Zelle Lite Belgeleri

Zelle Lite Belgeleri


Zelle Lite (Eski Zerif Lite) Belgeleri

Örnek İçerik

Çocuk Teması Örneği

Neden Pro’ya Geçmelisiniz??

Kurulum ve İlk Adımlar

 • Kurulum
 • Ev ve blog sayfasını ayarlama

Ana Sayfa Bölümler

 • Yapılandırma Menüsü
 • Özelleştirme
 • Logo Ekleme
 • Büyük Başlık Bölümü
 • Hakkımızda Bölümü
 • Odak Bölümümüz
 • Müşteri Bölümü
 • Takım Bölümümüz
 • Görüşler Bölümü
 • Şerit Bölümleri
 • İletişim Bölümü
 • Son Haberler Bölümü
 • Altbilgi Seçenekleri

ek bilgi

 • Gelişmiş seçenekler
 • Önerilen Görüntü Boyutları
 • Zelle temasını tercüme et
 • Neden Pro sürümüne geçmelisiniz?
 • Fark s / b lite ve Pro
 • Daha fazla Zelle (Zerif) Kılavuzları

Kurulum

Temayı indirmek için lütfen Satın Alma Geçmişinize erişin. Temayı indirdikten sonra şuraya gidin: Görünüm> Temalar> Yeni Ekle> Yükle, WordPress kontrol panelinizde. Şimdi Dosya Seç düğmesini tıklayın, yerel bilgisayarınızdan temanızın arşivini seçin ve Şimdi kur buton. Birkaç saniye içinde WordPress sizin için tema arşivini yükleyip çıkaracaktır. Daha sonra yapmanız gereken tek şey etkinleştirme tema yüklemesi için iletinin altındaki bağlantı.

Ev ve Blog Sayfasını Ayarlama

Gösterge Tablonuzdan Görünüm-> Özelleştir-> Ana Sayfa Ayarları’na gidin ve ‘ Statik bir sayfa‘seçeneğini tıklayın. İlk açılır menü ön sayfayı seçmek içindir. Burada herhangi bir sayfa seçebilirsiniz, bölümlerin bulunduğu ön sayfa demomuzdaki gibi görünmelidir. İkinci açılır menüden blog sayfanızı seçebilirsiniz.

Önerilen Eklentiler

Yörünge Tilki Arkadaşı

Bu temanın sunduğu seçeneklerden tam olarak yararlanmak istiyorsanız, lütfen OrbitFox Companion eklentisini yükleyin ve etkinleştirin.

Optimole

Optimole tüm resimlerinizi otomatik olarak sıkıştıracak ve optimize edecek, bu da site hızınızı önemli ölçüde artıracaktır.

WPForms

Bu eklenti, her türlü formu (iletişim, kayıt, abonelik, ödeme – sürükleyip bırakma) oluşturmanıza olanak tanır.

WPML

Temayı birkaç adımda ana dilinize çevirin.

Sayfa Oluşturucuları

Sayfaları kolayca özelleştirmek ve doğrudan ön uç arayüzünden yeni şablonlar oluşturmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi popüler eklentiler arasından seçim yapabilirsiniz.
Elementor,
Divi Builder ve
Kunduz Oluşturucu.

* Daha önce hiç eklenti yüklemediniz mi? Nasıl yapılacağını öğrenmek için bu eğiticiye bakın.

Yapılandırma Menüsü

Zelle teması tek sayfalık paralaks tasarımına odaklanıyor. Bunu yapmak için, temamızın ön sayfasını birden çok bölüme ayırdık. Ve bu bölümleri menüden bağlamak çok basit, tek yapmanız gereken menüye bölüm bağlantısı atamak. WordPress kontrol panelinizde Görünüm> Menüler’e gidin ve aşağıda görüldüğü gibi bölümlere tutturucular oluşturun:

Zelle Lite tema menüsü yapılandırması

İşte tüm çapalar:

 • Odak Noktamız – #focus
 • Hakkımızda – #aboutus
 • Ekibimiz – #team
 • Görüşler – #testimonials
 • Alt Şerit – #ribbon_bottom
 • Sağ Şerit – #ribbon_right
 • İletişim – #contact
 • Abone ol – #subscribe
 • Son Haberler – #latestnews

Ancak bunlar varsayılan menüyü yapılandırma adımlarıdır. Özel bir menü oluşturmak ve yeni bölümler eklemek istiyorsanız bu eğiticiye göz atın.

Özelleştirmeler

WordPress Panonuzda Görünüm> Özelleştir’e giderek Zelle temasını kolayca özelleştirebilirsiniz..

Web sitenizin logosunu eklemek için Görünüm -> Özelleştir’e gidin ve Site Kimliği Bölüm. Bu bölümde, Logo Ekle düğmesine basarak Media Manager’ı açın. Burada yeni bir resim yükleyebilir veya zaten Medya Kütüphanenizde bulunan bir resmi seçebilirsiniz. Değişiklikleri kaydedin ve yayınlayın.

Ayrıca bu bölümde Site başlığını, sloganı ve favicon’u da ayarlayabilirsiniz..

