Didi Belgeleri

Contents

Didi Belgeleri

 1. Genel ve Kurulum
 2. Ön Sayfa
 3. Blog
 4. Başlık-Menü-Socials
 5. Alt Bilgi
 6. Özelleştirici
 7. Şablonlar
 8. kaydırıcı
 9. Dükkan
 10. İletişim
 11. Kredi
 12. Demo İçeriği
 13. WPML

1. GENEL VE ​​KURULUM

1.1 Didi hakkında birkaç kelime

Didi, tek odak noktası içeriğinizi herhangi bir ekran boyutunda mümkün olan en iyi şekilde sunmak olan modern bir duyarlı temadır. Güzel tipografi, temiz düzen ile birleştiğinde okuyucuların en önemli içeriğinize dikkat çekmesini sağlar. Çeşitli ön sayfa seçenekleri, 6 blog mizanpaj seçeneği ve 4 özel sayfa şablonu arzu edilmek istemez. Didi moda, yaşam tarzı ve dergi tarzı siteler için mükemmel bir seçimdir.

1.2 Başlarken

Bu temayı yüklemek için WordPress’in önceden yüklenmiş bir sürümüne sahip olmanız gerekir. WordPress platformunun kurulumu hakkında bilgi için lütfen WordPress Kodeksine bakın – http://codex.wordpress.org/Installing_WordPress

Tema, yeni başlayanlar için bile kullanımı kolay bir site oluşturmak için temel, temel WordPress seçeneklerini (sayfalar, yazı, kategoriler) kullanır. İçinde birçok ayar bulunan bir seçenek paneli yoktur, mevcut tüm tema seçeneklerine WordPress içinden erişilebilir “Tema Özelleştirici” site yöneticilerinin tema ayarlarını değiştirmesine ve bu değişikliklerin gerçek zamanlı olarak önizlemesini görmesine olanak tanır. Logonuzu yükleyebilir veya site başlığını ve sloganını değiştirebilir, arka plan rengini değiştirebilir, arka plan resmi yükleyebilir, başlık resmini değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

* Canlı demoda kullanılan ücretsiz görüntüler Unsplash.com’dan!

1.3 Kurulum

Temayı yüklemeye hazır olduğunuzda, önce tema yükleme zip dosyasını yüklemeniz ve ardından temanın kendisini etkinleştirmeniz gerekir. Tema dosyası iki şekilde yüklenebilir:

 • FTP Yüklemesi: FTP programınızı kullanarak sıkıştırılmamış tema klasörünü yükleyin “Didi” sunucunuzdaki / wp-content / themes / klasörüne
 • WordPress Yüklemesi: Görünüm »Temalar» Yeni Ekle »Yükle. Tıklayın Araştır, ve sıkıştırılmış tema klasörünü seçin “Didi.zip”. hit “şimdi kur” ve tema yüklenecek ve yüklenecek.

Tema yüklendikten sonra etkinleştirmeniz gerekir.

Etkinleştirmeden sonra, Didi Temasını etkin bir tema olarak görmelisiniz:

1.4 Başlatma?

Bu WordPress teması ile sitenizi oluşturmaya başlamanın iki yolu vardır.

 • En baştan başlamak kendi içeriğinizle – sıfırdan başlamak için belgeleri izlemenizi öneririz. Ön sayfa, blog, üstbilgi, menü ve altbilgiyle başlayın ve ardından iç sayfalar ekleyin.
 • Demoyu çoğaltın ve oradan başlayın – demo çoğaltmak için demo içe aktarma.

2. ÖN SAYFA

Ön sayfa ön sayfa düzenleyici içeriği ve 3 widget’lı içerik bloğu. Ön sayfa düzenleyicide her türlü içerik eklenebilir ve sayfa oluşturucu eklentisi ile kullanım için uygundur.

3 widget’lı alan farklı şekillerde birleştirilebilir ve hepsinin kullanılması gerekmez. Boş bıraktığınız widget alanları ön sayfada görüntülenmeyecek.

Bir ön sayfa oluşturmaya başlamak için önce yeni bir sayfa oluşturmanız ve bu sayfayı ön sayfanız olarak atamanız gerekir.

