4 veidi, kā pastiprināt WordPress drošību – nostipriniet informācijas paneli un pieteikšanās lapu
Lai gan WordPress galvenā programmatūra ir raksturīga drošībai, lietotājvārdi un paroles, kuras jūs un jūsu vietnes lietotāji izvēlaties, ne vienmēr ir. Tātad, ja vēlaties savu vietni pasargāt no nesankcionētas piekļuves, jums ir jāpastiprina WordPress drošība, it īpaši, ja runa ir par jūsu wp-admin informācijas paneli.
Contents
Kāpēc ir svarīgi nodrošināt WordPress pieteikšanās ekrānu un informācijas paneli
Pieteikšanās drošība ir kritiska ikvienai WordPress vietnei.
Kad cilvēki domā par uzlaušanas iespēju, viņi bieži iedomājas, ka hakeri ielaužas savos serveros, izmantojot sarežģītus rīkus un datoru “maģiskus spēkus” (kā filmās). Tomēr biežāk nekā nē, uzbrucēji nonāk vietnēs un kontos tāpat kā jebkurš cits – kaut kā iegūstot piekļuvi sava vietnes konta pieteikšanās akreditācijas datiem..
Pēc spraudņu ievainojamības, brutālu spēku uzbrukumi un paroļu zādzības ir divi no visizplatītākajiem veidiem, kā hakeri iegūst piekļuvi jūsu vietnei, veidojot ~ 20% no visām uzlauztajām WordPress vietnēm.
Lai gan WordPress pieteikšanās sistēma pēc savas būtības ir droša, hakeri joprojām var piekļūt, izmantojot:
- Atkārtoti uzminēt lietotājvārdu un paroļu kombinācijas, līdz tiek atrasts piemērots (to sauc par a brutālu spēku uzbrukums)
- Zaudēt jau derīgus pieteikšanās akreditācijas datus, izmantojot citas metodes
Bet, ja jūsu pieteikšanās lapā un WordPress informācijas panelī tiek pastiprināta WordPress drošība, šādus uzbrukumus var apturēt viņu ierakstos.
Četri veidi, kā pastiprināt WordPress drošību
Šīs metodes palīdzēs jums saglabāt WordPress paneļa apgabalu drošu. Jūs pat varat tos sajaukt un saskaņot, lai iegūtu labākus rezultātus.
Ņemiet vērā, ka dažām no šīm metodēm ir nepieciešams veikt nelielas izmaiņas WordPress pamata failos. Risks, ka šajā procesā kaut kas noiet greizi, ir neliels, taču joprojām ir saprātīgi iepriekš dublēt jūsu vietni, ja to ņemsiet vērā.
1. Baltā saraksta IP adreses
WordPress ļauj baltajā sarakstā iekļaut IP adreses, izmantojot .htaccess failu.
Dažos gadījumos jūs varētu vēlēties pārliecināties, ka informācijas panelim var piekļūt tikai noteiktas IP adreses. Šis process ir pazīstams kā balto iekļaušana sarakstā, un tas var būt diezgan efektīvs. Parunāsim par to, kāpēc:
- Jūs varat izvēlēties, kurš izmanto jūsu informācijas paneli. IP ir unikālas, tāpēc šī metode ir ideāla, ja strādājat ar nelielu lietotāju komandu (kuriem ir statiskas adreses).
- IP ir gandrīz neiespējami replicēt. Ja vien kāds nevar piekļūt jūsu komandas locekļu datoriem, viņš nevar viegli iekļūt jūsu vietnē.
- To ir viegli ieviest. Šis process ietver dažu koda rindu pievienošanu jūsu .htaccess fails, kas ir diezgan vienkāršs.
Iepriekš mēs visu rakstu veltījām, lai palīdzētu jums šajā procesā – pārbaudiet to, ja vēlaties ieviest šo metodi.
2. Aizsargājiet savu wp-admin direktorija ar papildu lietotājvārdu un paroli
Papildu aizsardzības līmenim varat pievienot pieteikšanās pieprasījumus, kas nav saistīti ar WordPress.
Neatkarīgi no izvēles, kas var piekļūt jūsu informācijas panelim, pirms informācijas paneļa pat ielādēšanas varat pieprasīt papildu akreditācijas datus. Citiem vārdiem sakot, jūs varat izveidot jaunus lietotāju pieteikšanās gadījumus, kas nav saistīti ar WordPress, bet gan ar jūsu mitināšanas paneli.
Šis paņēmiens var likties lieks, taču tas ir iemesls, kāpēc tas darbojas:
- Tas nodrošina jūsu informācijas paneļa drošību pat tad, ja ir apdraudēti konti. Ja uzbrucējs iegūst piekļuvi kāda no jūsu komandas locekļu kontiem, viņam joprojām ir jāizdomā otra akreditācijas datu kopa.
