WordCamp אירופה 2018: מה אנשים אומרים + הרהוריות ושיעורים שנלמדו

בין אם חזרתם עכשיו מבלגרד ובין אם פספסתם את WordCamp אירופה השנה, המילה יצאה – WordCamp Europe 2018 היה מדהים. ממש כמו בכל שנה. איש לא יכול היה להיות מופתע כי לחובבי וורדפרס הייתה תקופה כה מדהימה ב- WordCamp Europe 2018.


תשמחו לשמוע שמספר המשתתפים הנלהבים עלה והאי-מופעים ירדו. זה נכון – 2018 הייתה וורד קמפ אירופה וינטג ‘עם מספרים חשובים רבים שהעלו בסטטיסטיקה של שנת 2017.

אבל לא תמיד מדובר במספרים; לאירוע היו הרבה רגעים בלתי נשכחים. מהמסיבה בשמיים ועד 33 שיחות ו -9 סדנאות; היה משהו לכולם. וכך באופן טבעי מביא אותנו להרהורים שלנו. כעת, לאחר שכולנו חזרנו מבלגרד, והתאוששנו כמה שעות של שינה אבודה, נראה טבעי להביט לאחור על אירוע הוורדפרס האירופי הגדול ביותר השנה.

המספרים

תזכרו כי 3000 כרטיסים נמכרו עבור WordCamp Europe 2017. השנה ראינו ירידה בכרטיסים שנמכרו ל 2368. עם זאת, WordCamp Europe 2018 עדיין השתתף בה 2085 משתתפים מ 76 מדינות, וזה הרבה יותר טוב משיעור ההצגה של 33% לשנת 2017.

אלינו הצטרפו 808 בעלי חיים מכל העולם. אז, סיכום הסיום של 2885 וורדפרס הוא בקנה אחד עם 2017.

התייחסו אלינו גם 65 רמקולים שנבחרו מתוך מספר שיא של 374 אפליקציות. בעוד שמספר המדינות המשתתפות היה מעט נמוך יותר – 76 – האירוע עדיין הגיע ברחבי העולם עם למעלה מ- 6 מיליון רשמי טוויטר באמצעות ה- hashtag הרשמי #WCEU.

מדיה מסורתית עזרה לנו להגיע ל -200,000 אנשים נוספים מתוך 67 ראיונות בתקשורת.

מקום

בעוד שבבלגרד אין את אותה הכרת המותג כמו פריז; ברגע שאנשים התחילו להגיע היה ברור שהם היו נרגשים כתמיד.

עבור הצוות המקומי זו הייתה הזדמנות נהדרת להשוויץ את עירם לקהילה הוורדפרס הרחבה והיא עוררה התרגשות אמיתית. קיבלנו טעימה טובה מהארכיטקטורה הסרבית כשהאירוע מתחלק בין שני מקומות. הוועידה הראשית התקיימה במרכז סבא הקולוסאלי שקיים פעם ישיבות של האו”ם ושומרת על מרבית סמכותו.

אני חושב שמרכז סבא הוא הבניין הגדול ביותר בו הייתי אי פעם ואחד מאולמות הקהל הגדולים באירופה. אמרו לי שזה אמור לשפץ והאולם שאירח את מיילס דייויס, דיזי גילספי, נינה סימון וריי צ’רלס יאבד בקרוב הרבה מהקסם של שנות ה -70 שלו..

הליכה קצרה מסבא, 30 דקות לערך, הייתה האזור השני; מרכז בלקספו. זה היה המוקד החברתי העיקרי עם יום המסיבה וגם היום התורם שהתקיים באולם הענק.

יום התורמים

השיא של יום התורמים התנפץ השנה כש 529 תורמים כל אחד עשה את ההאטה שלהם באחד (או יותר) מתוך 24 צוותים. היו כמה צוותים חדשים עם צוותי Tide ו- GDPR & Privacy שהופיעו לראשונה.

מילת היום הייתה “להתחבר”. אמנם לא הצלחנו להתחבר ל- wifi בביטחון, אך להרבה אנשים הייתה הזדמנות להתחבר באופן מסורתי יותר.

