Wix vs WordPress: Čo je pre vás lepšie (všetko, čo potrebujete vedieť)

Vytvorenie webovej stránky nebolo pre slabé srdce nikdy úlohou. Aj ten najjednoduchší web bude vyžadovať čas, peniaze a know-how, aby ste ho nasmerovali správnym smerom. Tam vstupujú do hry Wix vs WordPress.

Alebo aspoň to použitý k tomu dôjde, kým tvorcovia webových stránok a systémy na správu obsahu (CMS) nezačnú brať web búrkou vrátane dvoch titulkových platforiem. Wix a WordPress – dva veľmi odlišné nástroje, ktoré zdieľajú jeden spoločný cieľ: umožniť používateľom jednoduchým spôsobom vytvárať úžasné a použiteľné webové stránky..

V duchu zdravej konkurencie postavíme Wix verzus WordPress, aby sme zmerali, ako si hrajú proti sebe v štyroch rôznych kategóriách. Nakoniec zostane iba jedna, takže začnime boj!

Wix verzus WordPress

1. Jednoduché použitie

Začíname so systémom Wix je jednoduchý proces. Po registrácii sa vás opýta, aký web chcete vytvoriť a potom vás odošle priamo do kolekcie šablón pre vybratú kategóriu..

Wix vs WordPress: Snímka obrazovky niekoľkých blogových šablón dostupných na Wix.

Po výbere môžete začať hrať s ním pomocou farebného editora drag-and-drop od spoločnosti Wix. Nové stránky môžete vytvárať pomocou rozbaľovacej ponuky bez toho, aby ste opustili editor, a medzi nimi môžete prepínať v priebehu niekoľkých sekúnd.

Snímka obrazovky editora Wix.

Ak sa presuniete na WordPress, prvé kroky s CMS môžu byť trochu zastrašujúce, pretože príliš vás nedrží. Aj keď existujú tisíce článkov a návodov, ktoré pokrývajú každý jednoduchý krok procesu – od vytvorenia nových stránok až po výber správneho motívu – zoznámenie sa a výstupy z WordPress môžu chvíľu trvať.

WordPress 0: Wix 1

Prvé kolo boja Wix verzus WordPress patrí Wixu, ktorý vás rozbehne a beží v žiadnom momente.

2. Hĺbka prispôsobenia

V tomto kole vezmeme do úvahy dva aspekty: prispôsobenie dizajnu a schopnosť implementovať rozšírené funkcie.

Wix ponúka svojim užívateľom stovky šablón webových stránok – všetky sú plne pripravené – a umožňuje im pohrať sa s editorom a pridávať svoje osobné dotyky, takže je to dobrý začiatok.

Snímka obrazovky z webu Wix.

Pokiaľ ide o implementáciu pokročilých funkcií, spoločnosť Wix sa môže pochváliť katalógom osemdesiatich aplikácií, ktoré je možné pridať na vaše stránky behom niekoľkých sekúnd. Siahajú od tvorcov formulárov, cez rezervačné systémy a dokonca aj tabuľky cien.

Snímka obrazovky katalógu aplikácií Wix.

Na druhej strane WordPress ponúka na svojej stránke iba 15 oficiálnych tém. To je dosť skľučujúce, kým si neuvedomíte, že na stránkach ako ThemeForest, Elegant Themes a náš vlastný ThemeIsle sú k dispozícii tisíce tém tretích strán.

Snímka nášho katalógu tém.

Pokiaľ ide o pluginy, WordPress je na špičkovej úrovni. Na WordPress.org je k dispozícii vyše 46 000 doplnkov a komunita nevykazuje žiadne známky spomalenia. Ak si dokážete niečo predstaviť, je tu takmer určite doplnok.

Snímka obrazovky adresára doplnkov WordPress.

WordPress 1: Wix 1

Druhé kolo Wix vs WordPress ide do WordPress – nesporného kráľa, pokiaľ ide o možnosti prispôsobenia.

3. Bezpečnosť

Wix a WordPress obsahujú dva úplne odlišné prístupy, pokiaľ ide o bezpečnosť. Prvý z nich ho úplne vymyká z vašich rúk – okrem základných princípov, ako je výber dobrého hesla a používanie dvojfaktorovej autentifikácie – a sám sa zaoberá bezpečnostnými aspektmi vecí. Prihlasujete sa, platíte a pokiaľ sa kontroly budú zúčtovať, budú existovať ľudia, ktorých úlohou je zaistiť bezpečnosť vášho webu..

WordPress však kladie dôraz na zabezpečenie vašich webových stránok na vašich pleciach. Musíte zostať na vrchole hlavných aktualizácií, kontrolovať rôzne chyby, zvoliť správneho hostiteľa a zvládnuť takmer všetko ostatné sami.

Niektorým ľuďom to môže znieť ako veľká zodpovednosť, ale je to väčšinou zdravý rozum. Webová stránka WordPress je tak bezpečná, ako ju robí jej vlastník.

Okrem toho existuje veľa doplnkov určených výlučne na zaistenie bezpečnosti vašich stránok WordPress, napríklad WordFence.

WordPress 2: Wix 1

WordPress v tomto kole opäť vezme korunu. Zabezpečenie vášho webu WordPress nie je také náročné a nemali by ste čeliť žiadnym bezpečnostným problémom, pokiaľ zostanete na vrchole vyššie uvedených faktorov. Okrem toho máte možnosť zabezpečiť, aby boli vaše stránky rovnako bezpečné ako vy chcem to byť.

