Domēna paplašinājumi: būtisks ceļvedis – kā izvēlēties un kāpēc
Jūsu domēna paplašinājums ir tā domēna daļa, kas nonāk aiz pēdējā punkta. Piemēram, mūsējais ir .com
. Un kamēr .com
ir vispazīstamākā iespēja, jums faktiski ir ļoti daudz iespēju, kad runa ir par domēna paplašinājumiem, tāpēc jūs, iespējams, meklējat kādu palīdzību, veicot izvēli.
1985. gadā bija tikai deviņi domēna paplašinājumi. Līdz 90. gadiem katru gadu tika pievienoti apmēram deviņi vai desmit domēna paplašinājumi. Pēc tam tas tika izslēgts uz sacīkstēm.
Laikā, kad šis raksts tiek rakstīts, jūs varat izvēlēties vairāk nekā 1000 domēna paplašinājumu (visu sarakstu varat redzēt IANA (Interneta piešķirto numuru pārvalde) vietnē).
Dīvaini ir tas, ka jūs, iespējams, zināt tikai nedaudzas no tām: .com, .gov, .net, .org, .edu, tad varbūt daži valstu domēnu paplašinājumi, piemēram, .us.
Uz to mēs atbildēsim šajā ziņojumā!
Contents
Dažiem domēna paplašinājumiem ir acīmredzams mērķis, piemēram, .blog, savukārt citiem sākotnēji varētu šķist nedaudz dīvaini, piemēram, .gs. Parasti visi redzamie domēna paplašinājumi ir paredzēti, lai izpildītu vienu vai vairākas no šīm funkcijām:
- Palīdzība zīmola veidošanā individuālam uzņēmumam vai visai nozarei – piemēram .aarp vai .realtor.
- Norādiet, ka vietne atrodas noteiktā valstī. Tas ir noderīgi uzņēmumiem, kas apkalpo tikai šīs valstis, un sadalot internetu valodās un valūtās – domājiet .cz par Čehiju vai .de par Vāciju.
- Kalpojiet noteiktai kopienai, pamatojoties uz ģeogrāfisko atrašanās vietu, etnisko, tehnisko vai citām kategorijām. .Asia domēna paplašinājums ir labs piemērs, jo tas vairāk koncentrējas uz reģionālo kopienu, nevis uz vienu valsti.
- Ierobežot augstākā līmeņa domēna izmantošanu cilvēkiem vai organizācijām noteiktā grupā. Piemēram, .edu. Jūs varat izmantot šo domēna paplašinājumu tikai tad, ja vadāt akreditētu izglītības iestādi. To pašu var teikt par daudzām valsts vai reģionālām jomām, kurās jums jābūt kādas valsts pilsonim vai uzņēmumam, kurš darbojas šajā valstī..
Tātad, kādus domēna paplašinājumus varat izmantot savai vietnei?
Tas ir atkarīgs no tā, kāda veida organizāciju izmantojat un kādu domēna vārda paplašinājumu jūs skatāties.
Tiek domāti vai nu domēna paplašinājumi:
- Ierobežots – lai iegādātos kādu no šiem domēna vārda paplašinājumiem, jums jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Daudzus no viņiem organizācija ir apmaksājusi (sponsorējusi) vai noteiktām grupām rezervējusi.
- Neierobežots – ikviens var iegādāties domēna vārdu ar vienu no šiem paplašinājumiem.
Ja meklējat domēna vārdu reģistratūrā, piemēram, GoDaddy vai Namecheap, varat diezgan daudz garantēt, ka lielākā daļa rezultātu ir neierobežots paplašinājumi:
Viens no vienīgajiem ierobežoto domēnu veidiem, ko pārdod tādās vietnēs kā GoDaddy, ir valsts domēna paplašinājums. Tātad, .us var iegādāties tieši tiešsaistē, taču jums jāpierāda, ka esat pastāvīgs ASV iedzīvotājs.
