WooCommerce Eğitimi: WooCommerce Kurulumu ve Kurulumu

WooCommerce mağazasının nasıl kurulacağını bulmak nispeten basittir. Bu WooCommerce eğitiminde nasıl yapılacağını öğreneceğiz. Eklenti, sürecin çoğunda elinizi tutar. Buna rağmen, ödeme işlemcileri, gönderim ayarları ve daha fazlası ile ilk kez ilgileniyorsanız, biraz yardıma ihtiyacınız olacak..


WooCommerce’i ilk kez düzgün bir şekilde kurmak ve yapılandırmak, yolda birçok sorun gidermenizi sağlayacaktır. Mağazanızın ayarlarını ne kadar hızlı yaparsanız, ürünlerinizi ve arazi satışlarınızı o kadar hızlı yapabilirsiniz.

Bu WooCommerce eğitiminde, bir barebone WooCommerce mağazası kurmak için beş adımda size yol göstereceğiz. Bu, ürünlerin nasıl yayınlanacağı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere WooCommerce’ın sunduğu her şeyi gösteren bir serinin parçasıdır..

WooCommerce eğitimi: WooCommerce mağazası nasıl kurulur

İşte sürece üst düzey bir bakış:

 1. WooCommerce eklentisini yükleyin
 2. Ödeme ağ geçitlerini seçin
 3. WooCommerce gönderim bölgelerini ayarlama
 4. Önerilen uzantıları yükle
 5. Temel sayfaların çalıştığını doğrulayın

Adım 1: WooCommerce’i yükleyin

İlk kez bir çevrimiçi mağaza oluşturuyorsanız, varsayılan temalı temiz bir WordPress kurulumuyla başlamanızı ve başka eklentileri kullanmamanızı öneririz. Bu, WooCommerce ile uyumluluk sorunlarının olasılığını en aza indirecektir.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey WooCommerce’ın kendisini kurmak. Bunu yapmak için WordPress kontrol panelinize erişin, eklentiler sekmesini seçin ve Yeni ekle:

Yeni bir WordPress eklentisi ekleme.

Bir sonraki ekranda şunu yazın WooCommerce arama çubuğuna ekleyin. Eklenti geldiğinde, Şimdi kur buton:

WooCommerce eklentisini yükleme.

Hazır olduğunda, etkinleştirme buton. Bu işlem tamamlanır tamamlanmaz WooCommerce, mağazanızın önemli ayarlarını yapmanıza yardımcı olacak yapılandırma sihirbazını başlatacak.

Mağazanızla ilgili bazı temel sorularla başlar:

WooCommerce kurulum sihirbazı.

Nerede bulunduğunuzu, mağazanızın hangi para birimini kullanmasını istediğinizi ve ne tür ürünler satmak istediğinizi belirtmek istersiniz:

Ne tür ürünler satmak istediğinizi seçme.

Her alanı doldurduktan sonra, Hadi gidelim! buton.

2. Adım: Ödeme ağ geçidinizi seçin

Ardından, mağazanızın kullanmasını istediğiniz ödeme işlemcisini seçebilirsiniz. Kutudan çıktığı zaman, WooCommerce Stripe, PayPal ve çevrimdışı ödemeleri destekler:

WooCommerce mağazası için ödemeler nasıl ayarlanır?

Muhtemelen çevrimdışı ödemelerle uğraşmak istemezsiniz, bu yüzden diğer iki seçeneğe odaklanalım. WooCommerce, seçtiğiniz ağ geçidi ile entegrasyonu sağlamak için eklentiler kuracaktır. Birini, her ikisini de kullanabilirsiniz. Bu son seçenekle devam ederseniz, daha sonra alternatif bir platform oluşturabilirsiniz.

Hem Stripe hem de PayPal iyi seçeneklerdir, bu nedenle de yanlış gitmezsiniz. Karar vermek için yardıma ihtiyacınız olursa WooCommerce için en iyi ödeme ağ geçitlerine adanmış bir yazımız var.

Şimdi istediğiniz seçenekleri belirleyin ve bir sonraki sayfaya geçin. Geri kalan ödeme ayarlarınızı daha sonra yapılandıracaksınız.

3. Adım: Gönderim bölgelerinizi ayarlayın

Ödeme işleme koyulduktan sonra, mağazanızın gönderim ayarlarını yapılandırmanın zamanı geldi. WooCommerce, ürünleri hangi ‘bölgelere’ göndermek istediğinizi ve hangi ücretleri uygulamak istediğinizi soracaktır:

WooCommerce mağazası için gönderim bedeli nasıl ayarlanır?

Bir gönderim bölgesi, yalnızca belirli bir gönderim ücretini uygulamak istediğiniz coğrafi bir konumdur. Örneğin, ülkenizde veya ilinizde, ülkenizde başka bir fiyatta ve uluslararası satışlar için üçüncü sırada fiyat oranı sunabilirsiniz.

Gönderim için ne kadar ücret alınacağı tamamen hangi bölgeleri kapsamak istediğinize ve satacağınız ürünlere bağlıdır. Henüz ne ücretlendireceğinizden emin değilseniz, yerel postanenin ücretlerini kontrol etmenizi öneririz. Ayrıca, bu numaraları daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Uluslararası gönderiler karmaşık hale gelebilir, bu nedenle bu alanda deneyiminiz yoksa yerel olarak başlamanızı öneririz..

