WordPress virsrakstu tagi: H1, H2 – kā un kāpēc tos vajadzētu izmantot
Jebkuras lapas virsraksti, neatkarīgi no tā, vai tā ir drukāta vai ekrāna, uzreiz padara to lasāmāku. Tās kalpo kā vizuālas norādes, un raksta būtība ir uzreiz acīmredzama. Daudzi lasītāji vienkārši nosmeļ saturu un pievērš lielāku uzmanību tikai tai teksta daļai, kuru aizrauj virsraksts, kas viņus interesē. Bet virsrakstus patīk ne tikai lasītāji, bet arī meklētājprogrammas tos meklē. Un šodienas ierakstā mēs redzēsim, kā WordPress virsrakstu tagus var izmantot, lai uzlabotu gan lasāmību, gan SEO.
(Diskusiju mēs turēsim pie HTML4 tagiem, neiedziļinoties HTML5 telpā, jo tur tas ir nedaudz sarežģītāk. Arī šī ziņa ir vairāk par WordPress virsrakstu tagiem WordPress redaktorā, nevis par nosaukuma tagu vai lapas virsrakstu .)
Kāda ir atšķirība? Nosaukuma tagu izsaka kā <nosaukums> HTML valodā, un tas ir redzams tīmekļa pārlūka adreses joslā. Jūs to neredzat vietnē. Teksts, kas atrodas
tags ir tas, ko lietotāji tīmekļa vietnē redz kā virsrakstu. Šīs ziņas nosaukums ir iesaiņots birka. Vai vēlaties pārbaudīt? Tastatūrā noklikšķiniet uz CTRL + U taustiņi. Atvērtajā lapā (aizpildītā ar kodu) nospiediet taustiņus CTRL + F un ierakstiet
un jūs redzēsit šī ziņas nosaukuma H1 tagus. Parasti nosaukumi un H1 virsraksti ir līdzīgi, taču tiem nav jābūt identiskiem.Contents
Kas ir virsrakstu tagi?
Parasti virsrakstus mēs domājam par fontu veidošanas metodi – lielāka izmēra fontu, treknrakstu vai slīprakstu. Bet, izmantojot virsrakstus HTML, mēs to strukturējam, izmantojot virsrakstu tagus. Virsrakstu tagi ir HTML marķējums, ko izmanto, lai atdalītu virsrakstus un apakšpozīcijas no pārējā jūsu satura teksta. Kā Google to aprakstījis savā Sākuma rokasgrāmatā,
Virsrakstu tagus (nedrīkst sajaukt ar HTML tagu vai HTTP galvenēm) izmanto, lai lietotājiem parādītu lapas struktūru. Sākotnējie simboli ir sešu izmēru
, vissvarīgākais, un beidzas ar
, vismazāk svarīgi.
Tātad H1 pozīcijā ir maksimālais virsraksts, un parasti tas tiek rezervēts ziņas vai lapas pirmā līmeņa virsrakstam vai svarīgam saturam mājas lapā. Lielākā daļa CMS, ieskaitot WordPress, emuāra ziņas nosaukumam automātiski pievieno H1 tagu. Bet dažreiz tēma var mainīt šo iestatījumu. Ja tas tā ir, varat to mainīt motīvu veidnes failos.
H2 izmanto H1 satura sadalīšanai viegli sagremojamās daļās. Tas ir redzams teksta redaktorā:
Izmantojiet H3 katra H2 satura sadalīšanai. Reti kad virsraksti sasniedz H4 līmeni vai ārpus tā.
Kāpēc jums vajadzētu izmantot virsrakstu tagus?
Tīmekļa lapu virsraksti pilda gandrīz tādas pašas funkcijas kā drukas formātā. Tomēr, runājot par tīmekļa lapām, virsraksti nav tikai par izskatu. Viņi arī palīdz meklētājprogrammām atrast lapu. Google skenē jūsu ziņu pēc satura, kas attiecas uz meklētajiem vārdiem, un ieskatās virsrakstu tagos, lai redzētu, kāds ir saturs. Mums Google būtu jāvienkāršo šo vārdu atrašana.
A nosaukuma tags informē gan lietotājus, gan meklētājprogrammas par to, kāda ir konkrētās lapas tēma. Ideālā gadījumā katrai savas vietnes lapai vajadzētu izveidot unikālu nosaukumu. Virziena tagi norāda meklētājprogrammai, kā tiek savienoti dažādi teksta bloki un kā tie savstarpēji saistīti. Kad jūs to zināt, ir viegli saprast, kāpēc atslēgvārdam jāatrod vieta tagos. Google uztver šo saturu kā visatbilstošāko meklēšanai, un tas, iespējams, uzlabos jūsu meklētājprogrammu klasifikāciju.
