Ücretsiz Dönen WordPress Referansları Nasıl Eklenir

Yeni ziyaretçilerin hizmetlerinizde para harcamak için yeterince güvenmesini sağlamak, bir web sitesi çalıştırmanın en zor kısımlarından biridir. Bu nedenle, güvenilirliğinizi kanıtlamanın kolay ve etkili yollarını bulmak çok önemlidir. Neyse ki, sitenize bir WordPress referansları bölümü ekleyerek bu alanda adımlar atabilirsiniz..


Görüşler, potansiyel müşterilere iyi iş yapmak için bir geçmişiniz olduğunu gösterdikleri için güveni teşvik etmenin mükemmel bir yoludur (olumlu oldukları sürece!). Ayrıca, bir referansı güvence altına almanın hiçbir maliyeti olmayacak.

Bu makalede, çevrimiçi referansların neleri içerdiği ve bunları neden kullanmayı düşünmeniz gerektiği hakkında biraz daha konuşacağız. Ardından, dönen referanslar adı verilen düzgün bir özelliğin nasıl ekleneceğini göstereceğiz. WordPress’in aslında bu süper kolaylaştıran bir eklentisi var – sadece birkaç adım atacak.

Referanslar nedir (ve bunları neden göstermeyi düşünmelisiniz)

Müşteri referansı örneği.

Parlayan bir referans, yeni ziyaretçileri hizmetlerinizi denemeye ikna etmenin en iyi yollarından biridir..

Müşteri referanslarını güvence altına almak nispeten basit bir iştir. Tek yapmanız gereken, geçmiş müşterilerden hizmetinizle ilgili düşüncelerini sormak ve herkese açık olarak teklif vermeniz konusunda iyi olduklarından emin olmaktır.

Referansları kullanmanın arkasındaki fikir basittir – size ürün ve hizmetleri kitlenize ücretsiz olarak pazarlamanın bir yolunu sunarlar. Ancak, bu onların tek yararı değil. Sizin için başka neler yapabileceklerinden bahsedelim:

 • Müşteri tabanınız arasında güveni artırın. Ziyaretçilerinizin müşterilere dönüşmesini istiyorsanız, güven önemlidir. Sonuçta, insanlar güvenmedikleri birini dinlemek veya ondan ürün almak istemiyorlar.
 • Geçmiş müşterilerle yeniden etkileşime geçin. Geri bildirimlerini istemek için geçmiş müşterilere ulaşmak, iletişimi yeniden açmak için zarif bir yoldur. Kamuya açıklanmamayı tercih etseler bile, yeni fırsatlar hakkında onları bilgilendirme fırsatını kullanmaya devam edebilirsiniz..

Görüşlerin bu kadar iyi çalışmasının temel nedeni, kullanıcılara hizmetleriniz hakkında dış bilgiler sağlamalarıdır. Sizinkini daha da kullanışlı hale getirmek istiyorsanız, geçmiş müşterilerinize fotoğraflarını gösterip gösteremeyeceğinizi sormayı unutmayın. Bu, referanslarınızın daha da güvenilir görünmesine yardımcı olabilir. Müşterilerinizin kendi sitelerine (veya sosyal medya sayfalarına) tekrar bağlanmak da hoş bir dokunuş.

Web sitenize WordPress referanslarını eklemenin gerçekten önemli bir dezavantajı olmadığı açıktır. Bu nedenle, vites değiştirelim ve işin nasıl yapılacağı hakkında konuşalım!

Dönen bir WordPress referansları bölümü nasıl eklenir (üç adımda)

Hepimiz bir şey üzerinde anlaşabilirsek, ne kadar çok referansınız olursa o kadar iyi olur. Sorun, çok fazla yer kaplayabilmeleri, bu nedenle ziyaretçilerin sitenizde kolayca gezinebilmeleri için bunları kayan bir özellik kullanarak tek bir bölümde görüntülemek çoğu zaman mantıklıdır..

Bunu yapmak için Testimonials Widget eklentisini kullanacağız. İlk adıma geçmeden önce, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

Adım # 1: Referanslar Widget eklentisini yapılandırın

Referanslar Widget, bu kadar basit işlevselliğe sahip bir eklenti için oldukça az sayıda ayar sunar. Bunlara erişmek için yeni reklamları tıklamanız gerekir. Görüşler WordPress kontrol panelinizden sekme:

Görüşler sekmesi.

Her bir seçeneğin yerine geçmek yerine, en yararlı bulacağınıza odaklanacağız. Yeni başlayanlar için, Genel sekmesini açın ve içeriğini silin Varsayılan İncelenen Öğe ve Varsayılan İncelenen Öğe URL’si alanlar. Referanslarınızı manuel olarak yerleştireceğiniz için, bu bilgilere gerek yoktur.