Şuraya gidin: Sayfalar ve yeni bir sayfa oluşturun ve adlandırın (demoda “Didi’ye Hoş Geldiniz” adını verdik). Gönderen Sayfa Özellikleri Seç “Ön Şablon” ve “Yayınla” yı tıklayın.

Varsayılan olarak Ön Sayfadaki WordPress en son yayınlarınızı görüntüler.

Oluşturduğunuz sayfayı ön sayfanız olarak ayarlamak istiyorsanız, Ayarlar »Okuma ve varsayılan yerine “Ön Sayfa Gösterimleri: – Son mesajlarınız” Seç “Statik bir sayfa” ve daha önce oluşturduğunuz sayfayı seçin. Gönderen Yayınlar Sayfası açılır menüden blog sayfanız olarak kullanmak istediğiniz sayfayı seçin.

2.1 Sayfa İçeriği

Şu yöne rotayı ayarla Sayfalar ve daha önce oluşturduğunuz sayfayı açın, “Didi’ye Hoş Geldiniz”. Düzenleyicinin içine içeriğinizi ekleyin, ön sayfada görünecektir.

Editör içine eklediğimiz içerik:

 Didi, tek odak noktası içeriğinizi herhangi bir ekran boyutunda mümkün olan en iyi şekilde sunmak olan modern bir duyarlı temadır. Güzel tipografi, temiz düzen ile birleştiğinde okuyucuların en önemli içeriğinize dikkat çekmesini sağlar. Çeşitli ön sayfa seçenekleri, 3 blog mizanpaj seçeneği ve 4 özel sayfa şablonu arzu edilmek istemez. Didi moda, yaşam tarzı ve dergi tarzı siteler için mükemmel bir seçimdir.

Daha fazlasını bul

Sarı düğmeyi web sitenizde herhangi bir yere eklemek istiyorsanız, bu kodu kopyalayıp yapıştırın ve “#” işareti yerine kendi bağlantınızı ekleyin:

keşfetmek

Düzenleyiciyi boş bırakırsanız sayfa içeriği ön sayfada gösterilmez.

2.2 Ön Sayfa İlk Blok

A. METİN VAKFI ETKİSİ İLE ARKA PLAN GÖRÜNTÜ

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Widget’lar ve sürükle bırak “Didi: Metin Vurgulu Efektli Arka Plan Resmi”içindeki widget Ön Sayfa İlk Bloğu widget alanı.

Resim URL’sini kendi URL’nizle değiştirin ve kendi metninizi ve bağlantı URL’nizi yazın.

Bundan sonra bir widget daha sürükleyip bırakıyoruz “Didi: Promosyon Bloğu” “Şimdi Sipariş Et” düğmesiyle promosyon bloğunu oluşturmak için.

Tabii ki diğer herhangi bir widget’ı kullanmakta özgürsünüz, örneğin B. bölümü.

B. KAYDIRICI

* Başka herhangi bir kaydırıcı eklentisini kullanmakta özgürsünüz.

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Widget’lar ve sürükle bırak “Monolog” içindeki widget Ön Sayfa İlk Bloğuwidget alanı.

Soliloquy’de en az bir kaydırıcı oluşturun ve ardından görüntülemek istediğiniz kaydırıcıyı seçin.

Slider görüntü boyutu 1088×500 piksel.

* Metin Hover Efektli Arka Plan Resmi veya sayfanın üst kısmında bulunan kaydırıcıya sahip olmak istemiyorsanız, Ön Sayfa İlk Bloğu boş!

2.3 Ön Sayfa İkinci Blok

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Widget’lar widget’ları sürükleyip bırakabilirsiniz. Ön Sayfa İkinci Blok widget alanı.

Bu widget alanına şunu ekledik: Son Mesajlar widget: yayın sayısını, kategoriyi ve farklı sayıda sütunu (iki, üç ve dört sütun) seçebilirsiniz. Bu alana biz de dahil ettik Didi arka plan görüntüsü metin ve düğme Araç.

2.4 Ön Sayfa Üçüncü Blok

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Widget’lar widget’ları sürükleyip bırakabilirsiniz. Ön Sayfa Üçüncü Blok widget alanı.

