Mis on WebP? Pluss WebP-piltide kasutamine WordPressis

WebP on Google’i välja töötatud veebipiltide vorming, mis pakub olemasolevatele pildivormingutele sarnase kvaliteeditasemega väiksemaid pildifaile. Selles postituses käsitleme lähemalt küsimust “mis on WebP?” ja jagage vormingu kohta rohkem.

Räägime ka WebP-piltide plussidest ja miinustest ning sellest, kuidas saate oma WordPressi saidil WebP-pilte kasutama hakata.

Mis on WebP? Selgitatud üksikasjalikumalt

Piltide salvestamiseks veebis kasutamiseks on mitmeid failitüüpe, mida saate kasutada. Kolm levinumat valikut on PNG, JPEG (või JPG) ja GIF. Kuigi need vormingud on populaarsed, on igal neist oma unikaalsed plussid ja miinused:

 • JPEG-d suudab kuvada väga detailseid ja paljude värvidega pilte, muutes need fotode jaoks ideaalseks. Samal ajal on failid sageli väga suured ja ei pea pakkimise ajal alati hästi vastu.
 • PNG-d sobivad ideaalselt piltide jaoks, kus pole palju andmeid, näiteks logod või liidese ekraanipildid. Need säilitavad tihendatuna suurepäraselt kvaliteedi ja toetavad läbipaistvust, kuid ei tööta fotode puhul hästi.
 • GIF-id on suurepärased animatsioonide jaoks, kuid mitte suurepärased staatiliste piltide salvestamiseks.

WebP-pildid on Google’i pildivorming, mis on loodud selleks, et saaksite kuvada veebis pilte olemasoleval pildivormingul sarnase kvaliteeditasemega, kuid väiksema failisuurusega.

Selle saavutamiseks pakub WebP pakkimisvõimalusi nii kadudeta kui ka kadudeta. Viimane säilitab rohkem andmeid, samas kui esimene muudab saadud failide suurused veelgi väiksemaks.

Google’i andmete kohaselt on WebP-pildid keskmiselt:

 • 25-34% väiksem suuruselt kui võrreldavad JPEG-pildid.
 • 26% väiksem suurus võrreldes PNG-dega.

mis on webp?

Täielikku võrdlust saate vaadata WebP galeriis.

Saidil WebP-piltide kasutamise plussid ja miinused

Nüüd, kui oleme vastanud küsimusele „mis on WebP?“, Räägime sellest, miks see oluline on, arutades WebP piltide plusse ja miinuseid.

WebP-piltide plussid

Nagu juba viidatud, on selle pildivormingu põhieesmärk pakkuda veebipõhist valikut, mis on enamikus olukordades parem nii PNG-st kui ka JPEG-vormingust..

Piltfailid võtavad ruumi – hoolimata sellest, kuidas neid salvestatakse. Mida rohkem pilte ja muud meediumit oma saidile lisate, seda suurem on hilinenud jõudluse tõenäosus. Teie lehtede kiire laadimine on uskumatult oluline, kuna aeglane kiirus peletab külastajad eemale, enne kui nad on isegi teie pakutavat näinud.

Piltfailide tihendamine muudab need väiksemaks ja tõhusamaks, kuid tavaliselt langeb nende kvaliteet. Üldiselt, mida rohkem pilti tihendate, seda halvem see välja näeb. Konkreetne failitüüp, mida kasutate, mõjutab aga selle mõju äärmuslikkust.

WebP-vormingus salvestatud pilte saab muuta sama kvaliteediga JPEG- ja PNG-piltidest oluliselt väiksemaks. Jällegi toimivad kadudeta WebP-pildid PNG-de asendajana ja failid on umbes 26% väiksemad. Teisalt on kadunud WebP-pildid JPEG-dega võrreldes umbes 25–34% väiksemad.

Samuti on tähelepanuväärne, et mõlemat tüüpi WebP-pildid toetavad läbipaistvust. Läbipaistvad pildid on veebis uskumatult kasulikud – saate neid kasutada ühe logona logode ja muu kaubamärgi tootmiseks. JPEG-d ei paku funktsioonina läbipaistvust, kuid kahjumlikud WebP-pildid pakuvad seda.

WebP piltide miinused

Kui WebP pakub nii palju eeliseid, siis miks ei kasuta seda rohkem inimesi? Peamine puudus on see, et WebP-pildid on praegu ei toeta kõik brauserid, kuigi üha rohkem brausereid on tuge lisanud.