- Periodiski varat mainīt paroles. Ja vēlaties sasniegt papildu jūdzi, periodiski varat mainīt paroles, kas piesaistītas jūsu komandas dalībnieku informācijas paneļa akreditācijas datiem, un atgādināt viņiem, lai tās netiek koplietotas..
Lai pievienotu šādu paroli, varat izmantot cPanel’s Aizsargājiet ar paroli paroli funkcija jūsu wp-admin mape.
Ņemiet vērā, ka šeit izmantotajām parolēm vajadzētu būt atšķirīgām no tām, kuras tiek izmantotas, lai pieteiktos pašā WordPress. Tādā veidā jūs pievienojat papildu drošības līmeni.
3. Pievienojiet sava pieteikšanās ekrānam divu faktoru autentifikāciju
Divfaktoru autentifikācija pievieno papildu drošības līmeni jūsu pieteikšanās procesam.
Divfaktoru autentifikācija ir vienkārša tehnika, kas pievienošanās procesam kopā ar paroli pievieno papildu verifikācijas koeficientu. Tas bieži notiek koda veidā, kas tiek nosūtīts, izmantojot īsziņu, e-pastu vai pat lietotni, kas lietotājam jāievada kopā ar paroli, lai piekļūtu jūsu vietnei..
Šis ir iemesls, kāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju izmantot šo paņēmienu, lai pastiprinātu WordPress drošību:
- Tas ir drošāk nekā tikai paroles izmantošana. Vairumā gadījumu uzbrucējiem būs nepieciešama fiziska piekļuve jūsu ierīcēm, lai saņemtu jūsu divfaktoru autentifikācijas kodu.
- Ir vairāki veidi, kā to īstenot. Divfaktoru autentifikācija šajās dienās ir diezgan populāra, tāpēc jūs to varat ieviest, izmantojot dažādus rīkus un metodes.
Ciktāl tas attiecas uz WordPress, mēs uzrakstījām pilnu rokasgrāmatu par to, kā iestatīt WordPress divu faktoru autentifikāciju.
4. Ierobežojiet pieteikšanās mēģinājumu skaitu, ko lietotāji var veikt
Ierobežojot pieteikšanās mēģinājumu skaitu, kāds var veikt, krasi palielinās jūsu pieteikšanās drošība.
Ja ļaujat cilvēkiem mēģināt piekļūt saviem kontiem atkal un atkal, izmantojot pieteikšanās ekrānu, jūs atstājat vāju vietu jūsu drošībā. Praksē ir daudz drošāk ierobežot mēģinājumu skaitu, ko ikviens var veikt noteiktā laika posmā.
Nodalīsim, kāpēc šī metode darbojas:
- Tas novērš brutālu spēku uzbrukumus. Ja lietotāji var mēģināt pieteikties atkal un atkal, tas ļauj hakeriem un robotprogrammatūrām izmēģināt jaunas paroles, līdz viņi atrod pareizo..
- Tas dod jums laiku, lai reaģētu uz aizdomīgām darbībām. Daži rīki informē jūs par neveiksmīgiem pieteikšanās mēģinājumiem, kas dod jums iespēju bloķēt šos IP vai veikt citus pasākumus.
Šis protokols ir tik populārs, ka daudz drošības spraudņu ļauj to ieviest dažu minūšu laikā. Izmantojot kaut ko līdzīgu Wordfence, jūs ātri varat pieteikšanās ekrānam pievienot papildu drošības slāni (kā arī vairākus citus noderīgus drošības uzlabojumus)..
Secinājums
Izdomāt, kā pastiprināt WordPress drošību, nav tik sarežģīti, kā jūs varētu domāt. Faktiski tas var būt pilnīgi vienkāršs, pateicoties visiem darbam pieejamajiem rīkiem. Jautājums tikai par to, kādas drošības metodes jums vajadzētu izmantot savā vietnē. Cik mēs uztraucamies, visefektīvākā pieeja ir koncentrēties uz jūsu pieteikšanās ekrānu un informācijas paneli, jo tie ir galvenais uzbrukumu mērķis.
Šeit ir četri veidi, kā varat nodrošināt WordPress administratora apgabalu:
- Baltajā sarakstā iekļaujiet IP adreses, kurām vēlaties piekļūt informācijas panelī.
- Aizsargājiet informācijas paneli, izmantojot galveno paroli.
- Pievienojiet pieteikšanās ekrānam divu faktoru autentifikāciju.
- Izmantojiet Wordfence vai kaut ko līdzīgu, lai ierobežotu pieteikšanās mēģinājumus, ko lietotāji var veikt.