Розширення домену: основний посібник – як вибрати один і чому
Розширення вашого домену – це частина вашого домену, яка з’являється після остаточної крапки. Наприклад, наша .ком
. І поки .ком
– це найвідоміший варіант, у вас є фактично багато варіантів, коли мова йде про розширення домену, саме тому ви можете шукати допомогу, роблячи свій вибір.
У 1985 році існувало лише дев’ять розширень домену. До 90-х років щороку додавали близько дев’яти чи десяти розширень домену. Після цього він пішов на перегони.
На момент написання цієї статті ви можете вибрати понад 1000 розширень домену (ви можете побачити весь список на веб-сайті IANA (Internet Assigned Numbers Authority)).
Дивна річ у тому, що ви, мабуть, знаєте лише декілька з них: .com, .gov, .net, .org, .edu, то, можливо, деякі розширення домену країни, наприклад .us.
На це ми відповімо в цій публікації!
Contents
Ось чому існує так багато розширень домену
Деякі розширення домену мають очевидну мету – як .blog, а інші можуть здатися спочатку трохи дивними .gs. Як правило, усі розширення домену, які ви бачите, розроблені для виконання однієї або декількох з цих функцій:
- Допомога в брендінгу для окремої компанії або всієї галузі – як .aarp або .realtor.
- Вкажіть, що веб-сайт розташований у певній країні. Це корисно для компаній, які обслуговують лише ці країни та розбивати Інтернет на мови та валюти – подумайте .cz для Чехії чи .de для Німеччини.
- Обслуговують конкретну спільноту, на основі географічного розташування, етнічних, технічних чи інших категорій. Розширення домену .asia є хорошим прикладом, оскільки зосереджується більше на регіональній спільноті, а не на одній країні.
- Обмежте використання домену верхнього рівня для людей або організацій певної групи. Візьмемо, наприклад, .edu. Ви можете використовувати це розширення домену, лише якщо ви маєте акредитований навчальний заклад. Те саме можна сказати для багатьох країн або регіонів, де ви повинні бути громадянином або мати бізнес у цій країні.
Отже, які розширення домену ви можете використовувати для свого веб-сайту?
Це залежить від типу організації, яку ви керуєте, і яке розширення доменного імені ви переглядаєте.
Розширення домену розглядаються як:
- Обмежений – Вам потрібно відповідати певним критеріям, щоб придбати одне з цих розширень доменних імен. Багато з них були оплачені (спонсоровані) організацією або виділені для певних груп.
- Без обмежень – кожен може придбати доменне ім’я з одним із цих розширень.
Якщо ви шукаєте реєстратора доменних імен, наприклад GoDaddy або Namecheap, ви можете гарантувати, що більшість результатів необмежений розширення:
Один з єдиних типів обмежених доменів, що продаються через сайти, такі як GoDaddy, – це розширення домену для країни. Отже, .us можна придбати безпосередньо в Інтернеті, але ви повинні довести, що ви постійний житель Сполучених Штатів.
Що стосується більшості доменів верхнього рівня з обмеженим доступом, для отримання розширення домену зазвичай потрібно бути частиною організації, галузі, регіону чи іншого типу групи. Крім того, вам потрібно буде зв’язатися з власником домену вищого рівня та ознайомитися з унікальним процесом перевірки та придбання.
Прекрасний приклад – розширення домену .aero. Цей домен найвищого рівня оплачувався, і зараз він фінансується організацією під назвою Societe Internationale de Telecommunications Aeronautique (SITA). Цей спонсор має правила щодо свого доменного рівня, кажучи, що для його використання ваша компанія повинна бути в галузі авіаперевезень.
Ціноутворення .com порівняно з іншими розширеннями домену
Ціни на різні розширення доменних імен є дуже різними.
Для необмежених доменів ціноутворення зазвичай дуже недороге. Стандартні домени з розширеннями, такі як .com, зазвичай коштують близько 10 доларів на рік.
Деякі менш відомі необмежені розширення коштують ще дешевше:
Якщо ви плануєте купувати обмежений домен, можливо, вам доведеться заплатити премію. Однак все це залежить від власника домену верхнього рівня і кожне розширення домену верхнього рівня має різну ціну.
Яке з цих розширень домену вам слід перейти?
Щоб розпочати процес, подумайте, який тип бізнесу чи організації ви намагаєтесь представляти в Інтернеті.
Якщо ви ведете бізнес лише в певній країні, можливо, вам захочеться виділитися з розширенням на базі країни, наприклад .us. Крім брендингу, ви також можете використовувати доменне ім’я для країни, щоб вказати Google, що ваш сайт орієнтований на цей регіон (пояснення тут).
Якщо ви орієнтовані на людей по всьому світу, все-таки найкраща пропозиція – це необмежене розширення домену.
Для цього у вас є кілька варіантів:
1. Спробуйте отримати стандартне необмежене розширення домену, наприклад .com або .net
У цьому немає нічого поганого, якщо ви не вибираєте .net, оскільки інша компанія має той же домен, що і ви. Це кошмар від брендингу, якщо є два веб-сайти, що не мають нічого іншого, крім розширення домену.
Крім цього, ви можете скористатися розширенням домену .com або .net, якщо воно доступне. .Coms світу легко запам’ятовується до тих пір, поки все, що ви поставите перед .com, коротке і до речі.
2. Розгляньте унікальний необмежений домен, який стосується вашого бізнесу
Тут ви дійсно можете вказати, що це ви робите. Інтернет-магазин може насолодитися варіантом .store, тоді як сільський клуб може поїхати з .club, щоб показати деяку ексклюзивність доменного імені.
3. Будьте по-справжньому креативними
Смачний, блог із буфером, має одне з найбільш унікальних доменних імен там. Він використав розширення домену .us і зробив своє доменне ім’я del.icio.us.
Деякі інші приклади чудово підходять для брендингу, такі як Last.fm (трансляція музики) та thegreen.diet (домен, який вказує буквально те, що продає сайт).
Тож я закликаю вас творчо подумати, створюючи свій домен, і не забувайте про деякі з цих розширень домену, які сприяють брендові мрії!
А якщо вам потрібна допомога, ви завжди можете скористатися генератором імен блогу або ознайомитись з іншими порадами щодо вибору доменного імені.