Bu widget alanına ekledik Son Mesajlar widget’ı kullanarak yayın sayısını, kategoriyi ve farklı sayıda sütun (iki, üç ve dört sütun) seçebilirsiniz.

* Sol kenar çubuğu yalnızca öğenin içine widget eklerseniz görüntülenir Ön Sayfa Üçüncü Blok widget alanı .

* Ön sayfa, sayfa düzenleyicisine eklediğiniz sayfa içeriğinden ve 3 farklı widget blokundan oluşur. Bu size farklı düzenler oluşturma özgürlüğü verir. Jetpack eklentisi özelliğini – Widget Görünürlüğünü kullanarak aynı “Ön Şablon” u kullanarak çok sayıda farklı sayfa oluşturabilirsiniz. Widget Görünürlük modülü, Görünürlük panelini kullanarak widget’ları yalnızca belirli sayfalarda görünecek şekilde yapılandırmanıza (veya belirli sayfalarda gizlenmenize) olanak tanır. Bu özelliği kullanarak çeşitli seçenekleri sunmak için demoda farklı ön sayfa sürümleri oluşturduk.

3. BLOG

Yayınlarınız sayfası olarak seçtiğiniz sayfa, en yeni olandan başlayarak tüm blog yayınlarınızı kronolojik olarak otomatik olarak listeler. Blog sayfası için sayfa şablonu seçmek mümkün değildir. Özelleştirici içinden farklı blog düzeni seçenekleri seçilebilir.

3.1 Blog Seçenekleri

İçinde Özelleştiricinin Tema Seçenekleri panel, altında Blog Düzeni, siteniz için en iyi düzeni seçin. Kenar çubuğunun konumunu değiştirebilir, bir ızgara düzeni seçebilir veya kenar çubuğu olmayan bir liste düzeni seçebilirsiniz. Bu düzen arşiv sayfaları için de geçerlidir.

Özelleştiricinin Tema Seçenekleri panelinde yazar sonrası ve tarih gibi öğeleri gizleyebilirsiniz.

3.2 Bir gönderi oluşturma

Yayınlar, yayınlar sayfanızda ters sırada görüntülenen kayıtlardır. Yayınların genellikle altında yorum alanı bulunur ve sitenizin RSS akışına dahil edilir.

Buraya yazı yazma hakkında daha fazla bilgi edinin: https://codex.wordpress.org/Writing_Posts


4. BAŞLIK

4.1 Site başlığı ve kısa açıklama

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Özelleştirici» Site Kimliği ve başlığınızı ve kısa açıklamalarınızı ekleyin.

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Özelleştirici» Logo ve logo resminizi yükleyin.

4.3 Başlık Resmi

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Özelleştirici» Başlık ve başlık resminizi yükleyin.

4.4 Menü

Bir menü oluşturmak için önce en az iki sayfa içeren içerik oluşturmanızı öneririz!

Şuraya gidin: Görünüm »Menü ve bir menü oluşturun. “Birincil Menü” olarak adlandırabilirsiniz.

İçinde Tema Konumları Birincil Menüyü kontrol edin ve kaydedin.

Menüyü ayarlama hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: WordPress Menüsü Kullanıcı Kılavuzu

4.5 Arama kutusu nasıl kaldırılır?

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Özelleştirici» Tema Seçenekleri ve kontrol et Arama Kutusunu Gizle

4.6 Sosyal simgeler nasıl eklenir??

Şuraya gidin: Görünüm »Menü ve bir menü oluşturun. “Sosyal Menü” olarak adlandırabilirsiniz

İçinde Tema Konumları Sosyal Bağlantılar Menüsünü kontrol et

Tek yapmanız gereken, Özel Bağlantılar Menü. “URL” alanının içine sosyal sayfanızın URL’sini ve “Bağlantı Metni” nin içine sosyal ağın adını, örneğin “Facebook” ekleyin. Menüye ekledikten sonra, sosyal simge otomatik olarak sosyal medya çubuğunun içinde görünür. İşiniz bittiğinde “Menüyü Kaydet” i tıklayın.

MEVCUT SİMGELER

Aşağıdaki sitelerden herhangi birine bağlandığında, otomatik olarak menünüzde simgesi görüntülenecektir.

