Jak skonfigurować bloga WordPress z wieloma autorami (w 4 prostych krokach)

Obecnie jednoosobowa operacja nie nadąża za tempem oczekiwanym przez użytkowników od autorytatywnych blogów. Najlepszym sposobem na pozostanie konkurencyjnym jest założenie własnego bloga WordPress z wieloma autorami.


Blog wielu autorów WordPress umożliwia dodawanie kolejnych pisarzy do twoich szeregów i aktualizowanie kalendarza redakcyjnego. W zależności od liczby autorów możesz nawet publikować treści codziennie.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia bloga WordPress z wieloma autorami, w tym definiowania ról, tworzenia biografii autorów, a nawet dodawania widżetów dla wielu autorów. Mamy wiele do zrobienia, więc zacznijmy!

Skonfiguruj bloga WordPress z wieloma autorami w 4 krokach:

Krok 1: Dodaj nowych autorów do swojej witryny WordPress

Pierwszy krok w naszym dążeniu do stworzenia bloga WordPress z wieloma autorami jest najprostszy – WordPress umożliwia dodawanie nowych użytkowników w ciągu kilku minut za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego. Wszystko, co musisz zrobić, to iść do Użytkownicy> Dodaj nowy i wypełnij formularz, który się tam pojawi:

Ekran Dodaj nowego użytkownika.

Większość pól jest prosta. Wybierz nazwę użytkownika, wprowadź adres e-mail autora, imię, nazwisko i utwórz dla nich bezpieczne hasło.

Mówiąc o hasłach; rozważ włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim blogu. Zwiększy to jego bezpieczeństwo, zwłaszcza w przypadku wielu osób logujących się w celu wykonania swojej pracy.

Krok 2: Zdefiniuj role WordPress swoich autorów

Na końcu ekranu tworzenia użytkownika znajduje się lista rozwijana, w której możesz wybrać ich role WordPress:

Ustawienie roli użytkownika.

WordPress jest dostarczany z kilkoma rolami użytkowników, z których większość ludzi nigdy nie korzysta. Jeśli chodzi o dodawanie nowych autorów, zależy nam tylko na dwóch:

 1. Autor: Jak sama nazwa wskazuje, użytkownicy z tą rolą mają uprawnienia do pisania, edytowania, publikowania, a nawet usuwania własnych artykułów (ale nie innych). Mogą również przesyłać towarzyszące pliki multimedialne.
 2. Współpracownik: Rola współautora jest bardzo podobna do roli autora, ale ma mniej mocy. Mogą pisać i publikować własne posty, ale nie mogą ich usuwać ani edytować po uruchomieniu.

Chociaż powyższe rozróżnienie może wydawać się nieistotne, może mieć znaczenie, jeśli chodzi o bloga WordPress z wieloma autorami.

Sprowadza się to do kwestii uprawnień. Autorzy mogą zepsuć opublikowane treści, usuwając lub edytując własne posty bez Twojej zgody. Z drugiej strony współautorzy nie mogą edytować ani usuwać postów, gdy są już dostępne. Z tego powodu zalecamy, aby zamiast wybierać Autor rola, trzymasz się Współpracownik status dla nowych pisarzy.

Opcja roli współautora.

Ta sugestia zakłada, że ​​chcesz zachować kontrolę redakcyjną nad swoją witryną. Jeśli z przyjemnością zezwolisz autorom na edytowanie lub usuwanie własnych postów po ich opublikowaniu, możesz dodać je jako Autorski.

Krok 3: Utwórz stylowe biografie autora

W tym momencie powinieneś już dodać wielu autorów do swojej witryny i zdefiniować ich role zgodnie z naszymi sugestiami. W tej chwili masz już utworzonego bloga WordPress z wieloma autorami; wszystko, co pozostało, to dodać trochę dzwonków i gwizdków.

Biografie zwykle pojawiają się jako małe sekcje na początku lub na końcu każdego artykułu i pokazują kilka linii informacji o ich autorach.

Przykład biografii autora.

Przykład biografii autora.