צפו בפוסט הזה באינסטגרם

#wceu יום התורמים 2018

פוסט ששיתף פלוריאן ציגלר (@ florian.ziegler.photo) בתאריך

עם חלוף היום, הרבה עבודה הושלמה, ובמיוחד צוות תקני הקידוד שיצר יותר טלאים מאשר חייט בדימוס..

וצוות הליבה? הליבה אף פעם לא ישנה, ​​ולכן המשיכו להמשיך עם גוטנברג אחרי האירוע.
ואכן, יום התורמים נותר בחיים לאורך כל האירוע עם חדר המיועד לאזור התורמים בו אנשים המשיכו לתרום עד היום האחרון..

מתנדב חברתי

מי שהתנדב בפריס יזכור את הסירה שקבעה רף גבוה למתנדב, נותן החסות, מפלגת הדובר. ובכן … בלגרד איכשהו הצליחה להעלות את הרף אפילו גבוה יותר. למעשה חמישה קומות גבוהות יותר.

הנוף שבראש הבניין היה דרך מושלמת להירגע ולהתכונן ליומיים של אינטנסיביות. השילוב של נופים מעולים, אוכל מדהים ואנשים מדהימים הוכיחו את הטוניק המושלם לכל לחץ ברגע האחרון שהם עשויים לחוש.

יום 1 WCEU

אחד הדברים ששמנו לב היה תנועת סדנאות הרחק מיום התורמים. הסדנאות התקיימו לצד האירוע המרכזי לראשונה. זה עזר לוודא את יום התורמים. עם זאת, זה גם יצר לוח זמנים יומיומי ממצה עבור מי שמחפש לנצל את ההזדמנויות הטובות ביותר למידה. לאמיתו של דבר, עשינו את הקומיקס הזה לאורך אותם קווים.

דילמת wceu

כשגוטנברג אמור לעבור Core ב- WordPress 5.0, זה תמיד היה WordCamp של גוטנברג. עם זאת, היה גם דגש טוב על JavaScript, בריאות הנפש והנגישות.

גוטנברג היה המוקד של סדנה אפית במשך 3 שעות עם צוות גוטנברג, סדנה מקבילה של 90 דקות לבניית בלוקים, והמצגת המרכזית. זה רק היום הראשון. ביום השני הייתה לנו סדנה נוספת המשלבת גוטנברג עם JavaScript ושתי שיחות. אז, לעת עתה, בואו נתרכז בשולחן העגול של גוטנברג ביום הראשון ובמצב המרכזי.

השולחן העגולני של גוטנברג נערך עם צוות גוטנברג והם חשפו כמה סודות עסיסיים לגבי העורך. הם גם שיכבו את הפחדים של רבים מהידע שהם חלקו, ובמיוחד אושר תאימות לאחור.

מה שאתה חייב לדעת הוא שהעורך כמעט מוכן ועד סוף יוני הוא אמור להיות תכונה מלאה. לאחר הקפאת התכונות, יתכן בראשית יולי, עלינו לראות זיקוק של ה- UX במטרה לשחרר. ל- WPTavern סקירה מקיפה של כל הסדנא, כולל התאמה אישית ותהליכי בניית נושא.

לראשונה, אני חושב, מצגת מאת מאט מולנווג שיחקה לחדר גדול מספיק בכדי להכיל את כולם. כפי שאתה יכול לדמיין, היו הרבה שיחות גוטנברג בנגיעה כיצד התפתח ואיך זה יתפתח.
חודש יוני יהיה גדול מכיוון שמשפיעים על אתרים יעודדו להעביר אתרים לגוטנברג. מכאן ואילך ייאספו נתונים אודות העורך וכיצד משתמשים משתמשים בו, או לא. במהלך התקופה הזו יירסקו הרבה באגים. וורדפרס של העתיד נראה כמו קבלת תאריך פרסום באוגוסט.

הוא גם ביקש מ- devs לצלול ל- JavaScript. באופן מעמיק. שוב. וחילק עוגיה.