Ardından, Alanlar bölümüne gidin ve WordPress referanslarınızın eklenmesini istemediğiniz öğeleri seçin. Burada işaretlediğiniz her kutu belirli bir öğeyi gizleyecektir:

WordPress referanslarınızın hangi alanları içereceğini seçme.

Hangi seçeneklerin etkin kalacağına karar vermek size bağlıdır, ancak yazar veya avatar alanlarını korumanızı öneririz. Sonuçta, insanlar referansla yüzleşebilirlerse, ona güvenme olasılıkları daha yüksek olacaktır..

Seçimlerinizi yaptıktan sonra değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın. Sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

2. Adım: Referanslarınızı oluşturun

Artık ilk referansınızı eklemeye hazır olduğunuza gidin, Görüşler → Yeni Ekle kontrol panelinizde. Bu, düzenleyiciyi açar ve müşterinizin referansının bir başlığını ve içeriğini girmenizi sağlar:

Yeni bir referans oluşturma.

Varsayılan olarak, Görüşler Pencere Öğesi’nin bu başlığı ön uçta göstermediğini unutmayın. Bunu göz önünde bulundurarak, daha sonra her bir referansı tanımlamanıza yardımcı olacak birini seçmenizi öneririz..

Müşterinizin referansını yazdıktan veya kopyaladıktan sonra, aşağıya kaydırın. Referans Verileri Bölüm. Burada istemci hakkında tanımlayıcı bilgiler ekleyebilirsiniz:

Yeni referansınızı özelleştirme.

İlk adım sırasında bu alanlardan bazılarının ön uçta görüntülenmesini devre dışı bırakmış olabileceğinizi unutmayın. Bu bölümleri boş bırakabilir ve geri kalanını doldurabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, referansınız için metnin hemen yanında görüntülenecek öne çıkan bir resim eklemeyi unutmayın. Nihai ürünün ön tarafta nasıl göründüğüne bakalım:

Bir WordPress referansı örneği.

Varsayılan olarak, referansınız buraya eklediğimiz kenarlık gibi herhangi bir özelleştirmeden görünecektir. Referansınızın stiliyle uğraşmak istiyorsanız, Basamaklı Stil Sayfalarını (CSS) kullanarak nasıl özelleştireceğinizi kontrol edin. Ardından, ek WordPress referansları oluşturmak için bu işlemi tekrarlayabilirsiniz..

3. Adım: Web sitenize dönen referanslar bölümü yerleştirin

Kullanmak istediğiniz tüm referanslar hazır olduğunda, sitenizin herhangi bir yerine bir kaydırıcı bölümü eklemeniz gerekir. Bunu yapmanın iki yolu vardır. Birincisi, Görüşler Slider widget, altında Görünüm | widget’lar:

Dönen WordPress Referansları.

Bu yöntem, kaydırıcıyı kenar çubuğunuza veya altbilginize yerleştirmenizi sağlar. Bununla birlikte, WordPress referanslarınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, kısa kodları kullanmanız daha iyi olur. Aşağıdaki kodu WordPress düzenleyicinize yapıştırdığınızda, kaydırıcınız nereye koyarsanız gösterilecektir:

[testimonials_slider show_controls = true]

Bunun sitenizin ön ucunda nasıl görüneceğini kontrol edelim:

Bir referans kaydırıcı örneği.

Varsayılan olarak, referanslar kaydırıcınız slayttan slayta otomatik olarak geçer. Ekleme show_controls yapılandırma, ziyaretçilerinizin slaytlar arasında manuel olarak geçiş yapmalarını sağlar. Varsayılan ayarları kullanmayı tercih ederseniz, tek yapmanız gereken yukarıdaki örnekteki kodun bu bölümünü kaldırmaktır.

Sonuç

Referanslar, siteniz için yeni işler oluşturmanın harika bir yoludur. Müşterileriniz için harika bir iş yaptığınız sürece, şansınız bazıları size bir referans bırakmaktan mutluluk duyacaktır. Birkaç olumlu geribildirim bile yeni kullanıcılar üzerinde etkili olabilir ve onları dönüştürmeye teşvik edebilir, böylece deneyerek kaybedecek bir şeyiniz olmaz..

Testimonials Widget eklentisini yükledikten sonra web sitenize nasıl WordPress referansları bölümü ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Eklentinin ana ayarlarını yapılandırın.
 2. Referanslarınızı oluşturun.
 3. Sitenize dönen referanslar bölümü ekleyin.

WordPress referanslarını etkili bir şekilde kullanma hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sorun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map