Biografie mogą także zawierać linki do autorskich kont społecznościowych. Aby to osiągnąć, użyjemy wtyczki Starbox:

Przejdź do pulpitu WordPress, zainstaluj wtyczkę, aktywuj ją, a następnie przejdź do Ustawienia > Starbox. Możemy pozostawić wszystkie ustawienia bez zmian, ponieważ najważniejsza opcja – Widoczny w postach – jest już domyślnie włączony. Ta opcja, jak zapewne się domyślacie, określa, czy skrzynki autora pojawiają się w zwykłych postach. W zależności od potrzeb możesz ukryć pole autora przed niestandardowymi typami postów.

Główne ustawienia Starbox.

Poniżej znajdziesz kilka ustawień, które pozwalają skonfigurować wygląd skrzynek autorów. Obejmują one miejsce ich pojawienia się (zalecamy Na dół opcja) i używanego motywu. Wybór motywu zależy wyłącznie od Ciebie; zalecamy wybranie takiego, który dobrze komponuje się z motywem WordPress.

Ustawienia motywu Starbox.

Aby zmienić zawartość naszych skrzynek autorskich, musimy przejść do Użytkownicy> Twój profil. U dołu tej strony znajduje się sekcja o nazwie Ustawienia Starbox dla tego autora. Tam możesz przesłać niestandardowy obraz (najlepiej strzał w głowę), zmienić własny motyw (chociaż zalecamy stosowanie tego samego dla wszystkich) i wpisać swoją biografię.

Autor biografii.

W dalszej części możesz również wprowadzić linki do profili na Twitterze i Facebooku, aby pojawiały się w polu autora. To jedyne dwie opcje integracji mediów społecznościowych zawarte w bezpłatnej wersji Starbox.

Ustawienia społecznościowe Starbox.

Pamiętaj, że każdy z Twoich autorów musi dostosować treść własnej biografii.

Krok 4: Wyświetl listę autorów

Ten ostatni krok pozwoli Ci wyświetlić listę wszystkich spisu autorów za pomocą prostego widgetu WordPress. W ten sposób odwiedzający mogą łatwo przechodzić między wpisami napisanymi przez każdego z nich.

W tym przypadku użyjemy wtyczki Author Avatar Lists, która umożliwia wstawienie widżetu zawierającego awatary i nazwiska autora.

Zainstaluj i aktywuj wtyczkę, a następnie przejdź do Wygląd> Widżety. W środku znajdziesz nowy Awatary autora widżet. Przeciągnij go do preferowanej lokalizacji, a następnie otwórz.

Wszystko, co musimy zrobić, to skonfigurować trzy główne ustawienia, tytuł widżetu, jakie role będą się pojawiać i jakie informacje wyświetlać oprócz awatarów. Wybierz albo Autor lub Współpracownik (w zależności od wyboru dokonanego podczas kroku drugiego), a następnie zaznacz Pokaż imię opcja po prawej stronie:

Ustawienia widgetu Avatar autora.

Możesz również wyświetlać dodatkowe informacje oprócz nazw w widżecie, ale zalecamy, aby nie nadawać się do tego.

Jeśli nie znajdziesz wtyczki Avatar Autors Lists według własnych upodobań, daj Meks Smart Widgets autorskie.

Wniosek

Utworzenie bloga WordPress z wieloma autorami jest niezwykle prosta. Dodanie większej liczby pisarzy do listy pozwoli ci znacznie zwiększyć tempo redakcji, które możesz osiągnąć sam.

Zanim podsumujemy, oto cztery kroki, które musisz wykonać, aby ponownie utworzyć bloga WordPress z wieloma autorami:

 1. Dodaj tyle autorów, ile potrzeba do swojej witryny WordPress.
 2. Zdefiniuj role użytkowników swoich autorów.
 3. Utwórz indywidualne biografie dla każdego członka personelu.
 4. Wyświetl listę pisarzy za pomocą widżetu.

Czy masz pytania dotyczące sposobu tworzenia bloga WordPress z wieloma autorami? Udostępnij je nam w sekcji komentarzy poniżej!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map