleştirici API’sını kullanıyor, bu nedenle özelleştirilmesi gerçekten basit. Şuraya git: Görünüm> Özelleştir, senin WordPress Gösterge Tablosu, ve tüm özelleştirme seçeneklerini bulabilirsiniz.

Arka Planı Ayarlama

Zelle teması, yapılandırılabilecek birden fazla arka plan seçeneğini destekler Görünüm> Özelleştir> Arka Plan. İlk olarak, kullanmak istediğiniz arka plan türünü (resim / kaydırıcı / video) seçmeniz ve ardından ilgili bölümden seçmeniz gerekir.

Web sitenize şu adresten bir logo ekleyebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Site Kimliği, WordPress kontrol panelinizde. Ve özelleştirmek için Büyük Başlık bölümünde, Özelleştir> Büyük Başlık bölümü. Orada, alanlara metin ekleme, arka plan / paralaks görüntüleri, bölüm ayarları vb. Gibi tüm seçenekleri bulacaksınız..

Widget eklemenize izin verecek düzenleri seçebileceğiniz bu bölüme yeni bir özellik eklendi. Video, galeri, iletişim formu vb. Ekleyebilirsiniz..

Üst Çubuk

Bu Zelle Pro’nun yeni özelliklerinden biridir. Buraya başka bir menü veya telefon numaranız veya çalışma saatleriniz gibi basit bir metin ekleyebilirsiniz. Bu bölüm için henüz bir şey düşünemiyorsanız, işaretini kaldırarak devre dışı bırakabilirsiniz. Çok Üst Çubuğu Görüntüle seçeneği. En üstteki çubuğun yapılandırılması hakkında daha fazla bilgi için lütfen buradaki kılavuzumuzu izleyin.

Renkleri Özelleştirme

Renkleri özelleştirmek için şuraya gidebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir, WordPress kontrol panelinizde. Genel renkler için Renkler paneli ve ana sayfa bölümleri için şuraya gidebilirsiniz: [Bölüm Adı]> Renkler, Özelleştiricide.

Odak Bölümümüz

Odak Bölümümüzü özelleştirmek için şu konuma gidin: Görünüm> Özelleştir> Odak Bölümümüz. Bu özelleştirici bölümünde dört panel vardır. Ayarlar, Başlık, Renkler & Odak bölümü widget’larımız. İçinde Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve Başlık paneli bölümün başlığını / alt başlığını düzenlemenizi sağlar. Renkler paneli bölümün renklerini özelleştirmek içindir. Ve bölüme içerik eklemek için, Odaklanmamız widget’ı Odak bölümü widget’larımız.

Portföy Bölümü

İlk olarak, etkinleştirildiğinden emin olmanız gerekir Görünüm> Özelleştir> Portföy bölümü. Öyleyse, Gösterge Tablonuza geri dönmeniz ve Portföyünüze bazı öğeler eklemeniz gerekir. Portföyünüze öğe ekleme seçeneği, Gösterge Tablosu menünüzde mevcuttur. Portföy bölümünün görünmesi için en az bir portföy öğesi olmalıdır.

Portföy bölümünde ayrıca, yeni bir sayfaya götürmek yerine, tıklandığında bir yer paylaşımında portföy öğelerini görüntüleyen yeni seçenekler bulunur. En son sürüme güncellemeyi unutmayın.

Ayrıca, Portfolyo öğenize Öne Çıkan Bir Resim eklediğinizden emin olun. Öne Çıkan Resim yoksa ön sayfada görünmez.

Hakkımızda Bölümü

Hakkımızda bölümünü özelleştirmek için şu adrese gidin: Görünüm> Özelleştir> Hakkımızda Bölümü. Bu özelleştirici bölümünde birden çok panel var. Ayarlar, Ana İçerik, Renkler & Özellikleri. İçinde Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz ve Ana içerik paneli bölümün içeriğini düzenlemenizi sağlar. Renkler paneli bölümün renklerini özelleştirmek içindir. Sağdaki özellik düğmelerini düzenlemek için birden fazla özellik seçenekleri.

Mutlu Müşteriler Bölümü

Mutlu Müşteriler bölümü de özelleştirilebilir Görünüm> Özelleştir> Hakkımızda bölümü. Bu bölüme müşterinin logosunu eklemek için, Hakkımızda bölüm widget’ları panel ve ekle İstemciler widget’ı sitenize.

