runningaroundnormal.com
  • Home
  • WordPress
  • WordPress-tutorials
  • WordPress-plugins
  • Blogging

Mis on Gutenberg? Tutvustus uue WordPressi blokeerijaga

WordPress

Kui olete WordPressi mõnda aega kasutanud, on tõenäoline, et olete selle redigeerijaga väga tuttavaks saanud. Kuid võib-olla olete ka kuulnud käramist WordPressi kasutajate eelseisva muutuse üle sisu loomisel. See võib viia selleni, et võite hakata küsima: “Mis on Gutenberg?”

Lühidalt – Gutenberg on WordPressi platvormi jaoks täiesti uus toimetaja. See muudab radikaalselt viisi, kuidas loote postitusi, lehti, tooteid ja peaaegu kõike muud oma saidil. Gutenberg saabub osana WordPress 5.0-st, mis võidakse välja anda juba 27. novembril 2018. Sel põhjusel on oluline nüüd kiiremini valmis saada..

Kui teil on endiselt küsimus “Mis on Gutenberg täpselt?”, Siis ärge muretsege. Selles postituses käsitleme kõiki põhitõdesid ja näeme teile, kuidas uut toimetajat ise proovida. Alustame!

Contents

  • 1 Mis on Gutenberg?
  • 2 Gutenbergi plussid ja miinused
    • 2.1 Plussid
    • 2.2 Miinused
  • 3 Kuidas Gutenbergi enda jaoks ära proovida
    • 3.1 Kuidas Gutenberg töötab
  • 4 Järeldus

Mis on Gutenberg?

Alates selle loomisest pole WordPressi praeguses vormingus – st avatud lähtekoodiga TinyMCE redaktoris toimiv – redigeerija palju muutunud:

WordPressi vaiketoimetaja.

See pole ebatavaline – WordPressi põhiplatvormil toimub arendus tavaliselt aeglaselt ja järk-järgult. Kuid see tähendab, et mõned selle elemendid, nagu toimetaja, on aegunud (vähemalt mõne kasutaja arvates).

Veebis on populaarsemaks muutunud visuaalsed ja intuitiivsed sisu loomise viisid. Seal on hõlpsasti kasutatavaid veebisaitide koostajaid, näiteks Wix ja Squarespace. Isegi WordPressi kogukond on sellesse oma panuse andnud, luues palju leheküljeehitajate pistikprogramme (näiteks Elementor ja Divi), mis võimaldavad teil kasutada lohistamisriista, et kujundada paigutusi, kasutades erinevaid elemente.

See sisu loomise stiil on muutnud WordPressi Visual’i põhitoimetaja pisut “paljaste luude” moodi, mistõttu tehakse Gutenbergi kujul täielik remont:

Projekti Gutenbergi veebisait.

Mis on Gutenberg? See on täiesti uus WordPressi redigeerija, mis on mõeldud palju rohkem veebisaitide ja lehtede koostaja tööriistade sarnaseks. Vaatame lähemalt, kuidas see hetkega töötab. Vaatame kõigepealt siiski selle võimalikke eeliseid ja puudusi.

Gutenbergi plussid ja miinused

Kui olete enne selle artikli lugemist Gutenbergi kohta midagi kuulnud, võite aru saada, et see on vastuoluline muudatus. On palju WordPressi kasutajaid, kes arvavad, et see on paljutõotav ja vajalik areng, ja just neid, keda eelistaks, poleks olemas.

Arutelu Gutenbergi üle on keeruline ja inimestel on oma unikaalsed põhjused, miks seda toetada või sellele vastu vaielda. Võtkem siiski kokku mõned uue toimetaja potentsiaalsed plussid ja miinused.

Plussid

Gutenbergi arendajad ja need, kes ootavad toimetaja saabumist, loodavad, et see:

  • Muutke sisu loomise protsess intuitiivsemaks ja algajatele lihtsamaks.
  • Aidake teil oma sisu näha vormingus, mis lähemal sellele, kuidas see esiküljest välja näeb.
  • Ühendage sisu loomise kogemus, välistades vajaduse eraldi lühikoodide järele.
  • Pakkuge mitmesuguseid diskreetsete elementide kaudu oma sisu kohandamiseks rohkem võimalusi.
  • Kõrvaldage eraldi leheehitaja pistikprogrammi installimise vajadus.

Miinused

Need, kes tunnevad muret Gutenbergi saabumise pärast, muretsevad siiski, et:

  • Kuigi eesmärk on pakkuda intuitiivset liidest, võib seda tegelikult olla raskem õppida.
  • Olemasolevate teemade ja pistikprogrammidega tuleb palju vastuolusid ja see võib teatud saidid isegi purustada.
  • Seda ei saa valmis teha põhiplatvormi osaks ja seda tuleks lähitulevikus hoida eraldi pistikprogrammina.

Vahet pole, aga Gutenberg muudetakse järgmise suurema uuendusega WordPressi osaks. See tähendab, et hoolimata teie isiklikest soovidest, kas see on vajalik muudatus, peaksite vähemalt olema valmis.

Kuidas Gutenbergi enda jaoks ära proovida

Praegu oleme vastanud küsimusele “Mis on Gutenberg?” Lisaks oleme puudutanud põhjuseid, miks see ametlikuks tehti, ja argumente selle vastu. Nüüd on aeg proovida Gutenberg ise järele proovida.