Siin on võrdlus praeguse brauseri toega alates jaanuarist 2020 koos iga brauseri lauaarvuti ja mobiili turuosaga, kui see on saadaval:

Tugi WebP:

 • Chrome – 68,78% lauaarvuti / 61,71% mobiil
 • Firefox (ainult lauaarvuti) – 9,87%
 • Serv – 4,7% töölauale
 • Opera – 2,44% töölaud / 2,14% mobiil
 • Samsung Internet – 6,4% mobiil
 • Baidu brauser

Puudub WebP tugi:

 • Safari – 8,64% lauaarvuti / 22,84% mobiil
 • Internet Explorer – 3,7% töölauale
 • Firefox Androidile – <1% mobile
 • UC brauser Androidi jaoks – 4,79% mobiil

Nii et kuigi kõige rohkem veebibrauserid pakuvad nüüd WebP-tuge, endiselt on mõni mittetriviaalne number, millel pole tuge (eriti Safari).

Õnneks ei kaota te oma saidil WebP-ga midagi, kuna saate hõlpsalt lisada PNG- ja / või JPEG-varukoopiaid, mida kuvatakse külastajatele brauseritega, mis ei toeta WebP-pilte. See nõuab natuke rohkem tööd, kuid jõudluse kokkuhoiu nimel võib see olla seda väärt.

Kuidas kasutada WebP-pilte oma WordPressi saidil

Muidugi ei piisa WordPressi kasutajana küsimusest, mis on WebP? Samuti peate teadma, kas seda tüüpi pilte saab WordPressi kõrval kasutada. Nagu brauserid, ei toeta ka iga veebisaidi koostaja ja sisuhaldussüsteem (CMS) WebP-vormingut.

Halb uudis on see, et WordPress ei toeta praegu WebP-pilte algselt. Kuid siiski saate oma saidil kasutada WebP-vormingut – see nõuab lihtsalt ühte või mitut täiendavat tööriista.

Optimole

Optimole on meie uus pildi optimeerimise lahendus, millel on kapoti all palju lahedat. Lisaks sellele, et saate kõiki pilte automaatselt optimeerida ja neid siis CDN-i kaudu kätte saada, saate ka kogeda WebP-piltide eeliseid..

See, kuidas Optimole WebP-pilte võimaldab, on üsna puhas. Pistikprogramm teisendab teie pildid automaatselt WebP-ks, kui külastaja brauser neid toetab. Kui brauser ei toeta WebP-d, pakutakse pildi tavalist versiooni.

Samuti on olemas alternatiivsed tööriistad, mis võimaldavad WebP-pilte lubada, kui soovite seal pakutavatega rohkem katsetada.

 • Jetpackil on pilt-CDN-moodul, mis töötab WebP-piltidega.
 • Samuti saate WebP-i lubada, ühendades ShortPixeli / EWWW Image Optimizer’i ja Cache Enableri. Mõlemad kujutise optimeerimise pistikprogrammid võimaldavad teil JPEG ja PNG-d teisendada WebP-piltideks. Seejärel saate pistikprogrammi Cache Enabler kasutada failide reaalseks teenindamiseks külastajateni koos veebibrauseritega, mis toetavad WebP-d. Kui olete Cache Enableri installinud, minge aadressile Seadistused → Cache Enabler juhtpaneelil ja valige Looge täiendav vahemällu salvestatud versioon WebP Image toe jaoks.

Mis tahes neist meetoditest saab töö tehtud, nii et võite vabalt kasutada oma eelistatud pistikprogramme. Teie veebisaidi toimivuse kasv võib olla märkimisväärne, nii et kui teil on palju pilti pakkuv sait, tasub üks neist lahendustest üles seada.

Järeldus

Mis on WebP? See on pildifailitüüp, mis võib teie veebisaiti kiirendada, isegi rohkem kui kokkusurutud PNG-de või JPEG-de abil. WebP-d on nii kadudeta kui ka kadudeta sortides ja toodetakse võrreldava kvaliteediga väiksemaid failisuurusi.

Ehkki selle populaarsus kasvab, ei toetata WebP-d veel kõigis brauserites. Selle pildi vormingut tasub siiski oma saidil kasutada, eriti kui laadite üles palju pilte. WordPressi kasutajana on teil WebP toe seadistamiseks mitu võimalust – üks parimatest on Optimole.

Kas teil on küsimusi WebP-vormingu ja selle seadistamise kohta WordPressis? Küsige altpoolt kommentaaride jaotiselt!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me