Teikt, ka pozīciju tagi ir ļoti svarīgi SEO klasifikācijai, būtu to pārspīlēt. Teikt, ka virsrakstu tagi pievieno SEO vērtību, ir piemērotāks. Dažos pēdējos gados autoritatīvajam saturam kā ranga faktoram tiek pievērsta lielāka uzmanība. Tomēr Google atslēgvārdus atrod vieglāk, ja tie ir iesaiņoti virsrakstu tagos. Un līdz ar to virsrakstu tagi ir svarīgs lapas SEO faktors, kuru nevēlaties aizmirst, optimizējot savas tīmekļa lapas.
Ja jūs meklējat veidus, kā uzlabot SEO savā vietnē, uzmeklējiet mūsu iepriekšējo ierakstu par darba sākšanu ar WordPress SEO.
WordPress virsrakstu tagi – labākā prakse
- Parasti lapai izmantojam tikai vienu H1 tagu, un jūs, visticamāk, atradīsit to virsrakstam.
- H1 līdz H3 tagos vajadzētu pietikt lielākajā daļā lapu. H4 – H6 tagi to varbūt nedaudz izstiepj, ja vien lapa nav patiešām smaga.
- Uzturiet hierarhiju, vienlaikus izmantojot virsrakstu tagus, kas nozīmē, ka tagus lieto skaitliskā secībā H2, kam seko H3, H4 … Neizlaidiet līmeni.
- Pārliecinieties, vai jūsu atslēgvārds ir iekļauts H2. Tas notiek tāpēc, ka Google meklē atslēgvārdu klātbūtni nosaukumā un atslēgvārdu blīvumu saturā, meklējot un ranžējot saturu. Precīza atslēgvārdu atbilstība nav nepieciešama.
- Ievērojiet ierobežojumu to vārdu skaitam, kurus jūs sasaistāt starp galvenes tagiem. Neiesaiņojiet veselus teikumus vai rindkopas.
- Nav ieteicams tos pašus atslēgvārdus izmantot tagu virsrakstos dažādās vietnes vietnēs.
- Nelietojiet galvenes tagus vienkārši, lai daži elementi izceltos. Lai stilizētu kādu konkrētu savas vietnes elementu, izmantojiet CSS.
Virziena tagu pievienošana WordPress
Galvenes tagus WordPress var pievienot 4 veidos,
1. Galvenes tagus WordPress teksta redaktorā varat manuāli ievadīt.
2. Tikpat viegli to var izdarīt, izmantojot Visual Editor.
Rīkjoslā Visual Editor ir daudz formatēšanas opciju. Ar rīkjoslas pārslēgšanu labajā malā tiks parādīta viena opciju rinda.
Bet ir otrā rinda (saukta par Virtuves izlietni!), Kas paliek paslēpta. Tas parādās tikai tad, kad noklikšķināt uz rīkjoslas pārslēgšanas. Šajā rindā atradīsit iespēju formatēt tekstu kā virsrakstus.
Lai pievienotu virsrakstu, iezīmējiet tekstu un rīkjoslā pārejiet uz opciju “Punkts”. Noklikšķinot uz tā, tiks parādīta 6 pozīciju tagu izvēlne, un jūs varēsit izvēlēties jebkuru.
Tagad teksts parādās kā virsraksts.
3. Ja jums ir ērtāk strādāt ar tastatūru, izmantojiet Alt + Shift + cipari 1-6.
Lai noņemtu virsraksta tagu, atkārtoti ierakstiet to pašu komandu vai izmantojiet Alt + Shift + 7.
4. Paliekot pie tastatūras, varat izmantot arī oktotipa vai jaucējtaustiņus:
- ##, kam seko teksts – H2 tagiem.
- ###, kam seko teksts – H3 tagiem.
- ######, kam seko teksts – H6 tagiem.
Nobeiguma vārdi
Virziena tagi ir svarīgi tīmekļa lapām, un tie var ievērojami mainīt lasāmību un meklētājprogrammu redzamību. Viņiem jābūt kontekstuāliem, lai uzsvērtu satura nozīmīgumu. Izmantojiet tos taupīgi tīmekļa vietnē, lai vienā būtībā uztvertu satura būtību. Vissvarīgākais ir tas, ka ir viegli izmantot virsrakstus, tāpēc izdarīsim sev labvēlību, izmantojot tos.
Ja jums ir kādi jautājumi saistībā ar WordPress virsrakstu tagiem un kā tos izmantot, nekautrējieties tos iesniegt zemāk esošajos komentāros.