Tāpat kā lielākajā daļā ierobežoto augšējā līmeņa domēnu, domēna paplašinājuma iegūšanai parasti jāpiedalās organizācijā, nozarē, reģionā vai cita veida grupā. Turklāt jums ir jāsazinās ar augstākā līmeņa domēna īpašnieku un jāapmeklē viņu unikālais pārbaudes un pirkšanas process.
Lielisks piemērs ir domēna .aero paplašinājums. Šis augstākā līmeņa domēns tika apmaksāts un tagad to sponsorē organizācija ar nosaukumu Societe Internationale de Telecommunications Aeronautique (SITA). Šim sponsoram ir noteikumi par tā augstākā līmeņa domēnu, sakot, ka, lai to izmantotu, jūsu uzņēmumam ir jādarbojas gaisa transporta nozarē.
.Com cenu noteikšana salīdzinājumā ar citiem domēna paplašinājumiem
Dažādu domēna vārdu paplašinājumu cenā ir daudz atšķirību.
Neierobežotiem domēniem cenu noteikšana parasti ir ļoti lēta. Standarta domēni ar paplašinājumiem, piemēram, .com, parasti maksā apmēram 10 USD gadā.
Daži mazāk zināmi neierobežoti paplašinājumi maksā vēl mazāk:
Ja plānojat iegādāties ierobežotu domēnu, iespējams, jums būs jāmaksā prēmija. Tomēr tas viss ir atkarīgs no šī augstākā līmeņa domēna īpašnieka un katram augstākā līmeņa domēna paplašinājumam ir atšķirīga cena.
Kurš no šiem domēna paplašinājumiem jums vajadzētu izmantot?
Lai sāktu procesu, apsveriet, kāda veida uzņēmējdarbību vai organizāciju jūs mēģināt pārstāvēt tiešsaistē.
Ja jūs veicat uzņēmējdarbību tikai noteiktā valstī, iespējams, vēlēsities izcelties ar tādas valsts paplašinājumu kā .us. Papildus zīmola veidošanai varat izmantot arī valstij raksturīgu domēna vārdu, lai norādītu Google, ka jūsu vietne ir mērķēta uz šo reģionu (paskaidrojums šeit).
Ja jūsu mērķauditorija ir cilvēki visā pasaulē, vispiemērotākais ir neierobežots domēna paplašinājums.
Šim nolūkam jums ir dažas iespējas:
1. Mēģiniet iegūt standarta neierobežotu domēna paplašinājumu, piemēram, .com vai .net
Šajos gadījumos nekas nav kārtībā, ja vien jūs neizvēlaties .net, jo citam uzņēmumam ir tāds pats domēns kā jums. Tas ir zīmolu murgs, ja ir divas vietnes, kurās nekas neatšķiras, izņemot domēna paplašinājumu.
Varat izmantot domēna .com vai .net paplašinājumu, ja tas ir pieejams. Pasaules .com ir viegli atcerēties, ja vien tas, ko jūs ievietojat .com priekšā, ir īss un līdz galam.
Šeit jūs patiešām varat norādīt, ko jūs darāt. Tiešsaistes veikalam varētu patikt .store opcija, savukārt lauku klubs varētu doties kopā ar .club, lai parādītu zināmu domēna vārda ekskluzivitāti..
3. Esiet patiesi radošs
Garšīgajam pinboard emuāram ir viens no unikālākajiem domēnu nosaukumiem. Tas izmantoja domēna .us paplašinājumu un savu domēna vārdu padarīja par del.icio.us.
Daži citi piemēri ir lieliski piemēroti zīmola veidošanai, piemēram, Last.fm (mūzikas straumēšana) un thegreen.diet (domēns, burtiski norādot, ko vietne pārdod).
Tāpēc es aicinu jūs domāt radoši, veidojot savu domēnu, un neaizmirstiet par dažiem no šiem domēna paplašinājumiem, kas liek sapņot par zīmolu!
Un, ja jums nepieciešama palīdzība, jūs vienmēr varat izmantot emuāra vārdu ģeneratoru vai arī apskatīt dažus citus padomus domēna nosaukuma izvēlei.