 • Codepen
 • Digg
 • Dribbble
 • Facebook
 • Flickr
 • GitHub
 • Google+
 • Instagram
 • Linkedin
 • pinterest
 • RSS Feed (ile URL’ler / Yem /)
 • Tumblr
 • heyecan
 • Vimeo
 • WordPress
 • Youtube

5. AYAK

Didi üç altbilgi widget alanını destekler: Altbilgi Pencere Öğeleri 1, Altbilgi Pencere Öğeleri 2 ve Altbilgi Pencere Öğeleri 3. Herhangi bir Altbilgi Widget Alanına pencere öğesi eklerseniz bunlar web sitenizin tüm sayfalarında görüntülenir.

5.1 Altbilgi Pencere Öğeleri 1

Kullandığımız Metin Widget’ı bu içeriği ilk sütunda bulabilirsiniz:

img
Malesuada nibh montes fusce cum eleifend fringilla commodo mattis tempor plato montes. Commodo metus adipiscing odio. Malesuada nibh montes fusce cum eleifend fringilla commodo mattis tempor plato montes. Commodo metus adipiscing odio.

imza

5.2 Altbilgi Pencere Öğeleri 2

Demoda kullandık Son Gönderi ve Jetpack Blog Aboneliği Widget’ları.

5.3 Altbilgi Pencere Öğeleri 3

Demoda kullandık Didi: Metinli Arkaplan Resmi ve Didi: Promosyon Bloğu widget’ları.

* Jetpack eklentisi özelliğini kullanarak – Widget Görünürlüğü, altbilgi içinde farklı sayfalarda farklı widget’lar gösterebilirsiniz. Widget Görünürlük modülü, Görünürlük panelini kullanarak widget’ları yalnızca belirli sayfalarda görünecek şekilde yapılandırmanıza (veya belirli sayfalarda gizlenmenize) olanak tanır.


6. WORDPRESS MÜŞTERİ

6.1 WordPress Tema Özelleştiricisine Giriş?

Tema Özelleştirme ekranı (yani “Tema Özelleştirici”) site yöneticilerinin tema ayarlarını değiştirmesine ve bu değişikliklerin gerçek zamanlı olarak bir önizlemesini görmesine olanak tanır.

Didi teması özelleştirici uyguladı ve tema arka planını, renk öğelerini stilize etmenize, resim logosu yüklemenize, farklı blog düzenleri seçmenize ve çok daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak bazı kullanışlı seçenekler ekledi.

Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Özelleştir

Sol tarafta, Tema Özelleştirici tüm seçeneklerle.

6.2 Seçenekler

1. Site Girintisi

Burada sitenizin başlığını ve sloganını ayarlayabilirsiniz.

2. Logo

Bu size site başlığı ve kısa açıklama yerine resim logosu yükleme seçeneği sunar.

3. Başlık Resmi

Buradan bir başlık resmi yükleyebilirsiniz.

4. Arka Plan Görüntüsü

Buraya bir arka plan resmi ekleyebilirsiniz.

5. renkler

Burada arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

6. Özel Renkler

Renk seçiciyi kullanarak tema renk öğelerinin çoğunu kolayca değiştirin.

7. Ek CSS

WordPress sitenize sorunsuz bir özel CSS kodu ekleyin.

8. Tema Seçenekleri

Siteniz için en iyi blog düzenini seçin. Kenar çubuğunun konumunu değiştirebilir ve bir ızgara veya liste düzeni seçebilirsiniz. Bu ayar arşiv sayfaları için de geçerlidir. Bir arama kutusunu gizleyebilir, yayın yazarını ve tarihini yayınlardan gizleyebilir ve yazar biyografisini gizleyebilirsiniz.

9. Widget’lar

Burada, görüntülemekte olduğunuz sayfadaki tüm widget’ları önizleyebilir ve mevcut Widget Alanlarına widget ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

7. SAYFA ŞABLONLARI

Sayfa şablonları, sayfa oluşturmak için kullanılabilecek farklı düzen seçenekleri sunar. Bu düzenler içinde düzenleyiciye her türlü içeriği ekleyebilir veya düzen seçeneklerini daha da geliştirmek için bir sayfa oluşturucu eklentisi kullanabilirsiniz.