WordCamps הם תמיד אירועים נהדרים עבור ההתמקדות שלהם בנגישות, אך השנה ראינו גם התמקדות טובה בבריאות הנפש. מוקד זה עלה במחצית השנייה של היום הראשון עם שתי שיחות; להישאר בריאים במרחב הדיגיטלי ולהקל על הנפש החרדה.

כריסטינה ורו העבירה שיחה מפורטת על סכנות הפרילנסינג בהתבסס על ניסיונה כמעט מעשר שנות פרילנסינג. העצות שלה עזרו לה לעבור את הפרעות השינה, בריאות גופנית והפרעות חרדה שלעתים קרובות הולכות יד ביד בעבודות מחשב כבדות. העצות עצמן קטנות אך רבות עוצמה לעזור לנו להישאר בריאים.
ב- WCEU 2018 צעדו הרבה מרצים ומובילי סדנאות ואמרו “אתה לא לבד. בואו נעזור “. לורה נלסון פתוחה על המאבקים שלה וחלקה את החוויה והידע שלה לקהל נלהב.

שני שיחות היום הראשון הללו היוו את הבמה הרחבה יותר לשיחה על בריאות הנפש במספר שיחות וסדנאות ביום 2.

יום 2 WCEU

ביום השני היו נעליים גדולות למלא אחרי יום ראשון מעורר השראה, אבל איכשהו הוא הצליח להשיג זאת. אם אתם חובבי קשרים ותרומות, אתם תשמחו לשמוע שוורדפרס ודרופל חולקים כמות נכבדה של אהבה. אנו חולקים כל כך הרבה אהבה שאנחנו משאילים להם את Matt Mullenweg לכנס דרופל אירופה בברלין בספטמבר הקרוב.
שיתוף אהבה היה גם נושא שיחתו של דייוויד קזאלי בנושא משוב. זו הייתה שיחת היום לדעתי. מתן וקבלת משוב הוא למעשה מאתגר למדי ולעיתים קרובות אנו מוצאים את עצמנו נופלים למלכודות מגוחכות. קזאלי עזר להגדיר מחדש את התהליך וסיפק אסטרטגיות להתקדם. זהו הציטוט הטוב ביותר מתוך שיחה ציטוטית ביותר:

אנו אומרים משוב “שלילי” אך בואו לרענן אותו למשוב שאתה יודע מה לעשות איתו. משוב “חיובי” הוא משוב אישור – המשך לעשות את מה שאתה עושה.

היינו עדים לסדנה אפנטית של גוטנברג ותגובות של שלוש שעות עם זאק גורדון ויוליאן מליסאס. המשתתפים ארזו בהתלהבות את החדר ונלחצו בשמחה לכיסאות ללא שולחנות עבודה. הלמידה העמוקה שלהם על JavaScript השתלמה יפה עם דלפק לב אהבה לשמור.
הסדנה של שרי וולינג סיפקה למשתתפים כוחות על שיעזרו להם להישאר בריאים ופרודוקטיביים. הסדנה הייתה מלאה לחלוטין מה שמאשר את ההחלטה להתמקד בבריאות הנפש ב- WordCamp זה.

סוחרי העבודות השתתפו גם הם בהתלהבות בתרגילים.

נחזור לגוטנברג לסיכום הסופי. היו לנו שני גוטנברג’ים הארדקוריים שניהלו שיחות עם תמי ליסטר שוקלים דפוסי עיצוב ומתיאס ונטורה צוללים עמוק בצד הטכני של גוטנברג ומה המשמעות של פרסום.

אחת ההשלכות המרגשות ביותר של עורך גוטנברג היא מציין המקום מכיוון שהוא הופך דפים ריקים, שיפוטיים, פחות מפחידים. במילים אחרות, מצייני מיקום עוזרים לנו לראות כיצד עמוד עשוי להתרחש. אתה יכול לראות שאנשים התחילו להתלהב בגלל גוטנברג וכמה מהדאגות שלהם הקלו לאחר השיחות, הסדנאות והמפתח המרכזי.