Takım Bölümümüz

Ekibimiz bölümünü özelleştirmek için şu adrese gidin: Görünüm> Özelleştir> Ekip Bölümümüz. Bu özelleştirici bölümünde dört panel vardır. Ayarlar, Başlık, Renkler & Ekip bölümü widget’larımız. İçinde Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve Başlık paneli bölümün başlığını / altyazısını düzenlemenizi sağlar. Renkler paneli bölümün renklerini özelleştirmek içindir. Ve bölüme içerik eklemek için, Bizim takım widget’ı Ekip bölümü widget’larımız.

Görüşler Bölümler

Web sitenize müşterilerinizin Referanslarını eklemek için şu adrese gidebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Görüşler Bölümü. Burada bölümü özelleştirmek için başlık metni, renkler ve ana widget’ları eklemek gibi tüm seçenekleri bulabilirsiniz. Ve evet, “müşteriler der ki” olmalıdır Bu özelleştirici bölümünde dört panel vardır. Ayarlar, Başlık, Renkler & Görüşler bölüm widget’ları. İçinde Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve Başlık paneli bölümün başlığını / altyazısını düzenlemenizi sağlar. Renkler paneli bölümün renklerini özelleştirmek içindir. Ve bölüme içerik eklemek için, Görüşler widget’ı Görüşler bölüm widget’ları.

Referanslar bölümünde varsayılan tasarımı Pinterest tasarımına değiştirme seçeneği de vardır.

Şerit Bölümleri

Zelle Pro teması iki şerit bölümü ile birlikte gelir – Alt Düğme Şerit & SağDüğme Şeridi. Bunları özelleştirmek için şu adrese gidebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Şerit bölümleri, ve orada iki şerit bulabilirsiniz. Ve şerit sitenize yalnızca bir metin eklediğinizde görünür.

Kısa Kod Bölümü

Bu Kısa Kodlar Bölümü, kullanıcının istediği şekilde bir bölüm oluşturmasına ve buna ihtiyaç duymasına olanak tanır. Bu öğreticide, WooCommerce’den bir kısa kod ekledik, böylece dükkandaki son ürünleri gösterecek, ancak kısa kod seçenekleri birden çok.

Birden fazla kısa kod eklemeyi düşünüyorsanız ve bağlantı noktasının sizi bölümün belirli bir bölümüne götürmesini istiyorsanız, denetlemek eleman bölümünün bir kısmında çalışır ve orada eklenen kısa koda bağlı olarak farklı bir şekilde oluşturulan dinamik bir kimlik bulacaksınız.

İletişim Bölümü

Zelle Pro teması, ek bir eklenti yüklemeden görüntüleyenlerinizden e-posta almanızı kolaylaştıran yerleşik bir iletişim formuyla birlikte gelir. Bu form, Görünüm> Özelleştir> Bize Ulaşın Bölümü. Burada, bu e-postaları almak için kullanmak istediğiniz e-postayı yapılandırabilirsiniz. ayarlar sekmesi. Ekran ve e-posta ayarlarından ek olarak, reCaptcha anahtarlarınızı Ayarlar spam’ı önlemek için reCaptcha’yı etkinleştirmek için sekme.

Daha güçlü bir forma erişmek için Zelle Pro, eklenti yüklendiğinde varsayılan formun yerini alan Pirate Forms ile entegre edilmiştir.

Bunun dışında, Zelle Pro ayrıca herhangi bir kısa kod eklemek için kullanılabilecek özel bir alana sahiptir. Bu şekilde, ihtiyaçlarınıza en uygun iletişim formu eklentisini kullanabilirsiniz. Temamız WPForms eklentisi ile de uyumlu.

Varsayılan iletişim formu metnini yapılandırmanın başka bir yolu da Ana içerik sekmesi ve içindeki renkler Renkler sekmesi. İletişim bölümü ayarlarınızı yapılandırdıktan sonra alamıyorsanız, bu sorun giderme kılavuzunu kontrol edin.

Paketler Bölümü

Paketlerinizi veya paketlerinizi zarif bir fiyatlandırma tablosunda görüntülemek istiyorsanız, Görünüm> Özelleştir> Paketler Bölümü. Tıpkı diğer bölümler gibi, Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz ve Başlık paneli bölümün başlığını / altyazısını düzenlemenizi sağlar. Renkler paneli bölümün renklerini özelleştirmek içindir. Ve bölüme içerik eklemek için, Paketler widget’ı Paketler bölüm widget’ları.