Bu tema sunuyor 4 farklı sayfa şablonları: Izgara Şablonu, Tam Genişlik Kenar Çubuğu Şablonu Yok, Varsayılan şablon, ve Doğru İçerik Kenar Çubuğu Şablonu Yok.

7.1 Izgara Şablonu

Bu sayfa, bir kılavuzda öne çıkan resimlerle bu sayfanın tüm alt sayfalarını görüntüler. Projeler, Ekip veya Hizmetler türü sayfalar için mükemmeldir.

 • Bir sayfa oluşturun veya düzenleyin ve sayfayı Izgara Şablonu Sayfa Özelliklerinde.
 • Kılavuz Sayfa Şablonu, sayfanın tüm alt sayfalarını bir kılavuzda görüntüler. Alt sayfalar (veya alt sayfalar) oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Her alt sayfadan alıntılanan görüntü, başlık ve içerik bir ızgara öğesi oluşturur.

7.2 Tam Genişlik Kenar Çubuğu Yok

Bu sayfa şablonu, kenar çubuğunu kaldırarak içeriğinize yayılması için bolca alan sağlar!

Bu şablonu kullanmak için bir sayfa oluşturun veya düzenleyin ve sayfayı Tam Genişlik, Kenar Çubuğu şablonu yok Sayfa Özelliklerinde.

7.3 Varsayılan Şablon

Bu, içerik solda ve kenar çubuğu sağda olan sayfalar için varsayılan görünümdür.

Bu şablonu kullanmak için bir sayfa oluşturun veya düzenleyin ve sayfayı Varsayılan şablon Sayfa Özelliklerindeki şablon.

7.4 Doğru İçerik Kenar Çubuğu Yok

Bu sayfa şablonu içeriğinizi blog’a benzer bir biçimde, giriş başlığı solda ve sağda içerikle görüntüler. Bu sayfa şablonu kenar çubuğunu içermiyor.

Bu şablonu kullanmak için bir sayfa oluşturun veya düzenleyin ve sayfayı Doğru İçerik, Kenar Çubuğu Yok Sayfa Özelliklerindeki şablon.

Sayfa oluşturma ve şablon kullanma hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz: Sayfalar


8. KAYDIRICI

Soliloquy Slider eklentisiyle bir kaydırıcı oluşturmak için “Yeni ekle” ve adlandırın. Artık bu harika kaydırıcının sunduğu birçok seçenek ve özelliği kullanarak kaydırıcıyı oynatabilir ve oluşturabilirsiniz..

Önce resimlerinizi yükleyin. Demo kaydırıcıda kullandığımız görüntü boyutu 1088×500 piksel.

Görüntüler eklendikten sonra, şuraya giderek kaydırıcı ayarlarını yapılandırmak isteyebilirsiniz: Yapılandırma.

Ekran görüntüsü, demoda kullanılan yapılandırmayı gösterir.

Kaydırıcınızı oluşturmayı bitirdiğinizde, kaydırıcınızı kullanmak istediğiniz sayfaya, yayına veya widget’a gidin. İç sayfalar ve yayınlar, edtior’un üstünde bulacaksınız “Kaydırıcı Ekle” düğmesi.

Yeni pencereyi açmak için düğmeye tıklayın. Burada oluşturulan kaydırıcıları seçebilir ve bunları bir sayfanın veya yayının içine koyabilirsiniz:

Widget kenar çubuğunun içinde kaydırma çubuğunu kullanmak istiyorsanız, Görünüm »Widget’lar’a gidin, orada bulacaksınız “Monolog” Araç. Widget’ı mevcut kenar çubuklarından birine sürükleyip bırakın ve açılır menüden görüntülemek istediğiniz kaydırıcıyı seçin.

9. MAĞAZA

Mağaza sitenizi kurmaya başlamadan önce WooCommerce eklentisini yüklemeniz gerekir: http://wordpress.org/plugins/woocommerce/.