Kui olete hiljuti värskendanud oma WordPressi saiti uusimale versioonile (mida peaksite alati!), Võisite armatuurlaual näha teatist Gutenbergi kohta:

Teade Gutenbergi installimiseks.

Klõpsates Installige Gutenberg siin saate proovida seda pistikprogrammi kujul. Kuid me ei soovita seda teha reaalajas saidil, kuna toimetaja on alles väljatöötamisel. Selle asemel võiksite seda proovida kohalikul või järkjärgulisel saidil, lihtsalt turvalisuse tagamiseks.

Kui olete pistikprogrammi installinud ja aktiveerinud, suunatakse teid näidislehele, kus näete seda toimimas:

Näidisleht Gutenbergis.

Kuidas Gutenberg töötab

Kogu siinne sisu on jagatud üksikuteks plokkideks. Gutenbergis on palju erinevaid blokke, mida näete lehe vasakus ülanurgas plussikoonil klõpsates:

Ploki valimine Gutenbergis.

Lihtne lõigu- või pildiplokk võimaldab teil oma lehele teksti või meediat lisada. Siiski saate luua ka loendeid, galeriisid ja nii edasi. Blokeeringu valimine lisab selle teie sisule, kus saate seda muuta. Parempoolsel külgribal näete ploki jaoks sobivaid vormindamis- ja stiilivalikuid:

Gutenbergi pildibloki seaded.

Põhimõtteliselt on see kõik, mis Gutenbergi jaoks olemas. Lisate iga sisutüki oma plokki, kohandate ploki valikuid ja korraldate need kõik lehel oma eelistatud paigutusega. Plokke saab üles ja alla lohistada, et neid uuesti järjestada, muuta nende suurust ja joondust ning teha ka muid näpunäiteid.

Kui soovite põhjalikumat õpetust, tutvuge meie üksikasjaliku Gutenbergi juhendiga.

Soovitame tungivalt mängida koos Gutenbergiga ise, proovida erinevaid blokke ja proovida, kuidas see kõik töötab. Nii saate ise otsustada, kuidas see praeguse WordPressi redigeerijaga kokku puutub.

Kui otsustate, et te pole Gutenbergi fänn, siis teie tahe saaksite vähemalt mõnda aega jätkata redigeerija kasutamist, millega olete harjunud. Isegi pärast WordPress 5.0 ümberminekut saate värskenduse selle osa ümberpööramiseks oma saidile installida plugina Classic Editor.

Siiski tasub meeles pidada, et teie lemmikpistikprogrammide ja -teemade arendajatel on nende tööriistade Gutenbergiga ühilduvaks muutmiseks juba kõvasti tööd. See tähendab, et pikas perspektiivis võidakse teid paremini teenindada, kui teete ümberlülituse varakult.

Järeldus

Nagu selgub, on vastus küsimusele “Mis on Gutenberg” keerukam, kui arvata võis. Uus peatse toimetaja on pannud kõik rääkima ja on käivitanud palju tuliseid arutelusid.

Mida me teha tean, et Gutenberg tuleb osa WordPress 5.0-st, mis võib käivituda juba 27. novembril 2018 või 22. jaanuaril 2019, seega on kõige parem alustada selle muudatuse ettevalmistamist nüüd. Saate plugina versiooni alla laadida ja installida, et seda ise järele proovida, nii et teate, mida lähitulevikus oodata.

Kas olete Gutenbergi proovinud ja mida te sellest arvate??

Jagage oma mõtteid allpool olevas kommentaaride jaotises!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Què hi ha de nou a Hestia 2.0? Vam eliminar el nostre tema de disseny de material de WordPress 比较3个WooCommerce产品表插件:哪个最适合您?

    Related Posts

    Why-build-business-websites-with-WordPress-1920x768[1]

    WordPress

    Sådan importeres fra Google Dokumenter til WordPress (Brug af Jetpack)

    WordPress

    如何从Google Docs导入到WordPress(使用Jetpack)

    WordPress

    ユーザーがWordPressでコメント画像をアップロードする方法(&添付ファイルも)

    Follow Us

    • Facebook
    • Twitter
    Tweets by DB Tech Society

    Promo

    banner

    Recent Posts

    • Why-build-business-websites-with-WordPress-1920x768[1]Sådan importeres fra Google Dokumenter til WordPress (Brug af Jetpack)
    • best-wordpress-quiz-plugins[1]Hvad er det bedste WordPress Quiz-plugin? 5 indstillinger sammenlignet
    • your-company-needs-a-blog-05[1]20 måder at tænke op blogindlæg til dine WordPress-blog
    • Crear un nuevo formulario Typeform.Cómo usar Typeform con WordPress (Formularios fáciles de conversación)
    • WordPressの最高のイベント/会議テーマ:Neve2020年のWordPressの20以上の最高のイベント/会議テーマ

    Promo

    banner

    Related Posts

    1. 6 WordPressi vabakutseliste palkamiskohta, kui vajate abikätt
    2. WordPressi rippmenüü juhend: kuidas seda luua [algajatele]
    3. Mis on WebP? Pluss WebP-piltide kasutamine WordPressis
    4. Kuidas luua oma ajaveebi jaoks videoõpetusi (täielik juhend)
    5. Editor de blocs de Gutenberg vs Elementor vs Divi Builder: una comparació
    6. Bloques de Gutenberg: qué son y cómo usarlos en WordPress


    runningaroundnormal.com