Büyük Başlık Bölümü

Zelle Lite Büyük Başlık Bölümü

Büyük başlık bölümünü özelleştirmek için şuraya gidin: Görünüm> Özelleştir> FrontPage Bölümleri> Büyük başlık Bölümü. Bu özelleştirici bölümünde Ana İçerik, Paralaks efekti gibi iki panel vardır. Ana İçerik paneli, bölümün içeriğini düzenlemenize izin verirken Paralaks efekt panelinde iki katman görüntüsü yükleyebilirsiniz (paralaks efektini yaşamak için ikinci görüntünün içinde bir miktar şeffaflık olmalıdır) ve temada paralaks efektini etkinleştirin.

Büyük başlıklı resmi bir kaydırıcıyla değiştirmek istiyorsanız, kaydırıcı kısa kodunuzu Görünüm> Özelleştir> FrontPage Bölümleri> Büyük başlık Bölümü> Ana içerik bölümü.

Video arka planı yalnızca temanın PRO sürümünde bulunan bir özelliktir.

Hakkımızda Bölümü

Zelle Lite theme Hakkımızda bölümü

Hakkımızda bölümünü özelleştirmek için şu adrese gidin: Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> Hakkımızda Bölüm. Bu özelleştirici bölümünde iki panel vardır. İçinde Ana içerik panelinde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz ve bölümün içeriğini düzenlemenize izin verir. Düzenlemek için özellik düğmeleri sağ tarafta birden fazla Özellik seçeneği var.

Odak Bölümümüz

Zelle Lite Bizim Odak bölüm özelleştirme

Odağımız bölümünü özelleştirmek için şu adrese gidin: Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> Odak Bölümümüz. Bu panelde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve bölümün başlığını / altyazısını düzenlemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ve içeriği bu bölüme eklemek için, Zerif – Odak widget’ımız.

Müşteri Alanı

Bu bölüm özelleştirilebilir Görünüm> Özelleştir> Ana Sayfa Bölümleri> Müşteri Alanı. Bu bölüme müşterinin logosunu eklemek için, Zerif İstemcileri widget’ları buraya.

Takım Bölümümüz

Zelle Lite Ekibimiz bölüm özelleştirme

Ekibimiz bölümünü özelleştirmek için şu adrese gidin: Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> Ekip Bölümümüz. Bu panelde, bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi ve bölümün başlığını / altyazısını düzenlemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Ve bölüme içerik eklemek için, Zerif – Takım widget’ımız ekibimiz bölüm widget’larından.

Görüşler Bölümler

Zelle Lite Görüşler bölüm özelleştirme

Web sitenize müşterilerinizin Referanslarını eklemek için şu adrese gidebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> Görüşler Bölümü. Burada bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi veya Pinterest düzenini göstermek ve bölümün başlığını / alt başlığını düzenlemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Referansları eklemek için, Görüşler widget’ları Referanslar bölüm widget’larından.

Şerit Bölümleri

Zelle Lite teması Şerit bölümü özelleştirme

Zelle Lite teması iki şerit bölümü ile birlikte gelir – Alt Şerit Düğmesi ve Sağ Düğme Ribbon. Bunları özelleştirmek için şu adrese gidebilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Ana Sayfa Bölümleri> Şerit bölümleri, ve orada iki şerit bulabilirsiniz. Not: Şerit yalnızca sitenize metin eklediğinizde sitenizde görünür.

İletişim Bölümü

Zelle Lite temasında bir iletişim formu oluşturmak için WPForms eklentisini yüklemeniz gerekir. Etkinleştirmeden sonra WPForms’a gidin ve bir form oluşturun.

Zelle iletişim formu şablonunu almanızı kolaylaştırmak için WPForms’a aktarmanız gereken bir WPForms şablonu oluşturduk. Gösterge tablonuzda şuraya gidin: WPForms> Araçlar, ve WPForms Import altında “Dosya Seç” i tıklayın ve daha önce indirdiğiniz şablonu yükleyin, ardından “Import” üzerine tıklayın. İçe aktarma işlemi başarıyla tamamlandıktan sonra formlarınızı kontrol edip “Zelle” adında yeni oluşturulmuş bir form görürsünüz..

Zelle Lite teması İletişim bölümü özelleştirme

Şimdi formun kısa kodunu kopyalayın ve ” “Özelleştirici> Başsayfa bölümleri> Bize ulaşın bölümünde” bize ulaşın bölümü. Buraya, kodunuzu “İletişim Formu Kısa Kod” girişine yapıştırın, Yayınla’yı tıklayın;.

WPform eklentisini kullanmak istemiyorsanız,

sen
herhangi bir iletişim formu eklentisinin kısa kodunu ekleyebilir.

Başlık altyazısını ve düğme etiketini Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> Bize Ulaşın Bölüm. Burada, bu e-postaları almak için kullanmak istediğiniz e-postayı yapılandırabilirsiniz. Spam’ı önlemek için reCaptcha’yı etkinleştirmek için sitenizi ve gizli anahtarlarınızı ekleyebilirsiniz.