Bu bir WooCommerce teması olmadığından, eklentiye uyacak şekilde görsel olarak stilize edilmiş bir tema olduğundan WooCommerce eklentisinin nasıl çalıştığını açıklamayacağız. Mağazanızı kurma ve WooCommerce eklentisini kullanma hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı okuyun: http://www.woothemes.com/woocommerce/

Bir sayfayı mağaza sayfanız olarak atamak için önce “Sayfalar-> Yeni Ekle” ye giderek standart bir sayfa oluşturmanız gerekir. Ardından “WooCommerce-> Ayarlar-> Ürünler-> Ekran” bölümünde mağaza sayfanız olarak oluşturduğunuz sayfayı seçin.

A. MAĞAZA SAYFASINA İÇERİK NASIL EKLENİR?

Editör içine bir resim (demoda yaptığımız gibi), kaydırıcı veya bazı içerikler ekleyebilirsiniz. Bu, listelenen ürünlerin üzerinde görüntülenecektir.

Mağaza sayfası, WooCommerce – Products içine eklediğiniz ürünleri otomatik olarak listeler

B.YARBAR NASIL GİZLENİR?

Şuraya gidin: Görünüm »Özelleştir» WooCommerce Seçenekleri ana ve tek ürün sayfasında kenar çubuğunu gizleme seçenekleriniz varsa.

10. İLETİŞİM

Sayfalar’a gidin ve “Kişi” adında yeni bir sayfa oluşturun. Kişi sayfası kullanır Varsayılan şablon -dan Sayfa Özellikleri.

Bir iletişim formu eklemek için önce bu işlevi sunan bir eklentiye ihtiyacınız vardır. Demoda, etkin olan Jetpack eklentisini kullandık İletişim Formu özellik.

İletişim Formu 7 gibi başka bir iletişim formu eklentisini kullanabilirsiniz: https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/ Jetpack yerine.

11. KREDİLER

1. Jenerikler: http://genericons.com/

2. WooCommerce: http://wordpress.org/plugins/woocommerce/ – kendi dükkanını yarat

3. Jetpack: https://wordpress.org/plugins/jetpack/ – Jetpack Eklentisi’nden temaya çok sayıda özellik eklenebilir: Döşenmiş Galeriler, İlgili Mesajlar, Ekstra Kenar Çubuğu Widget’ları, Widget Görünürlüğü vb…

4. Google Yazı Tipleri: https://www.google.com/fonts

5. Normalleştirin: / *! normalize.css v3.0.2 | MIT Lisansı | git.io/normalize * /

6. Codrop’lar: http://tympanus.net/codrops/2015/05/13/inspiration-for-text-styles-and-hover-effects/

WPZOOM tarafından 7. Instagram Widget: https://wordpress.org/plugins/instagram-widget-by-wpzoom/ – Instagram yayını

* Canlı demoda kullanılan ücretsiz görüntüler Unsplash.com’dan!


12. DEMO İÇERİĞİ

Kendi içeriğinizi düzenlemeye ve eklemeye başlamadan önce demo sitesini çoğaltmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Demoda kullanılan tüm eklentileri yükleyin. Eklentiler aşağıda listelenmiştir.
 • One Click Demo içe aktarma eklentisini kullanarak aşağıda bulabileceğiniz XML dosyasını, widget ayarlarını (WIE dosyası) ve Özelleştirici ayarlarını (DAT dosyası) içe aktarın.
 • İçin birincil ve sosyal menüler oluşturun Görünüm »Menüler.
 • İçinde statik bir ön sayfa ayarlama Ayarlar »Okuma.

12.1 Bu temayla kullanılan eklentiler:

1. WooCommerce: http://wordpress.org/plugins/woocommerce/ – kendi dükkanını yarat

2. Jetpack: https://wordpress.org/plugins/jetpack/ – Jetpack Eklentisi’nden temaya çok sayıda özellik eklenebilir: Döşenmiş Galeriler, İlgili Mesajlar, Ekstra Kenar Çubuğu Widget’ları, Widget Görünürlüğü vb…

3. Instagram Widget WPZOOM tarafından: https://wordpress.org/plugins/instagram-widget-by-wpzoom/ – Instagram yayını

Sayfa Oluşturucuları:

4. Elementor Sayfa Oluşturucu: https://wordpress.org/plugins/elementor/

5. Kunduz Oluşturucu: https://wordpress.org/plugins/beaver-builder-lite-version/

6. SiteOrigin tarafından Sayfa Oluşturucu: https://wordpress.org/plugins/siteorigin-panels/

Temanın çalışması için yukarıda belirtilen eklentiler zorunlu değildir! Ancak, demo içeriğini içe aktarmak istiyorsanız lütfen bir sonraki adıma geçmeden önce bu eklentileri yükleyin ve etkinleştirin.!