Son olarak, WooCommerce, etiketleri evde yazdırmak ve zamandan kazanmak için Nakliye uzantısını kullanma seçeneği sunar. Güzel bir verimlilik artırıcı olabilir, bu yüzden dikkate almaya değer.

Gönderim bölgelerinizi ve ücretlerinizi belirledikten sonra, Devam et buton.

4. Adım: Önerilen uzantıları ekleyin

WooCommerce, tam özellikli bir e-Ticaret çözümüdür. Ancak, neredeyse her zaman işlevselliğini ek eklentilerle genişletmek isteyeceksiniz..

Hemen hemen, WooCommerce, çok çeşitli çevrimiçi mağazalar için yararlı olabilecek birkaç seçenek önerir:

WooCommerce mağazası tarafından önerilen uzantılar nasıl ayarlanır?

WooCommerce’ın belirli bir tema yüklemenizi önerdiğini göreceksiniz. Şimdilik, bir varsayılana bağlı kalmak daha iyi olabilir. Ardından, alışveriş yapabilir ve markanıza uyan bir WooCommerce teması bulabilirsiniz. Hangisini kullanacağınıza karar verene kadar bu seçeneği devre dışı bırakın.

Diğer öneriler arasında Otomatik Vergiler, WooCommerce Admin ve Mailchimp eklentileri bulunmaktadır. Otomatik Vergiler uzantısı size bazı idari işler kazandırabilir, bu nedenle etkinleştirmek akıllıca bir işlemdir.

Aynı şekilde, mağazanız için düzenli raporlar ve analizler sunan WooCommerce Admin’i kurmanızı öneririz. Bununla birlikte, Mailchimp’in kullanılıp kullanılmayacağı, kullanmak istediğiniz e-posta pazarlama platformuna bağlı olacaktır. Henüz birini seçmediyseniz, bu seçeneği devre dışı bırakın.

Hazır olduğunuzda, bir sonraki ekrana geçin. WooCommerce, arka planda seçtiğiniz eklentileri otomatik olarak kuracaktır. Son adıma geçmeden önce sihirbaz, Otomatik Vergiler’i etkinleştirdiyseniz mağazanızı Jetpack’e bağlamak isteyip istemediğinizi soracaktır..

Jetpack’in çalışması için bir WordPress.com hesabınızın olması gerekir. WooCommerce, WordPress.com’a bağlanmanızı ve gerekirse bir hesap oluşturmanızı ister..

5. Adım: Her şeyin doğru yapılandırıldığını kontrol edin

Bu noktada, WooCommerce yapılandırma sihirbazının sonuna geldiniz. Artık ilk ürünlerinizi yayınlamaya çalışabilirsiniz. Ancak bundan önce, her şeyin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek akıllıca olacaktır.

Her çevrimiçi mağazanın ihtiyacı olan birkaç sayfa vardır ve WooCommerce sizin için otomatik olarak birkaç tane oluşturur. Onları kontrol etmek için web sitenizi ziyaret edin ve Mağaza, Alışveriş Sepeti ve Checkout sayfalarınızı arayın:

Boş bir alışveriş sepeti sayfası.

Şimdilik bir barebone WooCommerce kurulumu olduğundan, ilk ürünlerinizi satabilmeniz için hala yapılması gereken çok iş var. Ancak, vakıf orada.

WooCommerce ayarlarınızda daha fazla değişiklik yapmak istiyorsanız, bunu WooCommerce> Ayarlar ekran. Burada vergi, gönderim bedeli, ödeme ve e-posta ayarlarınızı değiştirme seçeneklerini bulacaksınız:

WooCommerce ödeme ayarları.

Şuraya atladığınızdan emin olun: Ödemeler ve tıklayın Kurmak daha önce seçtiğiniz ağ geçidinin yanındaki düğmesini tıklayın. Burada yapılandırmayı bitirebilirsiniz. Örneğin, PayPal kurmak istiyorsanız, e-posta ve kimlik simgenizi girmeniz gerekir:

PayPal ayarlarınızı yapılandırma.

WooCommerce’ın sunduğu her ödeme işlemcisinin nasıl yapılandırılacağına ilişkin bu kılavuzlara göz atın. Bu yapıldıktan sonra mağazanız satışları işlemeye hazırdır.

WooCommerce eğitim sonucu

Çevrimiçi bir mağaza kurmak için birçok adım vardır. WooCommerce kullanmanın avantajı ve ek olarak WordPress, daha basit hale gelmeleridir. Bu popüler eklenti ile, ilk ürününüzü yayınlamaya hazır olana kadar sizi yönlendiren bir yapılandırma sihirbazına erişeceksiniz.

Bir barebone WooCommerce mağazası kurmak için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 1. WooCommerce’i yükleyin ve kurulum sihirbazına erişin.
 2. Ödeme ağ geçidinizi seçin.
 3. Gönderim bölgelerinizi ayarlayın.
 4. Önerilen uzantıları ekleyin.
 5. Her şeyin doğru yapılandırıldığını kontrol edin.

Artık temel mağazanızı kurduğunuza göre, ürün eklemeye hazırsınız.

WooCommerce mağazası kurma hakkında sorularınız mı var? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sorun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map