İletişim formlarınız için gelişmiş alanlar, çeşitli şablonlar veya çok sayfalı formlar gibi daha fazla özelliğe ihtiyacınız varsa WPForms Pro’ya göz atın.

Son Haberler Bölümü

Zelle Lite Son Haberler bölümü özelleştirme

En Son Haberler bölümü en son blog yayınlarınızı sitenizin ön sayfasında görüntüler. Ekran ayarlarını şuradan yapılandırabilirsiniz: Görünüm> Özelleştir> Başsayfa Bölümleri> En Son Haberler Bölümü. Bölümü görüntülemek isteyip istemediğinizi seçebilir ve bölümün başlığını / altyazısını düzenleyebilirsiniz.

Bu bölümdeki yayınları göstermek için lütfen kontrol panelinizde yayınlanmış bazı yayınların bulunduğundan emin olun. WordPress kontrol panelinizde Yayınlar> Yeni Ekle’ye giderek bir yayın oluşturabilirsiniz. Blog yayınlarınıza öne çıkan bir resim eklediğinizden emin olun. Görüntülenen blog yayını sayısı Ayarlar> Okuma ayarları’ndan yapılandırılabilir. Varsayılan olarak 8’dir.

Bu temanın altbilgisini ayarlamak için şu adrese gidin: Görünüm -> Özelleştir -> Altbilgi Seçenekleri; burada sosyal simgeler ekleyebilir ve altbilgi içeriğini ve telif hakkı metnini değiştirebilirsiniz.

Gelişmiş seçenekler

Bu tema, önyükleyiciyi devre dışı bırakma / etkinleştirme veya yumuşak kaydırma gibi bazı ek özellikler sunar. Arka plan resmi seçeneği de mevcuttur. Blog sayfasının başlığını ve alt başlığını şu adresten değiştirebilirsiniz: Görünüm -> Özelleştir -> Gelişmiş Seçenekler -> Blog Başlığı Seçenekleri.

Önerilen Görüntü Boyutları

 • Arka Plan Görüntüsü / Kaydırıcı / Video: 2048 × 1365 piksel, 20mb mp4 video
 • Odak Noktamız – 150×150 piksel
 • Ekibimiz – 174x174px
 • Müşteri yorumları – 73x73px
 • Müşteri Logosu – 130×50 piksel

Zelle temasını tercüme et

Tek dil:

Zelle, Loco Translate gibi çeviri eklentileri ile çalışır.

Loco ile Zelle nasıl tercüme edilir.

Ayrıca burada birçok popüler dil için çeviriler mevcut. Çevrilmiş .po ve .mo dosyalarını indirip kullanabilirsiniz..

Çoklu Diller:

Not: Sadece Zelle Pro, WPML ve Polylang eklentileri ile çoklu dil uyumluluğuna sahiptir. Web sitesinde birden fazla dil olması için istediğiniz zaman Zelle Pro’ya yükseltebilirsiniz..

Zelle’i birden çok dilde çevirmek için Polylang, WPML veya Weglot gibi eklentileri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılar nasıl çalıştığını ayrıntılı olarak açıklamaktadır:

 • Polylang ile Zelle nasıl tercüme edilir
 • WPML ile Zelle nasıl çevrilir
 • WordPress’i Otomatik Olarak Çevirme (Weglot Kullanarak)

Neden Zelle Pro sürümüne geçmelisiniz??

Zelle Lite ve premium versiyonu Zelle Pro arasında henüz karar vermediniz?

Endişelenme :) Aşağıda, özellikleri ile bir karşılaştırma tablosu bulacaksınız.

Ayrıca birkaç şeye dikkat etmek gerekir:

 • Fikrinizi değiştirdiyseniz, yıllık aboneliği satın alma işleminden hemen sonra kolayca iptal edebilirsiniz. 1 yıl sonra ödemeyi durdurursanız, artık destek ve güncelleme almazsınız, ancak tema normal olarak çalışmaya devam eder. Bunun için ödeme yaptığınızdan, tema hala sizin.
 • Zelle’i yükseltmek çok kolay, sadece Zelle Pro’yu yükleyin ve etkinleştirin ve ekstra özelliklere otomatik olarak erişeceksiniz. Web sitesi kırılmaz ve yeniden yapılandırmanız gerekmez.
 • Güncelleme için geçerli fiyat 89 $ ve tüm ürünlerimize (temalar ve eklentiler) erişebilirsiniz. Yalnızca 1 siteniz olabileceğini biliyoruz, ancak anlaşmanın buna değeceğini garanti edebiliriz. WordPress’in yeni bir sürümü yayınlanırsa veya bir şey kırılırsa, arkanızı aldığımız için huzurunuz olacaktır. Ücretli kullanıcılar için destek süremiz şu anda 4 saat, ortalamada.

Zelle PRO’ya yükseltin

Zelle WordPress teması Lite vs Pro karşılaştırma tablosu

Zelle Lite belgelerinin İspanyolca sürümü için bu bağlantıya göz atabilirsiniz: TUTORIAL DE ZELLE LITE TR ESPAÑOL.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map