12.2 Demo İçeriğini İçe Aktar

Demo içeriğini içe aktarmak için One Click Demo içe aktarma eklentisini yükleyin. Şu yöne rotayı ayarla Görünüm »Demo İçeriğini İçe Aktar ve bu XML, WIE ve DAT dosyalarını seçin.

Lütfen şuraya gidin: Görünüm »Widget’lar ve “Ön Sayfa İkinci Blok” ve “Ön Sayfa Üçüncü Blok” içinde, her bir “Didi Son Gönderim” widget’ı için açılır listeden kategoriyi seçin ve kaydet düğmesine basın. Ön sayfanızı yenileyin, yayınlar görünecektir!

12.3 Birincil Menüyü Ayarlama

Şuraya gidin: Görünüm »Menü ve açılır menüden “Birincil Menü” yi seçin.

İçinde Tema Konumları Birincil Menüyü kontrol edin ve kaydedin.

1245 Sosyal Menüyü Ayarla

Şuraya gidin: Görünüm »Menü ve açılır menüden “Sosyal Menü” yi seçin.

İçinde Tema Konumları Sosyal Bağlantılar Menüsünü kontrol et

Tek yapmanız gereken, Özel Bağlantılar Menü. “URL” alanının içine sosyal sayfanızın URL’sini ve “Bağlantı Metni” nin içine sosyal ağın adını ekleyin, örneğin “Facebook” Menüye ekledikten sonra, sosyal simge otomatik olarak sosyal medya çubuğunun içinde görünür. İşiniz bittiğinde “Menüyü Kaydet” i tıklayın.

MEVCUT SİMGELER

Aşağıdaki sitelerden herhangi birine bağlandığında, otomatik olarak menünüzde simgesi görüntülenecektir.

 • Codepen
 • Digg
 • Dribbble
 • Facebook
 • Flickr
 • GitHub
 • Google+
 • Instagram
 • Linkedin
 • pinterest
 • RSS Feed (ile URL’ler / Yem /)
 • Tumblr
 • heyecan
 • Vimeo
 • WordPress
 • Youtube

12.5 STATİK ÖN SAYFA KURMA

Şuraya gidin: Ayarlar »Okuma ve varsayılan yerine “Ön Sayfa Gösterimleri: – Son mesajlarınız”Seç “Statik bir sayfa” “Didi’ye Hoş Geldiniz” ve “Blog” u seçin. Gönderen Yayınlar Sayfası açılır menüden blog sayfanız olarak kullanmak istediğiniz sayfayı seçin.

13. WPML

Başlamak için, WPML ve eklenti Eklentileri’ne, yani her zaman gerekli olan temel WPML Çok Dilde CMS’ye ve Dize çevirileri eklentisine ihtiyacınız olacaktır. WPML’yi yükleme ve etkinleştirme hakkında bilgiler WPML başlangıç ​​kılavuzunda bulunur.

13.1 Temanın ana özellikleri nasıl ayarlanır ve çevrilir

Çeviri yönetimini kullanma http://wpml.org/documentation/translating-your-contents/using-the-translation-editor/

Çeviri Yönetimi ve Özellikleri – http://wpml.org/documentation/translating-your-contents/using-the-translation-editor/translation-management-features/

Çeviri URL slugs – http://wpml.org/documentation/getting-started-guide/translating-page-slugs/

13.2 Temadan gelen dizeleri nasıl çevirebileceğinize bir örnek

Temadan gelen dizeleri tarama – http://wpml.org/documentation/getting-started-guide/theme-localization/

Dize Çeviri kullanarak dizeleri çevirme – http://wpml.org/documentation/getting-started-guide/string-translation/

13.3 WPML dil değiştirici için ayar yapılması gerekiyorsa lütfen bunu ekleyin

http://wpml.org/documentation/getting-started-guide/language-setup/custom-language-switcher/Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me