4. Podpora

Wix ponúka robustnú vedomostnú základňu, ako aj telefón (môžete požiadať o spätné volanie) a podporu. Nevýhodou podpory spoločnosti Wix je to, že veľmi často používajú správy v pokušení. Možno budete musieť ich napísať niekoľkokrát, aby sa váš problém vyriešil, ak je to trochu zložitejšie. Reakčné časy sú zvyčajne menej ako 24 hodín, čo je prijateľné.

Snímka obrazovky centra pomoci Wix.

Na druhej strane mince WordPress neponúka žiadnu špecializovanú podporu okrem svojej vedomostnej základne. Celé knižnice by však mohli byť naplnené mnohými článkami, ktoré boli napísané o tom, ako vykonať akúkoľvek predstaviteľnú akciu pomocou CMS..

A čo viac, väčšina doplnkov a tém dostáva podporu od ich vývojárov, čo je akoby vždy k dispozícii šéfkuchár, ktorý vám môže odpovedať na vaše otázky vždy, keď pripravujete recept..

WordPress 3: Wix 2

Toto kolo Wix verzus WordPress je kravata. Nájdenie pomoci pri konkrétnych problémoch si môže vyžadovať trochu googlovania s WordPress. Ak však budete vyzerať dostatočne tvrdo, určite nájdete odpoveď na akýkoľvek dotaz..

5. SEO

Wix v skutočnosti nemá najlepšiu reputáciu pre SEO. Uisťujeme vás, že to pochádza hlavne z minulosti spoločnosti Wix, keď ešte stále tvorili webové stránky založené na formáte Flash. V roku 2012 však prešli na úplne novú platformu založenú na HTML5 a pridali všetky moderné možnosti SEO, ako sú prispôsobiteľné adresy URL, ako aj názvy a popisy stránok. Dokonca pridali 301 presmerovaní a možnosť pridať na vaše stránky kanonické adresy URL. V tejto tabuľke môžete skontrolovať úplný zoznam funkcií SEO.

Ovládací panel Wix SEO.

Oblasťou, na ktorej ešte musia pracovať, je rýchlosť načítania. Napriek tomu, že sa už vylepšením pridaním pokročilých funkcií, ako je napríklad ukladanie stránok do vyrovnávacej pamäte a lepšia kompresia obrázkov, zlepšilo, ste stále obmedzení na to, čo vám umožňuje editor Wix.

WordPress, na druhej strane, umožňuje robiť, čo chcete. Nie priamo z brány, ale ak si nainštalujete správny doplnok, vaše možnosti SEO budú neobmedzené. Ste skvelý, ale existujú aj veľmi slušné alternatívy.

Máte tiež oveľa lepšie možnosti, ako zvýšiť rýchlosť načítania výberom vlastného hostiteľa a pridaním doplnkov do vyrovnávacej pamäte a minimalizovaním stránok.

WordPress 4: Wix 2

Posledné kolo sa opäť presunie na WordPress. Aj keď sú možnosti SEO spoločnosti Wix pre začiatočníkov pravdepodobne dostatočné, ak ste vo veľmi konkurenčnom prostredí, je lepšie mať k dispozícii úplný arzenál dostupných nástrojov..

Wix vs WordPress: Ktorú z nich by ste mali použiť?

Nakoniec, pokiaľ ide o diskusiu Wix verzus WordPress, musíme v otázke WordPress rozhodnúť. Tu je dôvod:

  • Umožňuje svojim používateľom prispôsobiť si každý aspekt svojej webovej stránky.
  • Napriek tomu, že núti používateľov, aby si vzali zabezpečenie do svojich rúk, poskytuje im všetky nástroje, aby tak mohli urobiť.
  • Na riešenie problémov, s ktorými sa môžete stretnúť, sú k dispozícii stovky, ak nie tisíce článkov, návodov a videí.

Wix vs WordPress: Víťaz - WordPress.

Napriek tomu, že sme sa rozhodli pre WordPress, musíme povedať, že sme veľmi ohromení tým, aké ľahké je používať Wix a množstvo možností, ktoré ponúka. Ak hľadáte rýchle a funkčné fungovanie atraktívneho webu, môže byť pre vás to pravé.

Výber platformy, ktorú použijete na vývoj svojich webových stránok, je ťažkou voľbou. Bez ohľadu na to, aké rozhodnutie prijmete, príde s vlastným súborom výhod a nevýhod – ale akonáhle urobíte prvý krok, zvyšok kariéry pri navrhovaní webových stránok sa môže začať konečne!

Nakoniec sme sa rozhodli ísť s WordPress, ale to neznamená, že Wix nie je životaschopnou možnosťou – v skutočnosti je to skvelý nástroj na rýchle a jednoduché fungovanie jednoduchých webových stránok a ponúka veľa plánov pre rôzne typy. používateľov.

Na ktorej strane ste, pokiaľ ide o diskusiu Wix verzus WordPress? V časti s komentármi sa s nami podeľte o svoje dôvody!

* Tento príspevok obsahuje pridružené odkazy, čo znamená, že ak kliknete na jeden z odkazov na produkt a potom produkt zakúpite, dostaneme malý poplatok. Nemusíte sa obávať, stále budete platiť štandardnú sumu, takže z vašej strany nebudú platiť žiadne náklady.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me