Google Harita Bölümü

İnsanların işletmenizi / konumunuzu kolayca bulabilmesi için bir harita görüntülemek istiyorsanız, o zaman tek sayfalık tasarımımızda da yapılabilir. Şuraya git: Görünüm> Özelleştir> Google Harita Bölümü, ve burada Harita bölümünü etkinleştirmeniz ve konumunuzu belirtmeniz yeterlidir. Bu kadar!

Son Haberler Bölümü

En Son Haberler bölümü en son blog yayınlarınızı sitenizin ön sayfasında görüntüler. Ekran ayarlarını şuradan yapılandırabilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> En Son Haberler Bölümü. İçinde Ayarlar panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve Başlık paneli bölümün başlığını / altyazısını düzenlemenizi sağlar. Renkler panel bölümün renklerini özelleştirmek içindir.

Ve içerik eklemek için şu adrese gidebilirsiniz: Mesajlar> Yeni Ekle, senin WordPress kontrol paneli. Blog yayınlarınıza öne çıkan bir resim eklediğinizden emin olun. Görüntülenen blog yayınlarının sayısı, Ayarlar> Okuma ayarları. Varsayılan olarak 8’dir.

Abone Ol Bölümü

Ayrıca, e-posta listesi kayıt formunuzu web sitemize ekleyebilirsiniz. Abone Ol Bölümü Sendinblue.com ile. İlk olarak, sendinblue.com’da bir hesap oluşturmanız ve bu sayfadan API’nızı almanız gerekir. Ücretsiz hesabınızı ayarladıktan sonra şu adrese gidin: Eklentiler> Yeni Ekle.
Arama ve Yüklemek Sendinblue eklentisi, Yukarıdaki GIF’te görüldüğü gibi. Eklentiyi yükleyin ve Sendinblue kurulumunu tamamlamak için API’nizi seçenekler paneline yerleştirin.

Şimdi bunu ön sayfanıza eklemek için şu sayfaya gidin: Görünüm> Özelleştir> Abone Ol Bölümü, ve Ekle Sendinblue widget’ı Bölüm widget’larına abone olun. Ve bu alandan bölüm için tüm ayarları yapılandırabilirsiniz.

Ön Sayfa Bölümlerini Sipariş Edin

Zelle Pro’da, ana sayfa bölümlerini istediğiniz gibi yeniden düzenleme erişiminiz vardır. Ön sayfa 13 bölüme ayrılmıştır ve elde etmek istediğiniz şeye bağlı olarak mevcut bölümlerden birini istediğiniz gibi atayabilirsiniz.

Ön sayfanın farklı bölümlerinde bir bölümü birden fazla atayabileceğiniz için dikkatli bir şekilde ilerleyin ve bu, birden fazla içeriğin çoğalmasına neden olur. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, sadece kopya yerine görünmeyen bir bölüm atayın.

Mağaza Sayfası

Zelle Pro çok fonksiyonlu bir WordPress temasıdır. WooCommerce eklentisiyle uyumlu olduğu için bu temayı kullanarak çevrimiçi bir mağaza oluşturabilirsiniz. Mağaza sayfanıza WooCommerce yüklendikten sonra kullanıma sunulacak bir kenar çubuğu yerleştirmeyi seçebilirsiniz. Bu ayar, Özelleştirici > WooCommerce > Ürün kataloğu.

Önerilen Görüntü Boyutları

 • Arka Plan Görüntüsü / Kaydırıcı / Video: 2048 × 1365 piksel, 20mb mp4 video
 • Odak Noktamız – 150×150 piksel
 • Ekibimiz – 174x174px
 • Müşteri yorumları – 73x73px
 • Müşteri Logosu – 130×50 piksel

Zelle temasını tercüme et

Tek dil:

Zelle, Loco Translate gibi çeviri eklentileri ile çalışır. Loco ile Zelle nasıl tercüme edilir.

Ayrıca burada birçok popüler dil için çeviriler mevcut. Çevrilmiş .po ve .mo dosyalarını indirip kullanabilirsiniz..

Çoklu Diller:

Zelle’i birden çok dilde çevirmek için Polylang veya WPML gibi eklentileri kullanabilirsiniz. Nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıklayan aşağıdaki bağlantılar:

 • Polylang ile Zelle nasıl tercüme edilir
 • WPML ile Zelle nasıl çevrilir
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Adblock
  detector