WordPress Web Siteleri İçin Ucuz SSL Sertifikaları Nasıl Alınır

Google, SSL’yi bir sıralama faktörü olarak kabul etmeye karar verdiğinden beri, talep ve SSL sertifikaları için arz arttı. Bu nedenle birçok web yöneticisi ve blogcu WordPress web siteleri için nasıl ucuz SSL sertifikaları alacağını merak ediyor.

Siz de aynı soru ile ilgiliyseniz, doğru yere geldiniz. Bu makalede, WordPress kullanıcıları için en iyi ücretsiz veya ucuz SSL sertifikalarından bazılarına göz atacağız.

WordPress Web Siteleri İçin Ucuz SSL Sertifikalarını Nereden Alabilirsiniz

Daha ileri gitmeden önce, genel olarak SSL sertifikaları hakkında biraz tartışmamız gerekir. Bir süredir SSL’ler, e-Ticaret web siteleri veya hassas kullanıcı verileriyle ilgilenen diğer siteler için şifreleme ve güvenlik sunmak için kullanıldı. Bloglar, portföy siteleri vb. Böyle bir SSL sertifikasına ihtiyaç duymadı.

Ancak, giderek artan sayıda güvenlik riski (ve orta boyutlu blogları taklit etme eğilimindeki sahte kimlik avı web siteleri) ile SSL’ler kullanımda artmaktadır. Ayrıca, URL’nizde “https” bulunması da bir arama motoru sıralama faktörü haline gelmiştir. Doğal olarak, giderek daha fazla web sitesi sahibi SSL seçeneklerine yöneliyor.

SSL Sertifikalarının Maliyeti

İyi bir SSL sertifikası birkaç dolardan yılda 700 dolara kadar bir maliyete sahip olabilir! Açıkçası, bu çoğumuz için maliyetli bir yatırım olabilir. Yani bir çıkış yolu var mı?

Evet. WordPress siteleri için ücretsiz veya ucuz SSL sertifikaları veren birkaç SSL sertifika sağlayıcısı var.

Başlangıç ​​olarak, şifreleme ve arama sıralaması hakkında daha fazla endişeleniyorsanız, alan adı düzeyinde bir SSL sizin için yeterli olacaktır. Burada, adres çubuğuna “https” ve yeşil site mührü gelir. Örneğin.:

https mühür

Ancak, adres çubuğunda şirket adınızı ve coğrafi konumunuzu gösteren tam yeşil çubuğu almazsınız. Bunun gibi:

https mühür

Üst düzey SSL’ler birden çok alan adını, alt alan adını koruma ve ek özellikler sağlama eğilimindedir. Ancak temel SSL’ler çoğu kullanım senaryosu için yeterlidir ve burada büyük miktarda tasarruf edebilirsiniz.

Aşağıda listelenenler gibi daha ucuz SSL’lerin sertifika başına yalnızca bir alan adı sağladığını unutmayın. 5 farklı web siteniz varsa, 5 farklı sertifika almanız gerekecektir. Ayrıca, alt alanlar burada ayrı bir alan olarak sayılır – güvenliğini sağlamak istiyorsanız iki ayrı sertifikaya ihtiyacınız olacaktır mysite.com ve another.mysite.com

Şimdi WordPress için SSL sertifikaları alabileceğiniz belirli yerlere geçelim:

1. Şifreleyelim

WordPress: Let's Encrypt için ucuz SSL sertifikaları

Web siteniz için ücretsiz SSL sertifikaları alma söz konusu olduğunda, Let’s Encrypt hızlı bir şekilde değerli bir seçenek olarak yükseldi. Tamamen açık kaynaklıdır ve neredeyse tüm büyük platformları veya alan adı sistemlerini destekler.

Temel olarak, Let’s Encrypt açık bir SSL / TLS sertifika yetkilisi olarak başladı. Neredeyse bir yıl önce, SSL sertifikaları çoğunlukla ödeniyordu (ara sıra denemeler hariç). Let’s Encrypt’in ortaya çıkmasıyla senaryo değişti. Birçok yönetilen WordPress ana bilgisayarı da dahil olmak üzere tüm iyi web barındırma sağlayıcıları, Let’s Encrypt için destek ve yerel entegrasyon sunar. İster NGINX, Apache veya LiteSpeed’de barındırıyor olun, sorunsuz çalışır. Ayrıca, Let’s Encrypt sertifikaları neredeyse tüm büyük web tarayıcıları tarafından desteklenir ve tanınır.

Şifreleme sertifikaları 90 gün geçerlidir. Bu daha kısa bir süre gibi görünebilir, ancak sertifikalarınızı alan adınızın ömrü boyunca iyi olacak şekilde otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bluehost veya SiteGround gibi Web Sunucuları bunu sizin için otomatik olarak yapar ve bunlar önerdiklerimiz arasındadır.

Not. Listede yer alan WordPress şirketlerinden / ucuz SSL sertifikalarından birini seçtikten sonra, SSL sertifikasını sitenize entegre etme işlemi şirketten şirkete farklılık gösterir. Bununla birlikte, her biri her şeyin nasıl çalışacağı hakkında ayrıntılı talimatlar sağlar. Çoğu durumda, entegrasyonu kendiniz halledebilmeniz veya her şeyi sizin için yapmak için ana makinenizden veya SSL şirketinden destek ekibini alabilmeniz gerekir..