אם התמזל מזלך והשתתף ב- WordCamp US 2017, אתה בטח זוכר את הפגנת גוטנברג מטאס וונטורה במהלך מדינת המילה. ההדגמה הייתה רגע פרשת מים שבו אנשים התחילו להתלהב מגוטנברג. התמיכה בסימן מרגשת אנשים. אם תעתיקו והדביקו סימון בעורך הוא ימיר אותו לגוש גוטנברג בוטה. טעים למדי.

במצגת זו אני חושב שמתיאס ונטורה היה הכוכב הגדול של WordCamp אירופה מכיוון שהוא עזר לאנשים רבים להתלהב מהשינויים. לסיכום כי העתיד הוא וורדפרס.

מה אנשים אחרים אומרים

העתיד קרוב לטענת הצוות ב- Sitelock, והם ‘נרגשים לקראת הפרק החדש הזה’. האירוע עצמו היה ‘כמעט מושלם’. קשה לחלוק על ההערכה הזו מצוות המשתתף ב- WordCamp כמעט כל שבוע. החבר’ה האלה מכירים WordCamps כמו שאני מכיר פיצה.

לצורך התצוגה המקומית איוונה, המתנדב והמחלק המאושר בעובדות סרביות כתב קטע המתמקד ב’שיחות נהדרות ‘ובסדנאות המגוונות. הייתה גם צעקה לסדנת הנגישות הממותית של אדריאן רוזלי (עם שקופיות).

תוכלו לשמוע שנאמר לעיתים קרובות שהעם הסרבי מסביר פנים וזו הייתה חוויה נהדרת, ואולי תשמעו אזכור של שניים מהאוכל המדהים.

כמו תמיד, ציר הזמן של גוטנברג זכה למיקוד רב. ללא ספק, בירור ציר הזמן הוא צעד נהדר בכיוון הנכון.

התנדבות וארגון

צוות ThemeIsle לפני WordCamp אירופה 2018

כמו בכל WordCamp אירופה מאז 2016, צוות ThemeIsle היה כל הידיים על הסיפון כמתנדבים. זו הייתה החוויה הראשונה שלי כמתנדבת ומאוד נהנתי. זה היה מלחיץ שילוב זה עם התפקיד שלנו כשותף לתקשורת אבל למדתי המון. השנה הבאה תהיה אפילו טובה יותר.

היו לנו פיראטים שמתנדבים בכל האירוע. ראשית היה לנו מדלין שעובדת בבר האושר. נשמע שהוא נהנה מאוד (בתקווה להישאר במסגרת קוד ההתנהגות).

טיימר אחר ראשון, ראדו, אמר, “שמעתי מהרבה החבר’ה ש- WCEU זו חוויה נהדרת, אבל לא ציפיתי שיהיה לי כל כך כיף.”

היו לנו שני שודדי ים בוועד המארגן. סבינה הייתה 2IC מצוות התקשורת. היא הייתה עסוקה בכל האירוע, וכתוצאה מכך, בקושי הספיקה לתפוס מטלטלות. היא כן קלעה קצת שוקולד אסטוני טעים מהחבר החדש שלנו, קריס. זה מה שאנחנו מכנים אושר הנדסי.

לבסוף, WordCamp אירופה 2019 תהיה בברלין

לבסוף, ההכרזה על WordCamp 2019 בברלין הייתה אחת שכולנו יכולים לעמוד מאחוריה. אם חשבנו שמרכז סבא גדול, אז מלון אסטרל ומרכז הקונגרסים יגיעו לחדר עם 12,000 איש.

קהילת הוורדפרס בברלין חזקה כפי שניתן לראות בקרב 1300 חברי המפגש החודשי שלהם. יש להם גם מפגשים ייעודיים למפתחים, נשים ומתחילים.

לכן, למרות שכולנו מאוכזבים מכך ש- WordCamp Europe 2018 כבר נגמר, החדשות הטובות הן שתהליך WordCamp Europe כבר התחיל שוב. הקריאה למארגנים נשמעה ואם אתה מהיר אתה יכול לבצע WCEU נוסף מדהים.

ושארנו נתחיל לספור את הימים.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map