2. Bulut Parlaması SSL

Cloudflare

Cloudflare genellikle İçerik Dağıtım Ağı (CDN) olarak bilinir. Ayrıca kaba kuvvet saldırılarıyla mücadele, kötü niyetli trafiği engelleme vb. Gibi ek özellikler de sunar..

Diğer şeylerin yanı sıra Cloudflare, güvenli olmayan http protokolünün aksine, içeriğinizi https üzerinden sunmanıza olanak tanıyan tek tıklamalı bir SSL özelliğine de sahiptir. Temel olarak, trafiği Cloudflare aracılığıyla web sitenize yönlendirmeniz ve içindeki SSL özelliğini açmanız gerekir. Hepsi bu, web siteniz SSL üzerinden sayfalar sunacak.

Cloudflare’nin bu tek tıklamalı SSL modülü ücretsiz planda bile mevcuttur, bu yüzden bunun için tek bir kuruş bile harcamanıza gerek yoktur. Cloudflare’nin CDN’lerin dünyasında uzun zamandır büyük bir isim olduğu düşünüldüğünde, SSL teklifinin tüm büyük web tarayıcıları ve sunucu istemcileri tarafından kabul edildiği ve kabul edildiği açıktır..

3. FreeSSL

WordPress: FreeSSL için ücretsiz SSL sertifikaları

FreeSSL, ücretsiz… SSL sertifikaları sunmaktadır. Bu özel hizmet listemizdeki en yeni giriştir ve hala yayın öncesi aşamadadır. E-posta adresinizi girerek kaydolabilir ve FreeSSL kullanılabilir olduğunda bilgilendirilebilirsiniz.

Bununla birlikte, kâr amacı gütmeyen bir kuruluş veya bir başlangıç ​​iseniz, erken erişim geçişi alabilir ve FreeSSL ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz! Size bir yıl boyunca geçerli olan, alan adı düzeyinde bir SSL sertifikası verilir. Bu nedenle, FreeSSL Let’s Encrypt’e kıyasla daha uzun süreli sertifikalar sunar.

FreeSSL, Norton Web Sitesi Güvenliği ve diğer ilgili ürünlerin arkasındaki aynı şirket olan Symantec tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle, web sitenizin güvenini artırmak veya güvenliğini artırmak istiyorsanız, FreeSSL, Norton Secured Seal ve kötü amaçlı yazılımdan koruma araçlarıyla birlikte sizin için uygun olabilir.

4. cPanel AutoSSL

cPanel AutoSSL

cPanel AutoSSL, cPanel web barındırma kontrol paneli yazılımının bir parçası olan bir özelliktir. Esasen, cPanel üzerinden yönetilen herhangi bir web sitesine ücretsiz SSL sertifikaları sunan otomatik bir SSL seçeneğidir.

CPanel’in eski sürümlerinde desteklenmeyen web barındırma sağlayıcınızın bu çalışma için cPanel 58 veya daha yüksek bir sürümünü sunması gerekecektir. Çoğunlukla, her şey kutunun dışında çalışır ve trafiğinizi web sayfalarınızın https sürümüne yönlendirebilirsiniz. Bu SSL sertifikası COMODO tarafından verilir ve 90 gün geçerlidir. Bununla birlikte, otomatik olarak yenilenecek şekilde ayarlanabilir, böylece yaşam için iyi olur.

Doğal olarak, web barındırma sağlayıcınız cPanel sunmak zorunda kalacak. Yönetilen bir WordPress ana bilgisayarında ve / veya cPanel sunmayan bir barındırma sağlayıcısındaysanız, bu özelliği kullanamazsınız.

5. Ucuz Alan Adı Düzeyindeki Sertifikalar

Yukarıda tartışıldığı gibi, web sitenizi güvence altına almak veya pagerank’in düşmesini önlemek için üst düzey bir SSL sertifikasına ihtiyacınız yoktur. Yukarıdaki ücretsiz seçenekler sizin için yeterli görünmüyorsa, WordPress kullanıcıları için seçebileceğiniz çeşitli ucuz SSL sertifikaları vardır..

Başlamak için, yıllık 9,00 dolarlık bir COMODO PositiveSSL alabilirsiniz. Bu fiyat için garantili şifreleme ve site doğrulama hizmetleri aracılığıyla web sitenizi güvence altına alabilirsiniz.

Olumlu SSL

WordPress için ucuz SSL sertifikaları arasında bir başka seçenek, yıllık 10.95 $ ‘a mal olan RapidSSL olacaktır. Alan adınız için güçlü 128 ila 256 bit şifreleme sunar.

RapidSSL

Burada ucuz par. Yukarıdaki sertifikaların her ikisi de tüm büyük web teknolojisi ve hizmetleri tarafından tanınır. Ayrıca, bir SSL kayıt defterinden diğerine farklılık gösterse de bir geri ödeme süresi vardır.

Son olarak, başka seçenekler de var. Ana alan adınızı ve tüm alt alan adlarını yıllık 99,90 ABD Doları karşılığında güvence altına alabilecek bir EssentialSSL Wildcard’ı seçebilirsiniz (böylece farklı SSL’lere sahip olabilirsiniz) mysite.com ve shop.mysite.com ve support.mysite.com ve bunun gibi).

Sonuç

İşte burada. Gördüğünüz gibi, web sitenizi güven altına almak her zaman pahalı bir mesele değildir ve WordPress web siteleri ve blogları için ucuz SSL sertifikaları söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır.

SSL sertifikaları ve WordPress siteniz için nasıl edineceğinizle ilgili sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlarda konuşmaktan çekinmeyin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me